Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy élhették túl teljes...

Hogy élhették túl teljes Birodalmak a Bibliai özönvizet?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a keresztények többsége csupán példabeszédnek tartja, a kérdésem értelemszerűen azokhoz szól, akik azt próbálják bizonyítani, hogy a Biblia szó szerint igaz, a Föld 6000 éves, az özönvíz meg kb 4000 éve volt.

Egy másik kérdés kapcsán került említésre a dolog, és úgy éreztem, megér egy külön kérdést is.

Szóval, adott példának az ókori Egyiptom, ami ugye az özönvíz előtt már létezett, de hogy létezhet még az özönvíz után is, ha egyszer minden egyiptomi meg kellett haljon?



2017. máj. 7. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
3%
Krisztus előtt durván 3000ben keletkezett az egyiptomi birodalom. Az özönvíz pontos idejét nem tudjuk. Mi a kérdés?
2017. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
12%
Illetve, hogy pontosabb legyek nincs három ezer éves, inkább 2200-2700 körül jött létre Krisztus előtt. Ez mondjuk 4200 éve. Előtte miért nem történhetett az özönvíz? Nem értem, kérlek magyarázd meg.
2017. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Én sosem értettem, de a kreacionisták mániája hogy számolgatnak, és "bebizonyították" a Bibliából hogy a Föld kb 6000 éves (volt már aki pontosabban valami 5770 körüli évszámot mondott), az özönvíz pedig kb 4000 éve történt.
2017. máj. 7. 18:02
 4/67 anonim ***** válasza:
0%
Az özönvíz körülbelül 7500 évvel ezelőtt volt.
2017. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
A Bibliai történetekből nagyjából vissza lehet számolni a történészeknek, hiszen adott időpontokat tudunk belőle.
2017. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
22%

Sehogy.


Mindenki elpusztult, és Noé a Családjával kezdték újra benépesíteni a Földet.

2017. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es és 5-ös kommentelő!

Végre egy üdítő kivétel :D Eddig minden kreás akit errefelé láttam, 6000 éves Föld mellett kardoskodott.

[link]

Viszont így értelemszerűen nem neked szólt a kérdés.


Living Witness, te meg végigolvastad egyáltalán a kérdésem?

2017. máj. 7. 20:18
 8/67 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a Wikipédia nem a hitelességéről híres miután bárki beleszerkeszthet ellenőrizetlenül. Nézz utána picikét jobban, már számtalanszor bizonyították, hogy hány éves is maga az egész Föld sőt már inkább sokkal öregebbre mondják, mint amiket mondtak. :)
2017. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

A wikipédiát csak mintegy alátámasztásként idéztem be, de mondtam hogy konkrét itteni kreacionistáktól láttam több ízben ezt az elképzelést!

Ne legyél te is Living! :D

2017. máj. 7. 20:26
 10/67 anonim ***** válasza:
Végül is a Living helyes választ adott a kérdésedre. :)
2017. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!