Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik is Isten, akkor Ő...

Ay carramba! kérdése:

Ha létezik is Isten, akkor Ő miért létezik?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 17:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
20%
Isten maga a létezés, amikor bemutatkozott Mózesnek azt mondta "Aki vagyok". Tehát létezésének nincs előzménye. Ezt fejti ki Aquinoi Szent Tamás egyik istenérve.
2017. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

"Isten maga a létezés"


Ez mit takar?

2017. máj. 12. 18:18
 3/39 anonim ***** válasza:
81%

Ez azt takarja, hogy "ne kérdezz semmit, mert minden válasz jó és egyik sem". Azaz bármit lehet rá mondani, cáfolhatatlan.

A hűtőszekrényem hűt és fűt is egyszerre, senki nem cáfolhatja.

2017. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Ez igaz, viszont akkor ne kérdezzek? :CCCC
2017. máj. 12. 18:28
 5/39 anonim ***** válasza:
18%
Isten maga az Élő, autonóm intelligenciával rendelkező Létezés. Ezt talán egyik vallás sem mondja ki így, szó szerint. De a tulajdonságai: Ő alkot és tart fenn mindent, mindenhol jelen van, és minden teremtményében tetten érhető, mindenről tud, és örökkévaló, ezek mind ezt sejtetik...
2017. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
66%

"Ez mit takar?"


Azt hogy minden Ő benne és általa van, nélküle nem lenne semmi sem. Isten alkotta a világot, ha úgy tetszik akkor 6 nap alatt, ha úgy tetszik akkor az ősrobbanás által. De ez egy igen nehéz filozófiai fogalom, így nehéz megmagyarázni.

2017. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%
"Blablabla, nulla hozzáadott érékű válasz, ami elpuffogtat 1-2 közhelyet."
2017. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
71%

"Isten maga az Élő, autonóm intelligenciával rendelkező Létezés."


Na ezt a megnevezést felírom a többi közé a listára, mert ezzel így, ebben a formában még sohasem találkoztam. Kösz, tesó!

2017. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Ay caramba, én elveszek eme "vallásos válaszok" közt a másfajta logikámmal és gondolkodásmódommal.


Egyébként ha azt válaszoltátok hogy Isten maga a létezés, attól a kérdésem még ugyan úgy fenn áll, csak máshogy: A létezés miért létezik?

2017. máj. 12. 20:57
 10/39 A kérdező kommentje:

Én vagyok a válaszkiforgató mester.

#Nagyegó

2017. máj. 12. 20:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!