Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sok hitetlen miért érez...

A sok hitetlen miért érez kényszert arra, hogy próbálja meggyőzni a hívőket, hogy nem létezik Isten?

Figyelt kérdés
Egyfolytában bizonygatni akarják, hogy nem létezik Isten, és meg akarnak győzni minden hívőt, hogy ők se higyjenek. Sokszor ők maguk hozzák fel a témát, akkor is, ha egész másról szeretnék beszélni. Mindig bizonyításokat várnak, sokszor már unom a vitát, és megmondom, hogy oké, akkor szerinted nincs, hagyjuk abba. Sokszor már szinte sírva próbálják bizonygatni, hogy akkor sem létezik. Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő.
2017. márc. 17. 20:59
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
85%
Ha zavar, akkor miért beszélsz nekik a vallásodról? Honnan tudhatnák, hogy vallásos vagy, ha nem kedesz el róla szövegelni?
2017. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
76%
És a hívők miért akarják meggyőzni az ateistákat?
2017. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
82%
A konfliktus akkor kezdődik amikor valamelyik fél elkezd a vallásról beszélni. Ez nem úgy indul hogy egy eddigi jó ismerősöd egyik pillanatról a másikra elkezd becsmérelni mert vallásos vagy nem vallásos vagy,hanem valami kiváltó oka van. A legegyszerűbb az ha senki sem hoz föl egy ilyen érzékeny témát.
2017. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
17%

mert ha valamiben nem hiszel, és irracionális hülyeségnek tartod, akkor mindenáron fel akarod majd nyitni a sok barom szemét, aki hisz benne, esetleg élvezkedsz rajta, hogy belekötsz az idiótákba...

a bökkenő ezzel csak az, hogy ezesetben az ő "racionalitásuk" semmi másból nem áll, mint általuk negligált tények el nem fogadásából.

Amúgy meg gondolj bele, ha egy ateistának rá kellene ébrednie, aki ráadásul liberális életvitelt folytat, hogy mégis létezik Isten, és a vallási tanok igazak, hirtelen az önrendelkező liberális egoista istenkirály énjének egy kis alázatos semmivé kellene zsugorodnia Isten árnyékában.

Ennek még a gondolata is kellemetlen a számukra. És hogy a legkönnyebben elhassegetni egy kellemetlen gondolatot? Ha örökké bizonygatjuk, hogy nem lehet igaz!

2017. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
55%

#3, eléggé szomorú az, hogy a mai Magyarországon a különböző szexuális orientációk, és egyáltalán a nemi élet és a többi megszűntek kényes tabutémának lenni, és napi beszédtémává váltak, miközben a vallásodat tabuként kell titkolnod, és nem beszélgethetsz róla. Mintha kicsit elbulvárosodott volna a társadalom. Egész Magyarország egy túlméretezett való világ villa lett... :(


Én azt gondolom, nem szabad senkit sem térítgetni, ha nem akarja, de ugyanakkor tiszteletben kell tartani mindenkinek a hitét. Ilyen feltételek mellett bármikor lehet sérülésmentesen beszélgetni egymással, vagy tisztelettel vitázni...

2017. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
#5 teljesen igazad van. Nem akartam tovább fogalmazni a válaszomat hisz így is hosszúra sikeredett. Nem tabu nálam a vallás vagy az ha valaki nem vallásos, de ha valaki nagy ügyet csinál belőle vagy ha tudja hogy a másik harap rá akkor ne hozza föl ,ezért írtam hogy jobb ha nem kerül elő a téma bizonyos emberek között. Nekem van ismerősöm akivel órákat lehet érvelgetni a vallásosságról de van olyan aki érzékeny rá,ezért nem emlegetem.
2017. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
54%

#3, valahogy éreztem is, hogy nem személyes álláspontról írsz, nem is személyes kritikának szántam, csak megjegyeztem.


amúgy szerintem itt nem az szimplán az ateizmus és a vallás ütközéséről van szó, mert általában úgy vettem észre, hogy a szimplán ateista emberek vagy kerülik a vallási témát, vagy mintegy kívülállóként, de érdeklődéssel fordulnak felé.

Akik mindenáron kötözködni szoktak, azok inkább jellemzően a liberális gondolkodású emberek, akiknek szúrják a szemüket a régi vágású vallási-morális nézetek.

És az nem csak itt nyilvánul meg, de jól tetten érhető Mikulás környékén is: anno, a kommunizmusban, amikor hivatalosan ateista volt az ideológia, Mikulásra tudtál venni a gyereknek piros, pásztorbotos, püspöksüveges csokimikulást, mert az ateista rendszer is hallgatólagosan tisztelte a vallási hagyományokat.

Manapság időnként már vadászni kell a piros mikulásra, mert van kék, zöld, lila, a dizájnerek kényekedve szerint, a gyártók méretes emblémáival, pókemberes meg disney-hercegnős mikulászacskókkal. És az 1700 éves múltra visszatekintő tradíció már semmit sem ér, hiszen a piaci verseny érdekében bármi tetszőlegesen feláldozható.

Ugyanaz a történet... :(

2017. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem idáig még senki nem érintette a lényeget.

A hívők KOMOLYAN és NAGYON HÁTRÁNYOSAN bele akarnak szólni mindenkinek az életébe. A nem hívőknek is!


Ha ez nem így lenne, akkor ma már nem létezne szív-, vese-, vagy cukorbeteg, kopasz, féllábú vagy más hiányos végtagú ember, és a többi betegségből, pl. a rákból is sokkal kevesebb lenne. Valószínűleg az életkor is olyan 150 év körül lenne már. A FIATAL életkor is 100 év legalább.


Ezek után természetes, hogy az illetők tiltakoznak.

2017. márc. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
A legtöbb ember nem hisz Istenben, ezek után persze, hogy nem tud nekik segíteni.
2017. márc. 18. 01:18
 10/55 Alex Fly ***** válasza:
Kb. mindenki más miatt. Ezeregy ok/ürügy/magyarázat van arra, miért próbálják meggyőzni a másikat. Pontosan úgy, ahogy a másik oldal teszi.
2017. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!