Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szemében bún az...

Ha Isten szemében bún az abortusz, miért hagyja hogy nőket erőszakoljanak meg?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/163 anonim ***** válasza:
17%
Az abortusz nem feltétlen következménye egy nemi erőszaknak, mivel isten megalkotta az esemény utáni tablettát, sőt, a nőgyógyászt is, akitől lehet segítséget kérni ilyen esetben.
2017. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/163 anonim ***** válasza:
44%
Hány cikket linkeljek be, ahol olyan nők szólalnak fel, akiket megerőszkoltak és mégis élni hagyták a gyermeket? És elmondják, hogy nem bánták meg és boldogok? Claudia Cardinale ismerős? 17 éves volt, amikor megerőszakolták. A fiát, Patrickot pedig örökbe fogadta a színésznő párja. Csak hogy említsek egy hírességet is, mivel a mai világ az arctalan, mindennapok emberének véleményét nem fogadja el.
2017. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/163 anonim ***** válasza:
19%
Ha Isten szemében bűn a hitetlenség, miért nem hiszel Jézusban?
2017. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/163 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy hogy hány nő nem bánta meg, a többinek joga van meghoznia a döntést. Nem mindenki, sőt, merem állítani, szerintem a legtöbben nem lennének képesek feldolgozni, hogy a történtek után még ki kell hordaniuk a gyereket. Mindenki más. Van, aki azt állítja, hogy ez segített neki, mást pedig lelkileg megnyomorítana. Szánalmas hogy ezzel próbálod alátámasztani az igazadat, egy ilyen témában. De ha még képes is lenne megszülni is felnevelni, ez óriási anyagi teher ami tönkre teheti az egész életét. Ismerek ilyen embert, nem ritka esett. A nő hadd döntse már el, hogy megakarja e tartani, vagy nem. A kérdés az, hogy ha ilyen hatalmas bún, miért engedi Isten a megerőszakolást? Csak mert ez nem a nő hibája, elég ha rosszkor van rossz helyen és máris megtörténik a tragédia.
2017. máj. 22. 14:40
 5/163 A kérdező kommentje:
Egyébként Isten egy csomó elsőszülöttet megölt a biblia szerint...
2017. máj. 22. 14:44
 6/163 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként hiába érvelesz az abortusz mellett, a nőben aki benne van, egy élet. Az abortusz feltétele a dobogó szív, annak az embernek meg különálló dns-e van, tehát nem a nő része, nem a nő élete.

Mivel nő vagyok és velük foglalkozom, ezért pontosan tudom, hogy az esetek nagy százalékában a nő beleroppan az abortuszba és nagyon sokuk nem is tudja, hogy mi az abortusz, mert hazudnak nekik.

Nekem édes mindegy, hogy te mit propagálsz, a tények makacsok: ember, gyilkosság, posztrauma, életen át tartó lelki nyomor.


A másik felvetésre pedig: Isten adja az életet. Ha azok a gyerekek nála vannak, akkor a legjobb helyük van. Az egyiptomiaknak volt idejük és lehetőségük arra, hogy ne történjen meg, de nem éltek vele. Amúgy azt gondolom nem szoktad ilyenkor emlékezetedbe idézni, hogy az egyiptomiak hány 2 év alatti gyermeket öltek meg, ugye?

2017. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/163 A kérdező kommentje:

Igen, és nyilván azok a gyerekek ölték meg a két év alattiakat, akiket Isten megbüntetett, a felnőttek egy része miatt.

Szélsőséges példa:

Orbán megöleti a cigányokat. Istennek ez nem tetszik. Orbán azonban nem hallgat rá, ezért az átlag magyarok elsőszülöttjeit lemészárolja Isten, akiknek egy része olyan kicsi, hogy meg se tudná tartani a kezében a kést, nem hogy leszúrjon vele valakit.

Tudom, ez nagyon durva példa volt, de ha személyesebb, jobban megérthető.


Nem én kezdtem az abortusz mellett érvelni, hanem más ellenérvelni. Erre reagáltam. :*

2017. máj. 22. 15:12
 8/163 anonim ***** válasza:
70%

Istennek nem számított a prófétáinak és az apostolainak a szabad akarata. Nem számít annak a nőnek a szabad akarata, hogy nem akar erőszak áldozata lenni. Csak az elkövető szabad akarata számít, még úgy is, hogy a következményeit nem neki kell viselnie. A következményeket Isten enyhítené, de ő inkább azt akarja, hogy az áldozat viselje azokat, hogy ne maradjon következmények nélkül.

Az abortuszok kisebb részét követik el megerőszakolt nők. A legtöbbjét azért, mert a gyerek útban van, akadályt jelent a nő számára. A legtöbb abortusz anyagi okokból történik.

2017. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/163 anonim ***** válasza:
77%
Ez meg a másik fele. 3% fogan erőszakból. Ennyi. 100-ból 3 gyermek. A többi 97 gyerek más miatt hal meg.
2017. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/163 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy hány emberről beszélünk, most róluk szól a kérdés, nem a többiekről, akkor is ha sokkal többen vannak.
2017. máj. 22. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!