Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz bűnnek számít?

Abortusz bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek ti mit tennétek ha például:12 évesen terhesek lennétek ? Abortusz tényleg hasonló mint a gyilkosság ?(nem vagyok terhes és nem állok döntés előtt csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

2013. ápr. 23. 18:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon kétségbe esnék, hogy a gyerekem nevelést annyira elrontottam, hogy 12. évesen nemi életet él.
2013. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Vannak olyan esetek, amikor sokkal jobb, ha elvetetik.
2013. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Hasonló nem lehet, mert a törvény nem bünteti, mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia. 12 évesen nem estem volna teherbe, mert akkor és utána még jó pár évig szűz voltam.
2013. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

12 évesen mindenképpen az abortusz mellett lennék.


Mellesleg úgy is teherbe eshet valaki, hogy megeröszakolják!!!!!

2013. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Örök vitatéma. Vannak, akik szerint gyilkosság (szerintem az), mások szerint nem.
2013. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%
Igen, de ott az erőszak a bűncselekmény nem az abortusz !!!!!
2013. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
32%

Nem bűn és nem is gyilkosság! Csak vannak bigott, többnyire vallásos emberek, akik annak tartják.

Ha nincsenek megfelelő körülmények a gyerek tisztességes felneveléséhez, akkor inkább az abortusz, mint nyomorba szülni meg.

2013. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%

Ez nem törvénybe ütköző. Igaz hogy egy élő dologról van szó amibőül már ember lesz születése utántól már törvénybe ütköző ha megölik, de előtte nem, és az abortusz sem az, mivel egyrészt vannak olyan esetek amikor kényszerből kell megszakítani a terhességet főleg ha az anyuka olyan állapotba kerülne hogy az életét veszélyeztetné, másrészt az abortusz maximum csak lelki sérelmet okozhat a nőkben de azt ki lehet heverni, és utána ha úgy alakul később lehet másik gyereke, tehát már eléggé kockázatmentes ilyen téren.

Másrészt 12 évesen ne akarjon még senki gyereket, sőt még 16 évesen se. 14 éves kor alatt a szex törvénybe ütközik akár akarja a lány akár nem azzal a fiút megbüntetik mivel az megrontásnak számít és 14 év alatt még egyáltalán nincs szabad akarata az embernek hogy eldöntse hogy jó az neki vagy nem.

2013. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

12 évesen még nem is menstruáltam...

Amúgy az abortusz nem bűn. A bűn az, ha valaki nyomorban, gyűlöletben, boldogtalanságban vállalja a gyereket.

2013. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
21%
12. évesen? Nemár...Még szép hogy bűn! Nagy bűn és nagy meggondolatlanság! Ha idősebb vagy Pl: 20-30 éves akkor az én szememben nem bűn, csak akkor hogy ha nem vagy férjnél, és nincs barátod.
2013. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!