Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehetnek még a XXI....

Hogy lehetnek még a XXI. században olyan emberek, akik laposnak meg 6000 évesnek képzelik a Földet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 22:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki annyira hülye lehet, amennyire csak akar. Állampolgári jog.

Csak az a gond ezzel, hogy:

1: sajnos bizonyos szintig ezt támogatják a politikusok is, mert őket könnyebb vezetni, AMÍG nem viszik túlzásba,

2: még nagyobb baj, ha ezt aktívan terjesztik is!

2017. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%
A tudomány megcáfolhatatlanul bizonyította,hogy Földünk,NEM gömbölyű,hanem geoid.A geoid,lapossabb,mint a gömb.
2017. máj. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
50%
Miért, hát nem lapos??
2017. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

mert vannak még hülyék, meg sajnos még vannak több ezer éves, ELAVULT, IDEJÉT MÚLT vallások a világon, amik az olyan embereknek az agyát minden erőlködés nélkül ki tudják mosni, akik kérik, hogy irányítsák őket. Nem tudnak felállítani önálló értékrendet, eszméket, ezért mennek egy kész "világnézet", vallás után, gondolkozás nélkül, cselekszenek azok parancsai alapján, mert önállóan képtelenek eldönteni, mit akarnak. Kicsit olyan, mint ha nem tudsz főzni, nem is akarsz megtanulni, ezért veszed a készkaját, vagy állandóan rendelgetsz adott kínálatokból (mert sajnos a különböző éttermeknek is ma már egy sémára épül a kínálatuk általában, főleg azoknak, amik házhoz is szállítanak)

Ennyire egyszerű.

Amúgy valóban, a Föld nem gömölyű, hanem olyan, mint ha az északi és a déli sarkainál fogva valaki egy kicsit összenyomta volna, na ezt hívjuk "geoid" (azaz "Föld-forma") formának

2017. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki azt képzel, amit csak akar.

Ezzel csak akkor csinál bajt, ha netán gyerekeit is ebben a tévhitben neveli.

Mindenki úgy hozza a közösség tudomására hülyeségét, ahogy akarja, csak ne legyen erőszakos!

2017. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Ööö... nem gondoltam hogy ezt külön ki kell emelnem, de nem a geoid elképzelésre gondoltam, hanem erre:

[link]

2017. máj. 29. 09:18
 7/36 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy rendkívül sok elmebeteg él köztünk.
2017. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
58%

Ugyanúgy, ahogy vannak emberek, akik szerint a Föld üreges, akik hisznek a Marslakókban, szellemekben, kézrátételben stb.

Hiába telt el itt x ezer év, az emberi hiszékenység mit sem változott.

2017. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
Én azt hittem, hogy te tényleg az echte idiótákra gondolsz, de úgy látom, hogy a lapos Föld konteóval szemzgettél. Én magam a Földet tényleg geoid alakúnak gondolom, de szerintem csodás az amikor egyes emberek mindent megkérdőjeleznek. Többet ér az egyértelmű megkérdőjelezése, mint elfogadása, mert itt dől el, hogy valóban igaz e amit eddig annak gondoltunk. Ahogy a konteós könyve hátlapján Tiboru írja: "Mielőtt azonban bárki elhamarkodottan véleményt alkotna, gondoljon vissza, hogyan vélekedhettek a kortársak az első emberről, aki azt mondta, hogy a Föld nem áll, hanem minden addig elképzelhető sebességnél gyorsabban száguld. Mennyivel volt az hihetőbb akkor, mint ma egy időutazás?" Egyébként a könyv nem is magyaráz bele semmit ezekbe a dolgokba csak mutat pár hipotézist. A 6000 évesről még nem hallottam én sem. :D
2017. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem ezeket én sem; a lapos Föld, és az ehhez hasonló konteók még csak nem is olyanok, mint mondjuk az Istenhit, amiből az ember meríthet megnyugvást és valamennyi biztonságérzetet... Lehet, hogy túl üres az életük, ezért azt akarják, hogy a világ titokzatosabb és bonyolultabb legyen, mint amilyennek ismerjük, és legyenek alantas Felső Hatalmak, akik a tudatlanság homályában akarnak tartani minket.

Mindegy is, szerencsére nincsenek túl sokan.

2017. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!