Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a pokol és a...

Igaz, hogy a pokol és a paradicsom a clunyi reformokkal jött be a XI. században?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Pesze. Jézus is Clunyban volt szerzetes, ott halott róluk, és azért beszélt róla annyit.

(Trollkodásnak is gyenge kérdés.)

2015. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem trollkodásból kérdeztem és ha nem tudsz értelmesen válaszolni nem kell.Egyébként miért nem írhatták át clunyi-ban a bibliát másra, hogy Jézus így tanította, hibás a gondolatmeneted és a modorod is.
2015. nov. 30. 20:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
han em trollkodásból és nem kötekedésből kérdezed akkor a válasz egyszerű: nem, nem igaz, már egész korai források bizonyítják, hogy az emberek hittek ezekben a dolgokban, a zsidók nagyrésze is
2015. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

"Egyébként miért nem írhatták át clunyi-ban a bibliát másra, hogy Jézus így tanította, hibás a gondolatmeneted és a modorod is."


Az 1. vagyok. Elnézést a modorom miatt, de ha a kérdés tényleg komoly volt, és nem most is csak a bolondot járatod velünk, akkor az sokkal rosszabb :(


Gondolkodj már egy kicsit:


1) A cluny reformok teljesen másról szóltak (ez tananyag töriből is).


2) Ismerjük az Újszövetség sokkal korábbi példányait, és nincs átírva a szövege.


3) Ha a katolikus egyház át is írta volna a szöveget, akkor az semmiben sem érintette volna az ortodox egyházat, márpedig ők is beszélnek pokolról és paradicsomról.


4) Ha a katolikus egyház átírta volna a Biblia szövegét, a protestánsok "visszaírták" volna a korábbi példányok alapján.


5) Néhány klikkeléssel te is megnézhetted volna, hogyan keletkezett az Újszövetség, és hogy megváltozott-e azóta a szövege.


Ezek után már csak az érdekelne, hogy kitől hallottad ezt az iszonyatos baromságot?

2015. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én a fórumban olvasgatok és itt olvastam valahol erről, aa válaszíró 90 százalékos választ adott s atlagban is 80 százalékos válaszokat ad azért gondoltam, hogy igazat ír, de akkor komolyabban utánnajárok, köszönöm a segítséget.
2015. dec. 1. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy ezt itt szedte össze, én is még 3 másik topicba írok rendszeresen


valószínűleg az összes jehova tanúja és ateista küldte rá a zöld kezet, mert kritikátlanul mindenre pozitívan szavaznak ami az ő nézeteiket látszik alátámasztani


és még egy nagyon okos és széleslátókörű ember is tévedhet :)

2015. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6


Az ateistákat értem, de a tanúk miért pontoznának fel egy ilyen választ?

2015. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

István:


azért mert ők tagadják ezt a nézetet, szrintük az ember meghal és téma lezárva, majd egyszer feltámad


ők híresek aról, hogy még a bibliát is átírták, hogy igazuk legyen, minden jól jön nekik az ellenfeleiket cáfolja

2015. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"azért mert ők tagadják ezt a nézetet, szrintük az ember meghal és téma lezárva, majd egyszer feltámad"


Szerintem minden magát keresztény valló egyház ebben hisz. Amit vitatnak, hogy pontosan mikor van a feltámadás. Rögtön a halál után vagy Krisztus második eljövetelekor és az 1000 év végén?


A pokol pedig az a hely, ahová az emberek kerülnek, miután meghaltak. Jézus is itt volt három napig, tehát ennek a létezését sem tagadja senki.

2015. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tévedés, jehova tanúi tagadják


csak nézz körül ezen az oldalon


vagy olvass bele a "mit tanít valójában a biblia" című papír és tinta pazarlásukba, ha látod őket táblákkal áldogálni biztos lesz náluk olyan, és adnak neked ingyen


csak vigyázz és mindennek de mindennek alaposan utánanézni, semmit el nem hinni ellenőrzés nélkül mert még a legalapvetőbb történelmi adatokat is elhazudják, arra számítva, hogy te majd nem nézel utána

2015. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!