Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Ti mért...

Kedves ateisták! Ti mért éreztek kényszert arra, hogy a vallási témákat érintő kérdésekbe gúnyosan beleszóljatok?

Figyelt kérdés

Miért kell provokálni, veszekedni, miért nem lehet tiszteletben tartani a másik ember hitét?

Mi értelme annak, hogy mindenbe beleszóltok, a Bibliát lemesekönyvezitek, a hívő embereket meg lehülyézitek?


Tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak rendes, kultúrált ateisták is az oldalon.



2017. jún. 3. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/187 anonim ***** válasza:
43%
Frusztrációk. Itt élik ki magukat. Sikertelenség munkában, családi téren, vagy egyéb területen. Írom ezt úgy hogy én nem hiszek istenben (egyikben sem), de én el tudom fogadni hogy egy más ember nem így gondolja és tiszteletben tartom az ő véleményét, és ezért nem kötekszem másokon. Aki itt veri magát, az máshol is veri magát, nem konkrétan a vallással van baja, hanem saját magával.
2017. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/187 anonim ***** válasza:
91%
Ateista és ateista között is van különbség. Én a vallásnak a nagyon elvakult követését ítélem el, de néhány ateista társam is átesik a ló túloldalára és az empátiát figyelmen kívül hagyva pocskondiáz vallásokat. Az ilyeneket sajnálom rendkívül, de egy-egy szélsőséges ember alapján nem vonható le vélemény szerintem az egész ateizmusról.
2017. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/187 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert ezen az oldalon a legtöbb hívő tényleg hülye, gondolok itt például arra, hogy szerintük nincs evolúció, Noé bárkája valóság volt, Ádám és Éva valóban léteztek stb.


A butaságot nem tiszteletben kell tartani, hanem fel kell lépni ellene.

2017. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/187 A kérdező kommentje:

Abban, amit az első mond, lehet valami...


#2, igen, hívőként én is elítélem a fanatizmust, és úgy vélem, ateistából is van fanatikus, aki egyszerűen gyűlöl mindent és mindenkit, akinek a valláshoz köze van.

2017. jún. 3. 19:21
 5/187 A kérdező kommentje:
#3, tény, van itt evolúciótagadó, meg mindenféle ezen az oldalon, de én most nem a kultúrált vitáról beszélek, hanem amikor az ateisták konkrétan fröcsögnek a hívőkre.
2017. jún. 3. 19:23
 6/187 anonim ***** válasza:
83%

Semmivel nem fröcsögnek többet az ateisták a hívőkre, mint a hívők az ateistákra.


Csak te most ezt úgy akarod beállítani, hogy vannak a szegény, jámbor hívők és vannak a gonosz, civilizálatlan ateisták.

2017. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/187 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem állítottam ilyet. Már a kérdésben leírtam, hogy tisztelet a kivételnek. Tudom, hogy ez nem minden ateistára igaz. Igen, tudom, hogy a hívők közt is vannak kötekedők, de igazságszerint mostanában gyakrabban tapasztaltam azt, hogy az ateisták trollkodják szét a hívőkhöz címzett kérdéseket, mint fordítva.
2017. jún. 3. 19:30
 8/187 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként miről kéne, hogy szóljon a valláskritika kategória ha nem valláskritikáról?
2017. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/187 anonim ***** válasza:
100%
Egy példát tudnál linkelni?
2017. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/187 anonim ***** válasza:
23%
Bármilyen "XXXkategóriaban" inkább van helye "beszólásnak",mint lelkes "igen, minden úgy igaz, ahogy írod!"-nak.
2017. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!