Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol kérdésekbe mikor...

Az angol kérdésekbe mikor kell segédige?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem, tud valaki segíteni?
2010. máj. 9. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyhe túlzással azt mondhatom, hogy mindig. Kivéve ha alanyra vagy annak mennyiségére kérdezünk. Az igeidőtől függ, hogy milyen segédige.

Present Simple: Do, 1/3 does What time do you (does he)get up?

Present Continuous: am/are/is: Where am I/are you/is he going?

Past Simple: did Did you go to the cinema last night?

Future Simple: will : Will you help me, please?

2010. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És például a Mit csinálsz? What are you doing? és a Mit eszel? What do you eating? Az elsőbe miért are kellett, a másodikba pedig do?
2010. máj. 9. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszul írtam.

Köszönöm a választ!

2010. máj. 9. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ülj neki az alapfoknak :)

What are you doing - Mit csinálsz. A DO itt a főigéd, mint csinálni. Ez kijelentő módvan You are doing lenne - present continouos igeidőben vagyunk, aminek a formája szemnévmás+to be megfelelő formája+az inges forma azaz a folyamatos melléknévi igenév


Ez alapján az eszel az

You are eating.

Rákérdezle, hogy mit eszel.

What are you eating?


A What DO you eat? kérdés egyszerű jelenben van feltéve, kijelentő mondatban You eat. És IDE kell a segédige.


Kicsit kusza, fáradt vagyok, remélem segítettem. Ha további kérdéseid vannak, írj privit! Vagy ide is írhatsz, visszanézek még. De inkább privi :D

2010. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem, ha kérdésem van majd a tanártól megkérdezem.
2010. máj. 12. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!