Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak itt hithű katolikusok?...

Vannak itt hithű katolikusok? Privátban szeretnék pár kérdést feltenni.

Figyelt kérdés

Nem hittérítés a célom, csulán az, hogy megismerkedjek egy katolikus nézôpontjával. Én ateista vagyok.

Elôre is köszönöm!



2017. jún. 22. 22:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na akkkor válaszolok neked. :)


1. kérdés: Miért pont eme vallást válassza egy olyan ember aki meg szeretné találni a hitét?

Nem kell, hogy eme vallást válassza. Válassza azt, amelyiket közel érzi magához. Igazából én őszinte leszek, a katolikus vallásba én beleszülettem, de igazából az evangélikus egyház jóval közelebb áll hozzám. De nem váltok felekezetet, mivel tökéletes egyház nincs, csupán csak tökéletes Krisztus. Mindenesetre én a kereszténységben találtam meg a hitemet, és inkább ökumenikusnak mondanám magamat.


2. kérdés: Mi a véleményed errôl az álláspontról; Egy Isten van a világon, csupán minden vallâsban más a ‘neve’.

Hát igazából az ábrahámita vallások (zsidó, keresztény, muszlim) ugyanazt az egy Istent hirdetik, és közös tőről fakadnak. Bár a muszlimok istenképe kicsit más, mint a keresztényeké, de elvben ugyanaz az Isten. Hogy a többi vallásban, hát... én személy szerint a hinduizmussal nem igazán tudom összeegyeztetni.


3. kérdés: Miért szent hely egy templom? Hiszen ezt is az ember épîtette. Számomra az sokkal elfogadhatóbb lenne, ha például oda építettek volna templomot, ahol valamiféle csoda történt. (Pl.:Egy szentté avatott ember születésének, halálának a helyszíne.


Csodák helyszínére is építettek templomokat. :) Igazából a templom azért jó, mert ott össze lehet gyűlni imádkozni, dícsérni Istent, szentáldozáshoz járulni. De persze a szabadban is lehet misét tartani, sőt, szoktak is, pl. búcsúk, hittantáborok, cserkésztáborok alkalmával.


4. kérdés: Miért kell az egyháznak adakozni?

Nem kell, semmi sem kötelező, de azért jó, merr az adományok jótékony célokra mennek. Pl. Karitasznak, vagy szimplán a templom felújítására, egyházközségi programokra, de ebből megy pl. a villanyszámla is. Vasárnaponta 200 ft-ot bedobni a perselybe nem nagy dolog. :)


5. kérdés: Mi a véleményed azokról, akik a saját vallásukat megpróbálják másokra rábeszélni?

Szerintem az jó dolog, ha véleményt cserélünk a másik emberrel, ha szóba jön, én elmondom, miben hiszek, és ha kérdeznek, válaszolok is, azoknak, akik érdeklődnek a hit iránt szívesen segítek, de az erőszakos hittérítésnek ellene vagyok. Ezzel az ellenkező hatást lehet elérni, és úgy gondolom, inkább taszítja az embereket, ahelyett, hogy Istenhez vezetné őket. Szerintem evangelizálni az életpéldánkon keresztül lehet, ha az ismerőseim látják, hogy nekem ez fontos, maguktól fognak érdeklődni. Néha szoktam facebookon lájkolni, megosztani bibliai idézeteket, cikkeket, hátha megérinti az ismerőseimet. De eszemben sincs ráerőszakolni a véleményemet senkire, tiszteletben tartom másokét. :)

2017. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

1. kérdés: Miért pont eme vallást válassza egy olyan ember aki meg szeretné találni a hitét?

Mert Jézus mutatta meg nekünk, hogy milyen az Isten és ezért az ő tanítását követve lehetünk teljesek. Hitünk szerint, mivel minden ember Isten képére van teremtve, ezért bennünk van a vágy Isten után. Igazából mindenki őt keresi, és ezért van bennük annyi kétely létünk kapcsán. A mi hitünk szerint Jézus a válasz ezekre a kérdésekre.

2. kérdés: Mi a véleményed errôl az álláspontról; Egy Isten van a világon, csupán minden vallâsban más a ‘neve’.

Egy Isten van, viszont ettől még az istenképek lehetnek különbözőek. Mivel Jézusban az Isten megtestesült, ezért igazából nélküle nem lesz teljes kép.

3. kérdés: Miért szent hely egy templom? Hiszen ezt is az ember épîtette. Számomra az sokkal elfogadhatóbb lenne, ha például oda építettek volna templomot, ahol valamiféle csoda történt. (Pl.:Egy szentté avatott ember születésének, halálának a helyszíne.)

Egy katolikus templom azért is szent hely, mert minden templomban van Oltáriszentség, ahol Jézus Krisztus jelen van. De minden a mi nyitottságuktól is függ. Templomban úgy is ülhetsz, mint a moziban, de úgy is, hogy valami történik benned. Isten felé fordulva bensőleg átalakul az ember.

4. kérdés: Miért kell az egyháznak adakozni?

Nyilván az egyház nem várja el, hogy erődön felül adj pénzt. Mindenki annyit ad, amennyit jónak lát. A jótékonykodás jézusi tanítás. Az egyház meg sok olyan intézményt tart fenn, ahol rászorulókon segítenek. Mellesleg, ha bemész egy templomba, annak az épületnek is vannak fenntartási költségei és ez nem is kevés.

5. kérdés: Mi a véleményed azokról, akik a saját vallásukat megpróbálják másokra rábeszélni?

Akkor van ezzel baj, ha nem tekintjük partnernek a másikat a beszélgetésben.

2017. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!