Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az új török...

Mit gondoltok az új török oktatási lépésről?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok hogy kiszedik az evolúciót a tananyagból.

[link]



2017. jún. 24. 08:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
38%
A törökökkel pedig nem kéne foglalkozni addig, ameddig a magyar az egyik legbutább nép manapság az EU-ban. A kompetencia felmérések gyalázatosak.
2017. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Mojjo ***** válasza:
86%
@10: egyes kérdések megválaszolása nem épp olyan egyszerű feladat, mint amilyennek tűnik. Gyakran sok-sok generáció kőkemény munkája megválaszolni, hiába tekintjük "alapnak". Az ember működéséről elég sokat tudunk, sok ezer, sőt tízezer oldalnyit olvashatsz erről, ha van rá igényed. Persze van még innen is tovább. Az pedig, hogy egy kérdésre nem tudunk biztos választ adni, semmit nem mond egy másik kérdésre adott válaszunk helyességéről - emiatt azt kétségbe vonni már nem is logikai bukfenc, hanem egyenesen bakugrás.
2017. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

Borzalmas helyzet előtt áll a világ.

Olyan problémák kezdenek feltűnni, amelyek eddig soha nem voltak és az emberiség túlélése a tét.

Stephen Hawking szerint a Föld már csak egy röpke évszázadig lesz élhető, lakható és úgy tűnik, sok tekintetben igaza van.

Itt nem csak arról van szó, hogy a termonukleáris fegyverekkel olyan idő vette kezdetét, amivel elpusztíthatjuk globálisan az emberi életet, hanem éppen a technika és a tudomány vívmányai segítségével sikerült legyőzni számtalan betegséget, meghosszabbítottuk az emberi életet, de ez egyúttal számos új problémát is okoz, főleg a túlnépesedést, amelynek további romboló hatásai jelentkeznek.

A nyersanyagkészletek és az energiahordozók nem állnak végtelen mennyiségben rendelkezésre, amelyből pedig egyre többre lenne szükségünk, de például a kőolajat nem is szabad mindet kitermelni, mert már most közel állunk hozzá, hogy 'felfőzzük' a Földet, amivel klímaváltozást okozunk és a Föld számos területe lakhatatlanná változik, ahonnan migrációs nyomás fog más területekre irányulni. Mindenki megértheti, itt már százmilliókról van szó, vagy milliárdokról.

A vallások léte már magában megosztja az emberiséget és lehetetlenné teszi az egységes fellépést, pedig a globális problémák megoldását csak globális összefogástól várhatjuk.

A vallások ilyen erősítése egyrészt csapás az emberiség összességére, de másrészt a primitívség felé fordulás is ellehetetleníti a civilizációt, mert nincs más út, csak előre.

A jelentkező életveszélyes gondokat csak a tudomány gyors fejlődése oldhatja meg, az lehet az egyetlen reményünk az utódaink számára, mert az évszázad végére mi már nem úgysem fogunk élni.

Egy ilyen intézkedés, mint ami a kérdésben szerepel, túlmutat a hatásait várhatóan minden elképzelhetőn.

Nem akarok riogatni, de ez akár véres háborúkat is jelenthet, borzalmas pusztítást, öldöklést, mert ha mondjuk a víz kezd el fogyni egyes kontinensekről, vagy csak élelem, nyersanyaghiány lép fel, akkor a különböző kultúrák ellenséges magatartása katalizátorképpen súlyos konfliktusokat robbanthat ki.

A technológia fölénye a nyugati világnak nem biztosítja automatikusan a győzelmet, mert részleges fölényt esetleg a másik oldal is elérhet, de a primitívség is lehet fegyver, mint azt a 2. vh. ban a szovjet hadsereg bebizonyította, hiszen a Vörös Hadsereg ebből előnyt kovácsolt magának, pl.: a katonáik meg tudtak ott élni, ahol más éhen pusztult volna.

Még egyszer szeretném ezt összegezni:

A veszély kettős, mert a radikális vallási erősödés növeli a konfliktusok veszélyét, továbbá az előttünk tornyosuló nehézségekkel szembeni összefogástól is eltávolít.

Az sem elhanyagolható, hogy egy ekkora népcsoport, mint a muszlim közösség, kulturális és tudományos degradációja, hanyatlása milyen csapást jelenthet a jövőben, ez felmérhetetlen, mikor minden erejére szüksége lenne az emberiségnek, hogy megoldja a ránk nehezedő óriási problémákat.

2017. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

"elmeletkent benthagyhatnak, de tenykent semelyik orszagban nincs ertelme,

mert az evolucio allat mindenki mast ert "


A tudományos világ pontosan ugyanazt érti evolúció alatt, mint amit valójában jelent. Az, hogy te, vagy más, nem kompetens személyek mást és mást értenek alatta, az nem azért van, mert az evolúció elmélete értelmetlen, értelmezhetetlen vagy hibás lenne, hanem azért, mert nem tanultátok meg az alapjait, működését, összefüggéseit. Persze hogy mást ért alatta, aki nem tanulta, nem ismeri, de ez mindennel így van, nem csak az evolúcióval.

Pont ezért kellene benn hagyni a tananyagban, sőt, mélyebben és sokrétűbben tanítani, hogy ne értsenek alatta az emberek butaságokat (pl. az egyik leggyakoribb félreértelmezése az evolúciónak, hogy nem mond semmit az élet keletkezéséről - nyilván nem, mert ezzel a kérdéskörrel más tudományág foglalkozik. Az élet keletkezését számon kérni az evolúció elméletén kábé olyan, mintha a teremtéstanon akarnád számon kérni a molekulák kötési energiáját, csak hogy a topic témájánál maradjunk). Nyilván, ha valaki még ilyen alapvető dolgokkal sincs tisztában az evolúcióval kapcsolatban, akkor persze hogy mást - hülyeségeket - ért az evolúció alatt.


"pedig a tudomanynak az elet eredetevel is kellene foglalkozni es tanitania "


Na, pont erről beszélek.

A tudomány nem egyenlő evolúcióval, és az evolúciónak nem tiszte az élet keletkezésével foglalkozni. Az evolúció egy ága a tudománynak, amely a már létező élet további fejlődését, változásait írja le. Az élet létrejöttével tudományos oldalról az abiogenezis foglalkozik, és nyugodt lehetsz, foglalkozik is vele és tanítja is (más kérdés, hogy te nem tanulod vagy nem tanultad meg, ezért írsz butaságokat).


"hat Magyarorszagora (de mashova is) kellene de ugysemnlesz jobb csak rosszabb "


Ha így állunk hozzá, akkor persze hogy csak rosszabb lesz. Ezért kell harcolni a rendelkezésre álló eszközökkel azért, hogy ne így legyen. Ha csak beletörődve legyintünk egyet, hogy "úgysem lesz jobb, csak rosszabb", akkor mitől és kellene javulnia?


"azert mert senkit se erdekel az evolicio "


És ha kiveszik a tananyagból, attól több érdeklődő lesz az evolúció iránt?


"ezeknek az ismereteknek, reszletes ismeretere csak a specifikus helyeken vanbszukseg ahol ezekel foglalkoznak "


És akkor ez azt jelenti szerinted, hogy senkinek egy árva kukkot sem kell tudnia az evolúcióról, aki nem specifikusan olyan helyen dolgozik? Még az alapvető dolgokat sem vele kapcsolatban? Inkább legyen mindenki kőbunkó szakbarbár, aki nagyon vágja a saját területét, de minden másról halvány lila gőze sincs?

Honnan tudnák az emberek, hogy érdekelné-e őket pl. a növénytan, ha soha egy árva szót sem tanítanak nekik a növényekről? Ezért érdemes legalább az alapokat megtanulni a különböző ismeretkörökből, hogy legalább azt el lehessen dönteni, hogy érdekel-e vagy sem az adott téma. Meg ha másért már tényleg nem is, hát azért, hogy ne irkáljanak olyan orbitális ostobaságokat az evolúcióval (és sok egyéb mással) kapcsolatban nyilvános fórumra, amitől még egy átlagos érettségizett diák is a fejét fogja elképedésében.


"miert nem tanitjak mar altalanosban is a kvantumfizikat?"


Mert annak megértéséhez először tisztában kell lenni egy csomó más dologgal is, amit viszont tanítanak általános tagozatokban fizikából. Egy házat sem úgy építesz fel, hogy először beszereled az ablakokat meg a radiátorcsöveket, aztán meg felépíted a falat. Mindent csak szép sorjában, különben csak egy nagy összefüggéstelen, értelmezhetetlen katyvasz lesz a fejedben az adott témáról, és az első kérdésnél összeomlik az egész, mint egy fal nélküli ház.

Viszont az evolúció elmélete önmagában is tanítható, mert maga az elv egyrészt pofonegyszerű, könnyen megérthető, másrészt pedig önmagában is konzisztens elmélet, amit nem csak az élővilágban, hanem a technológiában is alkalmaznak ma már. Tehát ma már az is tanul(hat) evolúció-elméletet a munkájához, aki egyébként soha nem tanult biológiát és amúgy is utál a természetbe járni, mert egyre több téren alkalmazzák az evolúció elvét az iparban, robotikában, elektronikában, programozásban, csak hogy néhány, az élővilágtól távol álló ágazatot említsünk. És valószínűleg nem azért alkalmazzák milliárd dolláros ágazatokban, mert az evolúció-elmélet hibás lenne - nyilván, ha hibás lenne, akkor nem működne, így nem is alkalmaznák.

2017. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésre válaszolva: Vélhetően erős irányban csökkenni fog (az amúgy sem kiemelkedő) természettudományos színvonaluk. S ahogy mások is írták: irány nekik a középkor! De igazából amúgy is diktatúra felé tartanak, szóval nem lesz nagy a változás.
2017. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Közveszélyes Kontár!

# 3ra

"elmeletkent benthagyhatnak, de tenykent semelyik orszagban nincs ertelme"

- Már elnézést, de kismillió meg egyedszerére is le kell írnom: A _természettudományos_ elmélet kifejezést minden természettudomány _tény_ként kezeli. Szóval ennek a reakciónak nincsen semmi értelme.


"mert az evolucio allat mindenki mast ert"

- Sajnos igen, de ez a köz beszéd hibája. Természettudományos szinten nagy általánosságban az evolúciós elméletet - azaz az élőlények mai változatos formáinak kialakulását, s ennek mechanizmusát (replikáció, variáció, szelekció) értjük, az első létformától származtatva.

S mivel ez itt is kismilliószor előfordul, és állandóan jelen van a zavar, én általában így írom: Az evolóciós elmélet, mint természettudományos elmélet. Bár hosszú, de ezt senki sem értheti másként, mint ami a lényege (vagy akkor halvány lila gőze sincs, mi az).


"a valodi evolociu oszhagban van a vallasok tanitasaval"

- "valódi"? Mármint?

"oszhagban [...] a vallasok tanitasaval"

- igen, de csak ha teista evolúcióban (mely természetfilozófiai és nem természettudományos!) gondolkodunk. És ahhoz is a judeokeresztény kultúrkörből ki kell venni a 6napos teremtés, Édenkert, Özönvíz, Bábeltornya "meséket/mítoszokat".

2017. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

Kedves # 5!

"Nincs hitelesen bebizonyítva, hogy keletkezett az élet."

- Ahogy Mojjo [Hamburger]Testvér is írja: ÉS?

"A tudomány még mindig gyerekcipőben jár."

- Mihez képest? Azért a Teremtéstörténetek őskora, az Ószövetség ókora és az inkvizíció középkora óta rakat mindent felfedezett az emberiség:

- Pl. a Föld már nem lapos, és nem is a Nap kering körülötte, és legkevésbé sem az Univerzum középpontja

- A fény és hő nagyrésze a Földre a Napból ered, s a Hold sem magától világít

- A betegségeket már nem varázslók/boszorkányok, átkok, "miazmák" okozzák, hanem nagyrészt jól beazonosítható kórokozók. Amikkel szemben nem ráolvasást, hanem célzott terápiát alkalmazunk.

- Ismerjük, hogy a világunk jelentős részét atomok építik fel (atomelmélet... ez is "csak" egy elmélet?!?), de azt is, hogy ezek is "oszthatók": s fel is tudjuk bontani őket.

- Ismerjük már a szervezetben lezajló folyamatok kulcslépéseit, molekula szinten, tudjuk, hogy a fenotipikus tulajdonságok jó részéért a genom (DNS) a felelős, és ismerjük is már ezt a kódnyelvet, mára már csak az olvasása (fordítása, értelmezése) befejezetlen, de már jól járt folyamat... Tovább is van, mondjam még? :D

2017. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Hopsz, az elsőt jelentsétek, légyszí, befejezetlenül küldte el....
2017. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Közveszélyes Kontár!


"miert nem tanitjak mar altalanosban is a kvantumfizikat? vagy mar tanitjak? a programozast is? melyrehatobban nem csak emlites szintjen"

- Kvantumfizika: kémiai/atomszerkezeti, továbbá kémiai kötést illető eredményeit tanítják, fizikából meg ott kell lenni a tananyag végén (modern fizika)

- programozás: na, az sajna kimaradt, de jobb helyeken úgy hallottam, megy az is.

"es mitol lesz okosabb ezektol az akibrgesz eletetbugy eli le hogy semmit nem kezd veluk"

Attól (lenne) okosabb az emberiség, hogy:

- hagynák végre a fenébe az ezotériát, és egy rakat léhűtő végre nem mások hülyeségéből gazdagodna meg

- az emberek nem dőlnének be minden más egyéb áltudományos humbugnak

- nem fognánk a fejünket a laposföld- és kemtrél-hívők esztelenségén

- nem terjednének olyan baromságok, hogy a földünk csak 6000 éves, a sorsunk ott a csillagokban, stbstbstb

2017. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Az általános műveltség emelkedése mindig kínál lehetőségeket, minden szempontból.

Például megemlítem nem csoda hogy Németország futballeredményei jók, mert ott hatmilliónál is több a leigazolt focista és plusz a szimpatizánsok, öregek, gyerekek, nők, stb...

Egy nagy bázis, alap kitermeli a kiválóságokat, ösztönzően hat a legjobbakra is és segít olyan rendszert kiépíteni, amelyből ki is tudnak válni a legjobbak.

A Biblia azon területeit, amelyek átfedik a tudományos tényeket, analfabétáknak írták az ókorban, illetve hát kimondhatjuk, az egészet azoknak írták, na de hát manapság ahhoz ragaszkodni már képtelenség és ez felhívja a figyelmet a vallások veszélyeire, amelyek azért, hogy ezek az ősi hiedelmek érvényben maradjanak, szembeszállnak a tudományok alapvető eredményeivel is.

Ebből a szempontból jobb lett volna, ha megmarad latinnak a Biblia és a szertartások nyelvezete, úgy, hogy senki se értse, még a latinul halandzsázó papok többsége sem, ahogy az a középkorban volt, így az vallás nem gerjesztené a tudatlanságot.

2017. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!