Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet-e, hogy Jézus csak a...

Lehet-e, hogy Jézus csak a Nap, a napimádat megtestesítő figurája?

Figyelt kérdés

A katolikus egyház teli van oly szimbólumokkal, kegytárgyakkal és papi öltözékekkel, melyek a napimádat elengedhetetlen "tartozékai": lehet, hogy a katolicizmus "tud valami olyat" a kereszténység lényegéről, hogy tulajdonképpen az egész Jézus-história a Nap imádatáról szól? [vallás és asztrológia?]


[link]

[link]

[link]

[link]



2017. jún. 25. 13:00
1 2 3
 11/22 changename ***** válasza:
63%

"nincs szo napimadatrol foleg a Bibliaban"


Ez 8:16 És bevive engem az Úr házának belső pitvarába, és íme az Úr templomának bejáratánál, a tornác és az oltár között vala mintegy huszonöt férfiú, kik hátukkal az Úr templomára és orcájukkal keletre fordultak, s ezek kelet felé leborulva imádták a napot.


Akik a napot imádják azok háttat fordtanak az Úrnak.

Mindenki aki a napot vagy aval kapcsolatos dolgot tisztel vagy imád az Istentöl elfordult.

2017. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 changename ***** válasza:
40%

Elfelejtettem.


Istennek nincs szimbóluma

2017. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

Nincsen?


Akkor a galamb képében megjelenő Szentlélek mi? Isten maga alakotott szimbólumokat, például az előbbi alapján a galambot. Ettől függetlenül nem imádjuk a galambokat, de egy használható szimbólum, elvégre Isten is használta.

Isten jelenléte a frigyládánál látható, érezhető alakot öltött, mi ez ha nem egy szimbólum? De mondhatnám az égő csipkebokrot is.

Másik nagyon erős szimbólum a bárány, ami Jézust jelképezi. Számos alaklommal szerepel a Szentírásban.


Isten a szimbólumok gazdag tárházát használta Önmagára mind az Ó, mind az Újszövetségben és mind a három isteni személy esetében. Hogy állíthatod, hogy nincs szimbóluma?

2017. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 changename ***** válasza:
29%

Ézs 46:5 Kihez hasonlíttok engem, és kivel tesztek egyenlővé? És kivel vettek egybe, hogy hasonlók volnánk?

Ézs 46:6 Kitöltik az aranyat az erszényből, és ezüstöt mérnek a mértékkel, és ötvöst fogadnak, hogy abból istent csináljon; meghajolnak, leborulnak előtte.

Ézs 46:7 Vállukra veszik azt és hordozzák, majd állványára helyezik és veszteg áll, helyéről meg nem mozdul, ha kiáltasz is hozzá, nem felel, nyomorúságodból nem szabadít meg.

Ézs 46:8 Emlékezzetek meg erről, és legyetek erősek, vegyétek eszetekbe, pártütők!

Ézs 46:9 Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos.

2017. jún. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 changename ***** válasza:
29%

"Hogy állíthatod, hogy nincs szimbóluma?"


Úgy hogy:

2Móz 20:4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

2017. jún. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 changename ***** válasza:
0%

#13

"Nincsen?"


De van mint pl az öntött aranyborjú a pusztában az is Isten szimbóluma volt.

2017. jún. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Erre aztán teljesen felesleges volt 3 hozzászólást pazarolni (sose értettem miért nem lehet egybe leírni). Isten maga használt szimbólumokat Önmagára, mint korábbi hozzászólásomban írtam.

Egy szimbólumot összekeverni egy bálvánnyal, aminek az imádói isteni erőt tulajdonítanak, pedig hát miként fogalmazzak... inkább nem írom le.


Gondolom szüleidről, nagyszüleidről nem tartasz otthon bálványokat (értsd: fényképeket, képeket, emlékeket). Hiszen ez ellenkezik az idézett paranccsal értelmezésed szerint:

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak."


Ha van róluk bármi kép, gyorsan dobd ki, mert nem helyesek az ilyesféle bálványok.

2017. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg nem. Viszont akkoriban népszerű kultusz volt, sőt, tulajdonképpen az egyetlen elfogadott a Birodalomban, a kereszténység pedig egy üldözött vallás, ami úgy tudta a legkönnyebben megnyerni a híveket, hogy az uralkodó kultusz elemeit beolvasztotta a saját szertartásaiba, szimbólumai közé. Ez által volt képes annyira széles körben elterjedni, hogy később államvallássá vált.
2017. jún. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Lehet-e, hogy Jézus csak a Nap, a napimádat megtestesítő figurája?


A katolikus egyház teli van oly szimbólumokkal, kegytárgyakkal és papi öltözékekkel, melyek a napimádat elengedhetetlen "tartozékai": lehet, hogy a katolicizmus "tud valami olyat" a kereszténység lényegéről, hogy tulajdonképpen az egész Jézus-história a Nap imádatáról szól? [vallás és asztrológia?]

2017. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
32%

Egyiptom kultusza lett átvéve (mint domináns atlantisz-utáni kultusz).


Az "Új Szövetséget" a kabalisztikus szimbolika (ami eredetileg egyiptomi !) mentén írták.

Jézuska a Nap-Logosz (Váv-Váv-Váv 666, a "Megtestesült Tökéletesség", Bálvány az Éghez képest, de jó lesz a népnek).

2017. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!