Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyország és pokol helyett...

Ozmium42 kérdése:

Mennyország és pokol helyett nem az lenne inkább az igazságos, ha az emberek inkább annyira sokféle ítéletet kapnának Istentől, mint amennyire sokfélék?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis Isten dönti el hogy mit hogyan csinál, nem mi...


Milyen ítéleteket látnál szívesen? :)

2017. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 követ62 ***** válasza:
13%

Nem.

Ez így lesz igazságos. Vagy a menny, vagy a tűznek tava ami a második halál, a végső megsemmisülés.


Amikor valakiről kiderül, hogy rákos, de műtéttel menthető nem kezd el alkudozni, hogy ne műtségk ki mindnen rákos sejtet. Ami közelít az egészséges sejthez az had maradjon benn.

Nem csak, hogy a rákos sejteket vágják ki hanem még jócskán a környezetét is. Nehogy maradjon valami ami újra burjánzik.


Ez csak egy hasonlat. De aránylag jól szemlélteti.

A bűn egy rákos sejt. Ha pedig az ember összenőtt a "rákos sejttel" akkor sajna "ki kell vágni".

A jóhír az, hogy van esély a teljes gyógyulásra Jézus által. Csak élni kell vele.


Az újjá teremtéskor CSAK "EGÉSZSÉGES" az az bűntelen személyek élhetnek tovább, örökké.

2017. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ilyesmi már történt egyszer, Noé idejében. De nem happy end lett a végeredmény. Másodjára miért lesz más?
2017. aug. 31. 00:14
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Isten nem ítélkezik felettetek emberek! Ahogy menyország úgy pokol sem létezik, ha csak ti megnem teremtitek magatoknak! isten rajtunk és a körülöttünk lévő dolgokban él
2017. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Isten igazságos,és igazságossága szeretetéből indul ki.


Senkire sem kényszeríti rá kegyelmét,aki azt nem akarja.

Senkire sem kényszeríti rá jellemét,ha valaki megveti azt.


Isten,az igazság,és kegyelem Istene.

2017. aug. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 követ62 ***** válasza:
47%

Hogy jön ide Noe?

Ő nem kapot akkor örök életet, csak lehetőséget a tovább élésre. Ugyan úgy ő is meghalt később. A lényeg mindenkinek az első halál után van. Mert akik hűségesen éltek az Úrral feltámadhatnak az örök életre. Akik viszont nem fogadják el az örök életre hívást azok nem is kapják meg. SEMMILYEN FORMÁBAN!

2017. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik vallásról van szó :)


Az iszlámban pl. pontosan így van.

2017. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Nincs se isten se pokol se mennyország...a semmi nem itélkezik...
2017. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Ha a keresztény vallásra érted a kérdést, ott igazságos lesz az ítélet.


Aki nem kér Isten szeretetéből, arra nem lesz rákényszerítve és Istentől eltaszítva élhet majd örökké:


"Örök kárhozattal fognak bűnhődni: eltaszítva az Úr színe elől és távol fönséges hatalmától"


A bűnösök sem egyforma büntetést kapnak majd:


"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap."


Sőt ezen felül Isten is megtisztíthat tűzzel, hogy az ember lelke megmeneküljön és üdvözülhessen:


"Az (Úr) napja ugyanis nyilvánvalóvá teszi, mivel tűzzel érkezik, és a tűz majd megmutatja, kinek mit ér a munkája. Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


"Ezt a harmadik részt tűzbe vetem, és kiégetem, amint az ezüstöt is kiégetik; megtisztítom őket, amint az aranyat is megtisztítják. S majd segítségül hívja nevemet, én pedig meghallgatom, és azt mondom: „Ez az én népem!” Ő meg azt mondja: „Az Úr az én Istenem!”"


Szerintem ez elég igazságos ítélet.

2017. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

"az emberek inkább annyira sokféle ítéletet kapnának Istentől, mint amennyire sokfélék?"

Ennek semmi értelme. Nem vagy profi troll

2017. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!