Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények Istene valóban...

Openyoureye kérdése:

A keresztények Istene valóban igazságos?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy hogy lehet valakit jóságosnak, igazságosnak, és még egy csomó jó jelzővel illetni, ha pár évnyi "rosszalkodás" után Örök szenvedésre tud ítélni bárkit? Vagy ez csak szerintem igazságtalan? Fel tudjátok egyáltalán fogni mit jelnet az örök kárhozat? Ez olyan minta átmennél a sárgán kocsival és a rendőr azt mondja meg tudtál volna még állni és ennek következményeképp életfogytiglant kapsz. Igazságos ítélet ez? Ha ti valóban így gondoljátok, akkor szerintem még a magyar törvényhozás is igazságosabb, mint ez az Isten, mert itt legalább valamiféle időarányos büntetésre számíthat az ember. Igaz is, mi van azzal aki itt a földön már leülte a büntetését? Na röviden ennyi.

2013. dec. 10. 05:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

Mindezt jól mutatja, hogy az amerikai olasz maffia, a cosa nostra tagjai, a maffiózók, a keresztapák, a családok tagjai szinte kivétel nélkül mélyen vallásosak voltak.

Az istenük sem csinál egyebet, ők is átvették a módszert, figyelmeztetik az ügyfeleiket és ha nem használ a megfélemlítés, cselekednek,- golyót a fejébe!

Aztán citálják a bibliai idézeteket a szeretetről, a jóságról és eléneklik a szent énekeket, mély áhítattal és várják az Istenük mészárlását, a világ végét, amelyben hitük szerint jó helyet kapnak majd a túlvilágon Istentől, a legnagyobb dontól.

A történelem bizonyította kétezer éven keresztül, hogy mi is a kereszténység.

Patakokban folyt a vér, a szörnyű elnyomás mindenkire ránehezedett és igyekeztek mindenkit megfélemlíteni, cserébe a sehol sem létező másvilágon ígértek csalóka boldogulást az egyszerű gondolkodású embereknek, mivel az semmibe sem kerül.

Na, ott majd valahogy Isten igazságot tesz, büntet, meg jutalmaz, meg valamiért ott minden jó lesz.

Addig állj féllábon...

2013. dec. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd csak el a Bibliát.


Ha utána igazságosnak tartod, akkor neked nincsen semmiféle erkölcsöd, az biztos.


Isten jóformán mást se csinált, csak büntetett, ártatlanokat ölt meg, és a vallás szerint milliárdokat vetett pokolra, mert rosszkor születtek (ügyebár pl egy inka nehezen imádhatta volna a keresztény istent, lévén esélye se volt megismerni, mert a keresztény isten csak egy zsidó, európai/afrikai törzzsel volt hajlandó kommunikálni).


Az igazságosság leginkább akkor áll fenn, ha elvakult vallásos vagy - addig veled igazságos. Mindenki mással szemben (akik szintén az ő teremtményei, elvileg) egy sértődékeny óvódás szintjén mozog.

2013. dec. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%

Keresztények Istene?? Egy Isten van, a keresztények Istene a zsidók Istene, a muzulmánok Istene ugyanaz az egyetlen Isten!

és hogy igazságos-e? Szerintem igen!

Ő igy mondja a Bibliában: Én teremtem a jót és én alkotom a rosszat - én elevenitek és ölök- Én vagyok az Úr, aki ezeket cselekszi! :)

2013. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%

Mese, habbal.

Jehova Corleone, a nagy don szólott az előzőek szerint és ha már így prédikált, akkor ideje lenne, ha saját magát megbüntetné.

2013. dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is igazságtalan.

Ha belegondolsz, például, hogy itt a Földön van egy vizsgád, amin elbuksz, nem azt mondják, hogy na jó, menj a francba, sose leszel közgazdász, hanem azt, hogy menj haza, tanulj többet, gyere vissza, és csináld újra. Vagyis mi adunk második esélyt. Isten miért nem?

Ráadásul még maga a "vizsga" is igazságtalan. Olyan mint egy futóverseny, ahol van, akinek 40 perce van teljesíteni a távot, van, akinek 80 éve. Van, aki fél lábbal indul, van, aki úgy, hogy előtte évekig edzett. És ráadásul van, aki nem is tudja, merre van a cél. Vagy hogy egyáltalán verseny van.

2013. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

Ez 1 jol eltalat attveres, a csurhe meg, hisz benne mert azt hiszi jobb lessz, jozanesszel belegondolva kisse sem hiheto...

Mennyi lovet lehuznak az emberekrol, adakozz stb...

Meg megjelent vkinek, omg, allitom vmi szer hatasa alatt lehetett, vagy annyira fanatikus, h bekepzeli maganak, ahogy a betegseget is be lehet psihessen.

Igazsagos? Diktator!

2013. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%

Weöres Sándor válasza:


Én is világot hódítani jöttem,

s magamat meg nem hódíthatom,


csak ostromolhatom nehéz kövekkel,

vagy ámíthatom és becsaphatom.


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!


De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.


*

2013. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

Húú

Mostanában az Isten kapcsolatom nincs a magaslatán, de ezeket elolvasva azért még kihoztátok belőlem, hogy furán nézzek.:) Persze, ha valaki valamit nem ért vagy nem ért vele egyet az nem gond legalább a kérdésen gondolkodik és foglalkozik vele és ez tök jó.:)


Isten ad második esélyt, kérlek ne hidd, hogy nem.:) Ott a tékozló fiú története, amikor az apja minden vagyonát elkölti a fiú, elmegy otthonról és később visszatér bocsánatot kérni, akkor az apa megbocsájt. Lakomát rendez a fiúnak és összehívja ismerőseit megünnepelni. Jézus ezt a példát azért mondta, hogy lássuk meg, hogy ilyen Isten is. Eltévedsz, rosszat csinálsz, de ő nem tud nem szeretni téged és ad második, harmadik..sokadik esélyt. Persze nekünk a jóra kell törekednünk.


Örök kárhoz..igen ez tényleg kemény így. De Isten szabad akaratot adott nekünk mi választhatjuk ki, ha belegondolsz, hogy hova akarunk kerülni. Isten megadja a választási lehetőségedet. Ha Istennel együtt akarsz élni, akkor élj úgy már a földön, hogy közelebb kerülhess hozzá. Egyébként, ha bűnösen is halsz meg ott a tisztítótűz, ahol megbánhatod a bűneidet és a mennybe kerülsz. De mi ezekről csak a Bibliában olvashatunk ezért ennél konkrétabb és bővebb infót az ember nem tudhat arról szerintem, hogy ez hogyan is működik.:) De sokszor van utalás a Bibliában, hogy ki kerül a mennybe.


"pár évnyi rosszalkodás" Erre való a bűnbánat és Isten kiengesztelése és az ideiglenes büntetés. Szóval nem küld egyből a pokolra.:D Milyen vallású vagy?:)


Ha vannak kérdéseid nagyon szívesen válaszolok rá, akár privátban is.:)


És megkérem azokat, akik nem Istenben hisznek vagy más vallásuk van annyiban tartsanak tiszteletben, hogy egy válaszom miatt nem pontoznak le 0%-al ahogyan azt én se tettem azokkal, akikkel nem értettem egyet, de legalább foglaltak valamilyen álláspontot és legalább válaszoltak.

2013. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
66%
Nem létezik.
2013. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

Vito Corleone is udvariasan beszélt az áldozataival, amikor tett egy visszautasíthatatlan ajánlatot és a delikvens szabadon választhatott, elfogadja e. Senki sem kényszerítette, csak éppen golyót eresztettek belé, ha ellenkezett.

A nagy don úgy látszik jó katolikus volt, tanult a Bibliából.

2013. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!