Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak dolgok amik a biliából...

Vannak dolgok amik a biliából nem igazán értelmes dolgok! (? )

Figyelt kérdés

 Ha isten mindenkit szeret kivétel nélkül akkor a melegeket mért nem? Ők is isten gyermekei! És mi van a hívő melegekel? Ha isten mindenkit szeret akkor a 2 testvér közül mért szerete az egyiket jobban? Tudod amikor meg öltena saját tesóját féltékenységből. Isten azt mondta ne egyen az ber tisztátlan állatot az az disznót mégis húsvétkor eszik a hús gombócot disznóból meg a disznó sonkát? Ezekre mindig is kíváncsi voltam.


Nem akkarok semilyen hívöt meg sérteni csak hátna



2017. szept. 22. 10:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Talán azért nem szereti Isten a melegeketert a bibliába az van hogy ha egy férfi úgy képes hálni egy férfivel mint egy nővel akkor halált érdemel"

Így van. Ugyanezt olvasod a házasságtörőkkel kapcsolatban is. És nézd meg, hogy Jézus hogyan viszonyult a házasságtörő asszonyhoz. Elolvashatod pl. itt:

[link]

A bűneink miatt mindannyian halált érdemlünk, mint ahogyan a Biblia írja is, hogy a bűn zsoldja (=fizetsége) a halál, de az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet. Jézus életet akar nekünk adni, de ha a bűneinkhez ragaszkodunk, akkor az élet nem lesz a miénk.

2017. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Természetesen,Isten szereti a homoszexuálisokat is,és különösen a melegeket,hisz minden élőlény meleg,míg meg nem hal,és ki nem hűl!


Az Isten,szeretet,és lénye lényegét még a homoszexuálisok sem képesek megváltoztatni.


Amiként a paráznaságot,úgy a homoszexuális GYAKORLATOT is megveti Ő,és értük is adta egyszülött Fiát.


Kain,nem gyilkosságával távolodott el Istentől,hanem azzal,hogy elég jónak tartotta magát ahhoz,hogy a bűnért való áldozatot szükségtelennek tartsa,és csak hálaáldozati növényeket vitt áldozatul.Ez a magatartása,gondolkozásából fakadt,amely kizárta Istent az életéből.


Ha Isten nem szerette volna őt,megölte volna gyilkosságáért azonnal,de Ő jelt helyezett rá,hogy senki,semmi se ölhesse meg és élete végéig gondolkozhasson azon,amit tett.


Tiszta-tisztátalan állatok fogyasztása:


Isten meghatározta Nóénak,hogy milyen állatok húsát eheti,az özönvíz által elpusztult élővilág miatt.

Ezek a tisztátalan állatok,olyan betegségeket okoztak az emberekben,amik egész nemzeteket pusztítottak ki Földünkön.

A Bibliában nem találjuk Isten ezen parancsolata visszavonását,illetve azok veszélyei elmúlását.

A példádban említett sertés szövetei kísértetiesen hasonlítanak az ember szöveteire s ezért betegségei kórokozói zöme az emberre is veszélyesek.

2017. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Amiket mi nem értünk,azok nem feltétlen értelmetlenségek.

Egy kicsit utána kell járni a dolgoknak,és megérthetők.

2017. szept. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező!

Az Ószövetségben találhatsz olyan dolgokat,amik primitív emberek agyszüleményei.Primitív ember nem tudja intelligens módon látni Istent.

2017. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A Bibliában valóban sok elképesztő dolog van. Mindent be lehet bizonyítani az igeversek alapján és mindennek az ellenkezőjét is. Ezért nem szabad csak úgy, laikusként hozzányúlni, hanem figyelembe kell venni a bibliatudósok és egyéb hozzáértők véleményét, akik jól ismerik az adott kort, az adott társadalmat, az adott helyzeteket, illetve a szövegkritikát.


A melegek igazságtalan elítélése tipikus példa arra a "szektás" módszerre, melynek során kiragadnak egy adott mondatot a Bibliából, és azzal dobálóznak, tönkretéve ezzel ártatlan emberek életét. De azt, hogy mi annak az adott könyvnek a célja, kiknek íródott, mi volt a társadalmi előzménye stb stb, azzal már nem foglalkoznak.


Erre az elvakult, értelem nélküli szövegkiragadásra idézek is neked egy példát:



Én azt állítom, hogy Isten nem létezik, mivel a Bibliában ez van megírva:


"(...) nincs Isten" (Zsolt. 14,1)


Láthatod, teljesen szakszerűen, az idézés szabályainak megfelelően közöltem a hivatkozott bibliai részt. A melegeket elítélő homofóbok is ugyanígy kiragadnak egy rövid mondatot, s nem vizsgálják meg a szövegkörnyezetet, ahogy én sem tettem a fentebb idézett részben.


Hiszen ha a szövegkörnyezetet is idézem, akkor így hangzik:


"Azt mondja a balgatag az ő szívében: Nincs Isten" (Zsolt. 14,1)


Láthatod, mekkora a különbség. A Bibliát idézgető "keresztények" rendszerint hasonlóképpen cselekszenek. :-)

2017. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A melegeket is szereti,senki nem állította,hogy nem. Azt nem szereti,amit csinálnak. A cselekedet nem mindig azonos az emberrel. A kicsapongó tinik is mindig terjesztik a szüleikről,hogy nem szeretik őket,mert ezt meg azt nem engednek,de azzal azért ugye tisztában vagyunk,hogy az nem a szeretet netovábbja,ha engedem a gyereket drogozni,piálni,mindenki alá befeküdni? Ha én ezt nem engedem,vagy nem nézem jó szemmel,akkor én nem szeretem a gyerekem?
2017. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A melegeket is szereti,senki nem állította,hogy nem. Azt nem szereti,amit csinálnak."


Miért, mit csinálnak a melegek? :D Azt sem értem, mi az, hogy "homoszexuális cselekedet", mert ezekről csak beszél mindenki, de azt senki nem írta le, hogy egy a gyakorlatban, egy meleg ember szemszögéből nézve mit jelent. :)

2017. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Merete


"Ha én ezt nem engedem,vagy nem nézem jó szemmel,akkor én nem szeretem a gyerekem?"


Ez rendben is van,csak,hogy egyezteted össze a Bibliával? Mert ott kicsit másról van szó:


"Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk."


Móz.3,20

2017. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

" Miért, mit csinálnak a melegek? "


A Biblia a paráznaság közé sorolja,hogy "férfiak férfira,nők nőkre gerjednek",ezt csinálják. Ha ez neked nem a melegség,az nem az én gondom. De látszik,hogy csak azt a részt ragadod ki,ami neked nem tetszik,azzal nem is foglalkozol,hogy azt írtam,őket is szereti Isten. A melegeket valamiért mindenki kiemeli,mintha különleges bánásmód illetné őket,holott az Ószövetségben bármilyen bűnért halál járt,de szeretik az emberek úgy beállítani,mintha ez csakis kizárólag a melegekről szólna. A törvény szerint az Ószövetségben én is halott lennék,mert sokszor rajzolok angyalt,mennyei lényt,ami úgymond bálványkészítésnek számított. Akkor most én is írjak ki külön kérdést,hogy Isten miért nem szereti a rajzosokat? Az utolsó válaszolónak is szól ez egy kicsit. Az Ószövetségben a bűnért halál járt,ezt vette magára az ember a bűnbeeséskor. A kérdésed,hogy hogy egyeztetem össze,akkor lenne aktuális,ha a keresztények utcára vonulva ölnék a melegeket,de tudtommal nem így van.

2017. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!