Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking azt mondja,...

Stephen Hawking azt mondja, hogy a szimuláció elmélet szerint állhat egy felsőbbrendű intelligencia az univerzum mögött, máskor meg azt mondja, hogy semmi sem teremtette az univerzumot. Ez a két állítás hogy fér meg egymás mellett?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy a tudásunknak vannak fundamentális határai, ezért felesleges ezen elmélkedni, úgysem jövünk rá soha.


https://www.youtube.com/watch?v=DbhnGjgqVEc


Másik filmjében meg azt mondja, hogy isten nem létezhet, mert az ősrobbanás előtti pillanatban nem lehetett semmi, ami megteremtse az univerzumot.


https://www.youtube.com/watch?v=GAVF0eR0QDs


Nem ellentmondásos ez? Már csak a párhuzamos univerzumok miatt is. Vagy úgy értette, hogy a tradicionálisan, vallások által alkotott istenképben nem hisz? Mert abban manapság már úgysem hisz senki, csak nagyon kevesen. Legtöbben elfogadták, hogy a Biblia egyfajta mendemonda gyűjtemény.



2017. okt. 6. 18:41
 1/9 anonim válasza:
94%

Ez egy meddő vita. Hawking a második videóban az univerzumunk fizikai törvényeivel magyarázza Isten létezésének lehetetlenségét, a vallások Istenei meg a fizika törvényeinek ellentmondanak, felettük állnak. Tehát logikátlan az egész, pedig ateista vagyok.

Hawking sem egy mindent tudó csodalény, buktak meg elméletei már.

2017. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Úgy, hogy néha nem tud ellenállni az igazságnak, de utána újra felülkerekedik az ateista vallása, materialista világnézete.

A párhuzamos univerzumok elmélete is tarthatatlan marhaság, de nincs más választásuk, mert Istent nem akarják elfogadni.

A lapos földeseken nevetnek az evósok, holott ők sokkal nagyobb mesékben hisznek, sokkal nagyobb ostobaságokat benyalnak

2017. okt. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Hagyjuk már Stephen Hawking-ot. Egy kirakat tudós, és nem komoly szaktekintély.


[link]

2017. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább még mindig hiszek azoknak akik kutaják a világunkat mint a vallásosok nagy érveinek hogy higyjek a bibliának mert csak mert, meg hogy az isten írta merz hát ez ál benne és akkor már tuti igaz meg hiteles!:D
2017. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Savanyú a szőlő, mi? :-D

Szeretnétek ti csak századannyira okosak lenni, mint Hawking - minden tévedésével együtt. :-P

(Bár ő legtöbbször a saját véleménye ELLEN szokott fogadásokat kötni, amelyeket többnyire el is veszít...)

2017. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
94%
Hawking sem mindenttudó...de nem is állít ilyent. Ő is egy olyan gondolkodó (és még sokan mások is) aki válaszokat keres és a megállapításait megpróbálja bizonyítani. Hol sikerül hol nem. Ilyen a tudomány ami nem más mint folyamatos válaszok keresése amelyek újabb kérdéseket generálnak. Sem túlbecsülni sem agyon hype-olni nem kell. Gondolkodó kételkedő ember az átlagnál nagyobb intelligenciával.
2017. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
49%

# 5


Ahogy elnézem, inkább csak te lennél századannyira okos.

Azért egy fizika PhD-től ne emeljünk már isteni magaslatokba egy embert, csak mert jó a personal brand-je.

Gondolom te is csak a nagy Stephen Hawkingért vagy oda, mert mekkora király a natgeo-s filmjei, amit minden hülye megért. De gondolom fingod sincs arról már, hogy ki az a Mérő László.

2017. nov. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

@23:57


De, van fogalmam róla. Egész jó könyveket ír, élvezem a logikai fejtegetéseit.

Örülök, hogy Neked is megragadta a figyelmedet.


És valóban igazad van, én (veled ellentétben) tényleg örülnék, ha Hawking tudásának, képességeinek a századrésze meglenne bennem. Téged viszont sajnállak, mert úgy látszik, te ennek sem tudnál örülni. Akkor pedig vagy túl buta vagy hozzá, vagy túl nagyképű. :-)

De ahogy a nem is kevéssé lefitymáló szövegedet olvasom, inkább a második esetről lehet szó.

2017. nov. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom te is csak a nagy Stephen Hawkingért vagy oda, mert mekkora király a natgeo-s filmjei, amit minden hülye megért. De gondolom fingod sincs arról már, hogy ki az a Mérő László."


Nekem pl. órám is volt Mérő Lászlóval, ettől függetlenül Hawkingról se vagyok rossz véleménnyel. A linkelt cikket végigolvastam. A magánélete abszolút antipatikus, de sose ez volt a kérdés, nem ettől lesz hiteltelen. Szerintem Hawking esete az is-is kategória. Nyilván okosabb sokaknál, mert azért elnevezték róla a Hawking-sugárzást pl. A tudományban sok tudós van, aki egész életében csak alapkutatást csinál, vagy valami ritka nyelven beszél, és lefordítja, hogy az anyanyelvén milyen kutatásokat csináltak mások. Hawking ennél azért több. És a laikusok felé szóló ismeretterjesztő tudósokat mindig leszólják (Nádasdy Ádámot is pl., én nyelvésznek tanultam), de ha hallanátok, milyen nagy pofával szólják le Chomskyt olyanok, akik egy grammatika szigorlaton nem mennek át.. Hawkingot a celeb státusza akadályozta és segítette is: nyilván nagyobb hírnevet adott neki, mint másoknak, pedig mások esetleg jobban megérdemelték volna. Ugyanakkor bármit mond, az csak a h***lye celebtudós mondása lesz. Ő maga mondta állítólag, hogy zavarja, hogy Einsteinhez hasonlítják egyesek, főleg hogy szerinte ezek az emberek azt se értik, Einstein mit mondott, és azt, se hogy ő. Nyilván az olyanok, hogy ő a világ legokosabb embere, meg nem tudom, baromságok.

2018. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!