Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik nem hisznek, Istenben,...

Akik nem hisznek, Istenben, kérdezem tőlük: Mi van akkor, ha egész életetek abban a hitben éltétek, hogy nins Isten, majd kiderül, hogy van teremtő, amikor meghaltok, mit fogtok akkor mondani?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 09:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Jé, mégiscsak létezik.
2017. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%
Halott leszek, szóval nem fogok semmit se mondani:D Amúgy ennek a kérdésnek pont annyira nincs értelme, mintha fordítva tennénk fel: Mi van akkor, ha egész életedet abban a hitben élted, hogy van Isten, de amikor meghalsz kiderül, hogy nincs? Amúgy szerintem érdekesebb feltevés lenne, hogy még addig derül ki, amíg élsz, akkor még tudsz is valamit csinálni. Amúgy én alapvetően agnosztikus ateista vagyok, tehát azt mondom, hogy nem TUDOM, hogy van-e Isten, lehet, hogy van, de én nem HISZEK benne, hogy van. Mellesleg magában a tény, hogy van teremtő, Isten, felsőbb hatalom, nevezzük aminek akarjuk, még nem változtatna semmit az életemen. Az, hogy van, nem jelenti azt, hogy bármit is kéne csinálni, vagy hogy bármit ami mondjuk a Bibliában le van írva meg kéne fogadni. A létezése nem vonja magával automatikusan azt, hogy az ő akarata van az általunk ismert írásokban, hagyományokban, rítusokban.
2017. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
19%

Hát azt, hogy a gaz kreacionisták nem figyelmeztettek eléggé, hogy a törzsfejlődés egy marhaság. És a gaz keresztények nem bizonyították eléggé, hogy a Bibliában nincs ellentmondás. Ártatlanok vagyunk, minket átvertek!


Tudják ők, hogy van Isten, csak próbálnak kifogásokat gyűjteni. Minket meg utálnak, mert csípőből cáfoljuk őket

2017. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Blaster123 ***** válasza:
85%

Megkérdezném melyik isten vagy a sok közül? Zeusz ? Jahve? Lao-Tien-Yeh? Bunbulama? Egyiksem?


Univerzumunk müködéséhez nem kell isten. Erkölcsileg is tudok normálisan élni bármely vallás istene nélkül.


Így ami talán a legfontosabb, hogy ha valamit nem értek nem mondom rá Isten vagy adott szent könyv iratai, hanem megvizsgálom a témát, utánaolvasok alternatíváknak.

2017. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Ha meghalok, nyilván nem fogok mondani semmit. Ahogyan más sem.
2017. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Nekem, ateistának van egy nagy előnyöm az istenhívőkkel szemben:

én meg fogom tudni, hogy van Isten, de ők soha nem, ha nincs!

.

Majd azt fogom mondani: "Mea culpa, mea maxima culpa! Tévúton jártam, de rossz szándék nélkül. Nem tettem rosszat akarattal másoknak, nem is kivántam kárt nekik." - Aztán majd megyek látogatni istenhívő, vallásos ismerőseimet a Pokolba.

2017. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
4%

"Univerzumunk müködéséhez nem kell isten."

És a létrejöttéhez, létben tartásához? És ki tette működésképessé?

A kocsim működéséhez nem kell a tervező, akkor az azt jelenti, hogy a kocsim magától jött létre, természeti erők véletlen játékaként? Értem

Na ezért nem fogadja el ezeket a kifogásokat majd Isten sem. Pláne, hogy kismilliószor szóltunk...

2017. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Blaster123 ***** válasza:
72%

# 7/7

Olvasd el kommentem utolsó részét.

2017. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Darkmoon80 ***** válasza:
82%

Miután semmilyen isten létére utaló nyomot nem látok a világban, így nyugodtan élem az életem mindenféle vallási hiedelem nélkül.


Vajon az Istentől való félelemben leélt élet mennyivel teljesebb???


A halál utánról meg azért nem érdemes beszélni, mert még senki sem számolt be róla.


-----------------



#3, #7


"Minket meg utálnak, mert csípőből cáfoljuk őket"


Nem utállak, sem téged, sem a többi kreacionistát. Elég baj az nektek önmagában is.


De azért tudod... Kigyűjtés a csípőből cáfolásaidra :-)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. 4-es hozzászólás

2017. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
79%
Hát köszönök, mert engem udvariasságra neveltek. :)
2017. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!