Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik nem hisznek, Istenben,...

Akik nem hisznek, Istenben, kérdezem tőlük: Mi van akkor, ha egész életetek abban a hitben éltétek, hogy nins Isten, majd kiderül, hogy van teremtő, amikor meghaltok, mit fogtok akkor mondani?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 09:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy azt is megkérdezném tőle, hogy miért teremtett olyan ostoba véglényeket erre a bolygóra, mint a #3-as válaszoló.
2017. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Nem látsz Istenre utaló jeleket az univerzumban? Az Intelligens tervezés nyomai,szerinted semmi? Meg maga a bolygónk is? Ha kisebb lenne,ha nagyobb lenne,ha messzebb lenne a naptól,ha közelebb,már nem lehetne élet,egyszerüen túl sok véletlennek kellett volna történnie,én pedig nem hiszek a véletleneknek,200 milliárd galaxis azt állitsák a tudósok,hogy a semmiből lett,a nagy bumm kezdetekor,de hogy kelethezhetne az anyag,a semmiből,ha nem Istentől,vagy Istenből? A végén csak arra lyukadnak ki,hogy a semmiből akarnak kölcsönvenni,de a semmiből nem lesz SEMMI SOHA ,ezt muszáj megemészteni előbb utóbb mindenkinek...

Én katolikus vagyok,de az összes vallást tanulmányoztam,de egyiket sem tartom IGAZABBNAK mint Jézus tanitásait,hit nélkül szerintem nincs is értelme egy emberi életnek, (meglehet kövezni érte)

2017. okt. 18. 17:47
 23/40 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező


"Én katolikus vagyok,"


A katolikusok elfogadják az evolució elméletét meg az ősrobbanást.

2017. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
86%

"Ha kisebb lenne,ha nagyobb lenne,ha messzebb lenne a naptól,ha közelebb,már nem lehetne élet,egyszerüen túl sok véletlennek kellett volna történnie,én pedig nem hiszek a véletleneknek"

Van egy pár milliárdszor pár milliárd bolygó az univerzumban. Nyilvánvalóan akad néhány, ami pont ideális helyzetben lesz az élet szempontjából.


"200 milliárd galaxis"

Amelyből egy kivételével mind felesleges, ha a cél az ember létezése. Ez pont hogy kóklerségre utal, ha tudatosság van mögötte, nem intelligenciára.


"azt állitsák a tudósok,hogy a semmiből lett,a nagy bumm kezdetekor"

A tudomány nem azt állítja hogy a semmiből lett volna bármi is. A tudományos álláspont éppen az, hogy az anyag mindig is létezett, csak nem a mai formájában.


"de a semmiből nem lesz SEMMI SOHA"

Most ezzel kijelentetted, hogy nem létezhet olyan, hogy teremtés, tudsz róla?

2017. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Kivéve Istent aki örök időktől fogva létezett és létezni fog,igy jobban tetsziK?
2017. okt. 18. 17:56
 26/40 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, kérdező.

Először kijelented, hogy szerinted nem jöhetett létre magától a világ, kellet lennie egy tervezőnek, majd egy hatalmas ugrás = Jézus tanai igazak.

Még ha teremtette is valaki a világot, semmi arra utaló jel nincs, hogy pont a Biblia Istene lett volna ez a valaki.

Én azt mondom, hogy más kultúráknak is vannak teremtés történetei. Te erre azt mondod, hogy persze, mert ők is tudnak Istenről. De persze ha kiderül, hogy ezt a teremtő istent Kaagnak hívják, felesége van, képes alakot változtatni, és szereti megviccelni az embereket, akkor már mindjárt nem jó.

Ha annyira fontos lett volna neki, hogy pontosan egy olyan istenben higgyünk, mint amilyen ő, akkor valami egyértelműbb, és univerzálisabb jelet küldene, mint egy könyv, amit 6-an nyolcféle képen értelmeznek, pl. busman nyelvre még le se fordították (hozzájuk még el se jutott) (és még sok más nyelvre se fordították le), azokról nem is beszélve, akik pont egy olyan korban vagy helyre születtek, amikor lehetőségük sem volt megismerni ez a könyvet.

2017. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%
Megkérdezném, hogy "Szevasz, Isti! Tényleg olyan bosszúszomjas, önelégült fráter vagy, ahogy a Bibliában ábrázoltak?"
2017. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
68%
Én hajlok arra, hogy van Isten de a Jézus sztorit például hülyeségnek tartom.
2017. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 Ozmium42 ***** válasza:
94%
Nem voltam egész életemben ateista. A kérdés az, hogy életem egyik fele mivel nyom többet a latban, mint a másik fele. Mondjuk a hitem, ami a halálom előtt van, miért fontosabb hit, mint a hitem fiatalabb koromban. Bármelyik pillanatban meghallhattam volna, ha hamarabb halok meg, akkor éppen buzgó vallásos vagyok, ha később, akkor kételkedő vallásos, ha még később, akkor ateista. Ha találkoznék halálom után Istennel, nem mondanék és nem kérdeznék semmit. Eddig is azt csinált, amit akart, jobban tudott mindent mindenkinél, mi dolgom nekem ezzel?
2017. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
Először is csodálkozna az illető, hogy magánál van, mégsem abban a szobában fekszik, ahol az előbb. Aztán ha meglátják Istent, akkor elcsodálkoznak.
2017. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!