Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért nem veszik...

Jehova tanúi miért nem veszik észre hogy sok esetben nem is a hitüket próbálják védeni hanem a szervezetük ostobaságait?

Figyelt kérdés
2017. nov. 3. 16:48
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

A ,,Jehávé Tanui" egy szekta-egyház ami az USÁ-ból indult az 1950-es években!


Egy olyan ,,emberke" találta ki akinek ,,büdös" volt a munka!


A ,,Google" kereső segít minden adat fenn van!!!


Apropó én azzal szoktam őket eltessékelni, amikor hozzánk becsöngetnek, hogy megkérdezem őket hajlandóak - e átállni Római Katolikusnak, ők természetesen azt szokták válaszolni, hogy nem, erre én azt szoktam válaszolni, hogy nos én sem vagyok hajlandó a vallásomat megváltoztatni, mivel nem cserélgettem a vallásom, mert az nem egyenlő egy ,,alsónemű ruhadarabbal" amit naponta cserélgessünk!


Tehát az eredmény 1:1, és azonnal ,,tolják el a biciklit" jól nézzék meg a házszámunkat, és soha többé ne csöngessenek be!


Eddig ez bevált, felhagynak a zaklatással!!!

2017. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
Dr mit védjen az a szerencsétlen jehovista, ha egyszer a szervezete ostobaságaiban hisz? Ha egyszer az a hite...
2017. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Meton ***** válasza:
Én megértem, hogy Jehova Tanúi az igazságot keresik és talán tényleg igyekeznek is, hogy ne a szokásos vallásos valótlanságokat állítsák. De mi nem egy kitalált világban élünk. Jehova Tanúi csak ideológusok, viszont a való világ a létért való harcról szól. Olyan valaki, aki tiltakozik a fegyverhasználat ellen, mit szólna, ha a szeretteit legyilkolnák? A harchoz kell a fegyver. Bár szabályok vannak, hogy ki használhat fegyvert, de aki megteheti, annak a felelőssége, hogy a többit megvédje.
2017. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Jehova Tanúi úgy magyarázzák az igazságaikat (mit miért kell tenni, vagy mit miért nem szabad tenni), hogy a végén mindig megkérdezik "el tudod ezt fogadni?"


Ez olyan, mintha a matekot úgy tanítanák:2+2=4. El tudod ezt fogadni?

Az igazságot nem kell magyarázni. Ha valamit agyonmagyaráznak, az gyanús.


Én egyetlen vallást ítélek csak el: a Vak Hitet!

2017. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan olyan kérdés, amiből nekem az jön le, hogy az egyik valláskárosult próbálja meg lejáratni a többit. Aztán nem veszi észre, hogy az összes vallás alapvetően erről szól.
2017. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Utolsó, YES, így igaz. Mindenkit meg kell hagyni a hitében. Az idealistát az idealistában, a materialistát a materialistában. Nyilván a hókuszpókusz mögött megélhetési téma is van, de hát mindenkinek meg kell élni valahogy. Ígérni meg lehet, attól nem dől össze a világ.
2017. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mert a szervezetük ostobaságaiban hisznek. Ilyen egyszerű.

Egyik ismerősöm, aki jehovista volt a szülei miatt, de amit 18 lett, kilépett a szervezetből azonnal, mesélte, hogy az istentiszteletük 1 órás, fél óra a mise, a második fél órában pedig szituációs játékokkal gyakorolják, hogy milyen kitérő válaszokat kell adni akkor, ha a "megtérítendő", direkt a mondókába kérdez.

2017. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!