Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Észak Korea miért bünteti még...

Észak Korea miért bünteti még a Biblia birtoklását is?

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 08:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Mert Észak-Koreában Isten helyett csakis a bölcs vezetőket lehet imádni. Olvastam egy Észak-Koreából megszökött lány, Hyeonseo Lee könyvét, abban van, hogy pl. étkezések előtt a diktátoroknak mondanak köszönetet az etelért.


Meg néztem vele egy interjút, abban mondta, hogy amikor Dél-Koreában először olvasta a Bibliát, olyan érzete volt, mintha már ezerszer olvasta volna. Ha Isten nevét a vezetők nevére kicssréljük, megkapjuk az eszak-koreai ideológiát.

2017. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

én is olvastam azt a könyvet, mint a második válaszoló.

A neten azt olvastam, hogy a karácsonyt úgy ünneplik, hogy Észak-Korea alapítóját ünneplik Jézuska és a Télapó helyett. Nem biztos, hogy így volt. Még nyár elején olvastam erről

2017. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Magyarország sem jár messze ettől. Kormánypárti politikusok már tiltanák a mecsetépítést.
2017. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Mert ott diktatúra van, ahol csak a vezetőjüket szabad imádni az embereknek. Ez pedig akkor a legegyszerűbb, ha az embereket tudatlanságban tartjuk, például hogy nem is tudják hogy imádat Istennek jár. Vagy a legjobb, ha azt sem tudják, hogy létezik Isten.


Egyébként bocsi az offért, de őszintén érdekelne, kik értékelték az első választ hasznosnak? Szerintetek ez a viselkedés elfogadható egy kereszténytől?

2017. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
Jaj, pont ki is törölték közben azt az ocsmány hozzászólást. Így akkor az én válaszom másik fele is semmis, elnézést!
2017. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
#2, szerintem összekevertel valamit, nem tartanak karácsonyt, hanem a gyerekek Kim Ir Szen és Kim Dzsongil szülinapján kapnak ajándékot meg édességet, tehát Észak-Koreában az ajándékozás nem a Mikulással meg a Jézuskával függ össze, hanem a kedves vezetőkkel.
2017. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mert ott nincs vallásszabadság. Az államvallás mindenki számára kötelező, a többit pedig nem tűrik meg.
2017. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Dongaben ***** válasza:
13%
Honnan vetted ismét ezt a sületlenséget? Nem büntetik! Mi vagy TE, valami olyan idióta, akiket a pesti plakátokon látni?
2017. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Mint minden kommunista rezsim, Észak-Korea is istentelenségre épül.


Az értelmes istentelen ember,felismeri,vagy legalábbis megérzi,tapasztalja,hogy a Biblia lelkületében hatalom van,mely az ő hatalma felett,magasan áll.Ez a hatalom,mélységesen feldühíti az istentelent,és tűzzel-vassal ellene van.

2017. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Dongaben ***** válasza:
25%
Emiatt, a sok tudatlan birka miatt tart ott a Világ, ahol...
2017. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!