Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok arról hogy...

Ti mit gondoltok arról hogy minden ma élö ember adam es eva leszarmazottja?

Figyelt kérdés
Csak azert mert ha pl. Leteznek boszorkanyok akik a satant szolgaljak es kepesek varazsolni akkor lehet hogy a boszorkanyok nem adam fiai? Hanem pl. A satan szulte oket? Boszorkanykiralynoisvan?
2017. dec. 7. 20:33
 1/7 anonim válasza:
Hát figyelj ez csak vallás kérdése. Ha te hiszel abban, hogy mi mind Ádám és Éva leszármazottjai vagyunk, akkor jó.
2017. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Azt,hogy kamu.

Adam és Éva a Biblia szerint fehérek voltak.Akkor hogy jöttek létre a négerek?

Annó a vallástanárnőmtől megkérdeztem ezt,és azt mondta hogy nagyon sokat sütötte őket a nap,és úgy maradtak...LOL

És vallástanárnő(szégyen!szégyen!),a helyében elástam volna magam ott helyben.

Szerintem nem igaz,meg amúgysem lehetett CSAK 2 ember legelőször a Földön,mert akkor nem tudtak volna szaporodni(testvérek egymás között?vagy a gyerekek az anyjukkal stb? áááá,kizárt).Szerintem több fajta ember létezett különféle földrészeken,s ezek keveredtek egymással,másképp nem lehetett.

Sajna a Biblia írásai szerint rengeteg az ilyen baki,amit sokan bevesznek,vagy valami hülye lehetetlen,értelmetlen elmélettel megcáfolják.

Én az evolucióban hiszek,nem a Bibliai írásoknak.Aztán más hisz amit akar.(Ha érdekel a vallásom:Katolikus).


Na helló.

2017. dec. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%
Született néhány gyermekük, utána kezdődhetett a vérfertőzés orgia.
2017. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez vallási kérdés.

Amúgy: NEM, ez nem igaz. Még a Bibliában is benne van sok más ember, aki nem lehet az ő utódjuk.


A sátán pedig nem tud teremteni, nem engedik neki.

De ez megint csak vallási kérdés.

2017. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A teremtéstörténetet még sok hithű keresztény sem hiszi el szó szerint, szóval szerintem felesleges az általunk ismert valóságot e köré a monda köré formálni, de ha mindenképp meg akarsz vele próbálkozni, nem, nem vagyunk mind Éva gyermekei. Neki csak két fia volt, akik nyilván nem tudták volna benépesíteni a Földet (pláne úgy, hogy az egyik meg is halt viszonylag korán, ugye)

Káin megölte Ábelt, ezért Isten elátkozta, Káin meg elkezdett azon idegeskedni, hogy nehogy megöljék "idegenek", később pedig lett egy felesége is, márpedig ez nem igazán összeegyeztethető azzal, hogy Éva szült minden egyes halandót, aki akkoriban a Földön élt.

Ádám és Éva valószínűleg "kiválasztottak" voltak, olyanok, mint a zsidó nép, de elcseszték, ezért Isten arra a sorsra kárhoztatta őket, mint a többi közönséges embert, akik a Paradicsomon kívüli nagyonis létező városokban éltek.

Szóval ja, ennyit az első emberpárról...

2017. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy kételyeim vannak ezügyben.
2017. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Neki csak két fia volt, akik nyilván nem tudták volna benépesíteni a Földet (pláne úgy, hogy az egyik meg is halt viszonylag korán, ugye)"-írod.


Nézzük meg pontosabban a történetet a Bibliában:


1

Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, aki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.

2

És ismét szűlé annak atyjafiát, Ábelt. És Ábel juhok pásztora lőn, Kain pedig földmívelő.


Eddig ismerni is szokták az emberek a történetet, az hogy Kain megölte Ábelt, az is rendben van, de nézzük mi történt ezután:


25

Ádám pedig ismét ismeré az ő feleségét, és az szűle néki fiat, és nevezé annak nevét Séthnek: mert adott úgymond, énnékem az Isten más magot Ábel helyett, kit megöle Kain.


Most mondhatod, hogy ok van két fiú, a megölt helyett egy másik, de ez is kevés. Olvassunk tovább:


1

Ez az Ádám nemzetségének könyve. Amely napon teremté Isten az embert, Isten hasonlatosságára teremté azt.

2

Férfiúvá és asszonynyá teremté őket, és megáldá őket és nevezé az ő nevöket Ádámnak, amely napon teremtetének.

3

Élt vala pedig Ádám száz harminc esztendőt, és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára és nevezé annak nevét Séthnek.

4

És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolcszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat.

5

És lőn Ádám egész életének ideje kilencszáz harminc esztendő; és meghala.


Tehát nem 80 évig élt Ádám a Biblia szerint, mint az öregapád, vagy az én öregapám. Káinon és Séthen túl nemzett még fiakat és leányokat a Biblia szerint. Tehát nem volt szükségszerű a Biblia alapján, hogy Káin és Séth az anyjával háljon. Ez a feltételezés tudatlanságon vagy rosszindulaton alapul.


Most nem beszéltem arról, hogy én miben hiszek vagy miben nem hiszek, csak beidéztem a Bibliát. Lehet hogy érdemes elolvasni azt amit kritizálni akarsz. Vagy ha nem veszed a fáradtságot, akkor inkább kérdezz, mint állíts.

2017. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!