Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ma mit ér azzal az ember, ha...

Ma mit ér azzal az ember, ha kiderül, hogy egy nagymúltú grófi család leszármazottja?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 21:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Kap egy kastélyt és földet.
2011. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem semmit.
2011. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Dzsentri lesz belőle!

:D

2011. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Ez szerintem csak érzelmileg fontos. Anyagilag semmit. Illetve nem elhanyagolható a szellemi örökség. Feltételezem, hogy ha ez így van, akkor a világgal kapcsolatos szemléletmódot tovább örökítették a generációk, ami már önmagában is kiemelkedővé tehet.
2011. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

Anyagilag biztos nem számít semmit. Az én őseim is nagy hírű dohánytermesztő földbirtokosok voltak, akik eljátszották kártyán minden vagyonukat. Így én csóró vagyok. :)


Eszmei érték, de semmi több.

2011. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez Tőled függ! Ha most derült ki, és nem hordozza ezt a család, akkor meg kell keresni, hogy mit jelenthet ez Neked. Kik vannak a családban, akik példa értékűek számodra, s miben követheted őket. Idővel ez is az identitásod része lesz.
2011. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Ilyen már volt itt. Aztán elmúlt magától is.

2011. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát igen, anyagilag nem jelent semmit, de mégis valamiért jó érzéssel, büszkeséggel tölt el ez a dolog. Amikor pedig beszámoltam erről a barátaimnak, nem is tudom, mi játszódott le bennük, de viccet csináltak belőle, ám szerintem csak irigyek.
2011. nov. 30. 21:43
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem jelent,legfeljebb a sznoboknak. Az sem biztos,hogy jót örökölt az őseitől. A régi,nagymultú grófi családok többnyire egymás között házasodtak és sok volt közöttük, a szellemileg degenerált.

Nagyanyáméknál volt a Perczel család kastélya. A fiuk is kissé bogaras volt,a lányuk viszont beszámíthatatlan.

Ez is benne lehet a pakliban.

2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
nem hinném hogy irígyek, mire lennének azok,nem változott semmi..csak max te hiszed magad egy kicsit felsőbbrendűnek.
2011. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!