Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha te lennél isten mit várnál...

Ha te lennél isten mit várnál el az emberektől mit tegyenek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem azok kapnák meg az áldásom és a szeretetem akik kérik, hanem akik megérdemlik, és olyan világot teremtenék ahol aki kiérdemli, annak nem lesz rá szüksége.

Szabad akaratot adnék az embernek, de az igazi szabad akarat nem az amikor azt teszel amit akarsz, hanem ha tudsz különbséget tenni jó és rossz között, és választani. Nem várnám el, hogy mindenki azonnal a jót válassza. Azt se várnám el, hogy imádkozzanak hozzám, áldozatokat mutassanak be. De azt igen, hogy egymáshoz jók legyenek.

2018. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Azt hogy imádjanak,és higgyék el a létezésemet akkor is ha egyértelműnek tűnik,hogy nem létezem.Ha ezt nem teszik meg átküldöm őket a pokolba ahol örök szenvedés várna rájuk.
2018. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmit. Szabad akaratuk van. Ha azt mondják el érzéseikkel és képzeletükkel ami nem ütközik az első tételbe és amit akarnak, teljesíteném. Ha azt mondják el érzéseikkel és képzeletükkel ami nem ütközik az első tételbe és amit nem akarnak, teljesíteném. Az embernek az a jó ha megtanulja bölcsen használni az akaratát, de a bölcsességet nem lehet sem venni, sem kapni, sem lopni.
2018. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
El kéne mennem színésznek.
2018. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen mindegy lenne, mit várnék el, ahogy sz is, hogyan közölném velük. Úgyis félreértenék, ahogy az előző párezer évben is.
2018. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
"Legyetek jók, ha tudtok".
2018. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés legalább olyan értelmes,mintha azt kérdeznéd,hogy "Hogy éreznéd magad H1N1 vírusként".
2018. jan. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
Pontosan azt várnám el, amit a Biblia ír
2018. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék Isten,akkor minden úgy történne,ahogy én akarnám.Akkor mit kellene elvárnom?
2018. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mivel úgy teremtette meg az embert, hogy nem tud Nélküle élni jól, nem lehet sikeres a Teremtője nélkül, ezért ha én az Ő helyében lennék, azt várnám el az emberekyől hogy térjenek vissza Hozzá, hogy boldogok lehesenek és békességben éljenek. Egyébként ezeket a dolgokat elmondja az embernek.

„Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését! Fenyíts meg engem, Uram...” Jeremiás 10:23, 24.

és

„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai” Ézsaiás 48:17, 18

2018. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!