Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi motiválja azokat akik nem...

Izidorkata kérdése:

Mi motiválja azokat akik nem hívők, nem vallásosok, hogy összetett, és elmélyült hitbeli jártasságot igénylő kérdésekben abszolút felületes, banális megjegyzéseket tegyenek?

Figyelt kérdés

Egy csomó olyan kérdéshez szólnak hozzá ami igazából nem lehet érdekes számukra, nem is értik ha nem hívők: Ilyen pl. a szenthármassággal, Jézussal, szentírás hitelességével, vallási gyakorlatokkal kapcsolatos kérdések.


Persze az is furcsa hogy a világszerte ismert csoda gyógyítóról Jao de Deusról nem sikerült megtudnom hogy katolikus, vagy korszerű, a new age szellemiségét megértő presbiteri keresztény, vagy mindkettő?


2013. júl. 18. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mert mindenkinek van véleménye, amit az interneten mindenféle következmény nélkül kifejthet.


Ha nem tetszik a válasz, nem kell kérdezni. (Ha ezzel itt nem tudsz számolni.)

2013. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Több minden.

A felületes megjegyzések nyilván csak egyfajta fontosságtudatot, exhibicionizmust tükröznek.

Vannak azonban olyan vallásos személyek részéről érkező észrevételek, amelyek elemi hibáktól hemzsegnek. Ekkor kizárólag az számít, hogy aki hozzászól, értőn teszi-e.

A vallás nem a vallásos emberek kizárólagos tulajdona, hanem az emberiség kulturális öröksége. Sok ember tarthatja fontosnak ezek ismeretét, miközben nem vallásos. Ezért akár sokkal nagyobb jártassága lehet ilyen kérdésekben, mint egynémely vallásos személynek.

2013. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

*a kérdés kifejezetten a felületes, banális megjegyzésekre vonatkozott*

ld. pl.: kérdés: "Kik a tagjai a Szentháromságnak a katolikus vallás szerint?" - válasz: "isten nem létezik"

2013. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi motiválja őket, de ez itt egy ilyen oldal.. Névtelenül lehet írogatni bárhova, amivel mindenki kiélheti az elfojtott népnevelői, tanítói hajlamait.


"Persze az is furcsa hogy a világszerte ismert csoda gyógyítóról Jao de Deusról nem sikerült megtudnom hogy katolikus, vagy korszerű, a new age szellemiségét megértő presbiteri keresztény, vagy mindkettő?"

Láttam régebben a kérdést, katolikus vagyok, de soha életemben nem hallottam még az ipséről. Az ilyen "csoda gyógyító" már gyanús, mert az Egyház ezeket nem fogadja el. De most rákerestem az emberünkre, egy magyar nyelvű honlapon ezt találtam róla: "Joao egész életét médiumi tevékenységnek szenteli. Ő egy teljes transz médium, akin keresztül, testét közvetítőként használva, több mint 30 gyógyító entitás (szellemi vezető) segít csodának tűnő módon mindazoknak akik gyógyulást keresve jönnek a Casaba, Ezek az entitások korábbi életükben orvosok, teológusok, egyéb gyógyítók és koruk jelentős alakjai voltak."

Ez mind alapjaiban szemben áll a katolikus tanítással, meg egyáltalán a kereszténységgel, tehát összemixelte, ami tetszik neki, aztán így próbálja eladni magát.

2013. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 yuda ***** válasza:
71%

Emlékszem, olyan 20 éves lehettem, mikor szent meggyőződésem volt, hogy minden témához kompetensen hozzá tudok szólni, sőt legyen enyém az utolsó szó, mert ezzel mutatom, hogy mekkora nagy eszem van. :D

Ma már mosolygok a hajdani önmagam okostojáskodásán, de volt idő, mikor ezt komolyan így gondoltam.

Szegény társaságom, akiknek ezt el kellett viselnie. :D


Szóval azt akartam ezzel mondani, hogy akik most tudálékoskodnak és osztják az észt, mintha bőven lenne nekik és belekotyognak mindenbe, amihez közük sincs...remélhetőleg egy átmeneti idő és ki fogják nőni.

Majd rádöbbennek egyszer csak, hogy egy emberi élet még arra is kevés, hogy egy bizonyos témában úgy elmerüljön, hogy valóban szakértője legyen.

Vannak akiknek még egy sincs.

Mások érintenek sok mindent, de ismétlem, egy élet is kevés, hogy akár egy dologban is igazán profik legyünk...nemhogy sokban. Emiatt úgy hiszem, legyen az ember alázatos, mert könnyen lehet, találkozik olyanokkal élete során, akik sokkal jobban tudják, mint ő.


Az igazán okos emberek kivétel nélkül azt mondják, minél jobban elmerülnek egy bizonyos témában, annál jobban érzik, hogy milyen keveset tudnak.

Nagyarcoskodni tehát csak olyanok szoktak, akik igazából szinte semmihez nem értenek, csak mások információit próbálják eladni, mintha saját szüleményük lenne.

Ilyen pl. az evolúció. Tanította őket egy tanár...legtöbb esetben még önálló kutató munkát sem végzett, de olyannyira kardoskodik mellette, mintha valami tudós lenne.

Közben pedig, akik ebben a tudományágban tevékenykednek sokkal bizonytalanabbak, mert sehogysem áll össze az egész. Akkora lyukak vannak a tézisen, hogy még nem született ember, aki be tudná foltozni...nem véletlenül. :D

2013. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért fontos a kérdés megfogalmazása, a pontos tárgya, vagyis hogy a kérdés pontosan miről szól, hogy címezték-e valakinek (például csak vallásosok válaszát várja a kérdező) és végül, hogy nem ment-e el offba a kérdés.
2013. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pendulum92 ***** válasza:

Ez visszafelé is igaz.


Úgy, hogy az oldalon szinte az összes hívő belekontárkodik olyan fogalmi vitákba, amiket még csak nem is ért. Vagy is az érvelésük ezt mutatja.

2013. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
20%

#5


Te sem tudod, hogy mi a különbség az evolúció és az evolúcióelmélet között, igaz?

2013. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 yuda ***** válasza:
76%

#8-as.

De tudom, de most nem ez a téma. Ha érdekel, írd ki új kérdésbe.

Ha megfigyelted, példának írtam arra, -de lehetett volna kisezer más példa-, hogy az emberek többsége mennyire felületes információkból olyan következtetéseket vonnak le, amit a valódi szakértők sem állítanak biztosan.

A legtöbb magabiztosság mögött igen csekély saját tudás, gondolat van.


Egyébiránt tiszteljük meg a kérdezőt és kérdését és ahhoz szólj inkább hozzá, ne nekem írogass, ha egyáltalán mást is tudsz az okoskodáson kívül.

Ha kérdésed van, ismétlem, írd ki saját neved alatt. Talán még én is beleírok. :D

2013. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 fairi1 ***** válasza:
30%

yuda

Ó tényleg tudod?

Írd le mi az evolúció:............... (öt szavas definíciót várok)

ha menni fog, akkor elismerem hogy tudod mi. ha jól körül írod az is megfelel,mivel nem biztos tanultad egyetemen.


maga a tudományos definíció szerinti evolúció TÉNY, olyan szinten mint hogy a 1 kgos vasgolyót elejtesz az le fog esni. és ebben a tényben semelyik kutató nem kételkedik,és a kreacionisták többsége se cáfolja, hanem vmi képzeletükbe létező határt akar szabni neki.

2013. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!