Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az öt legnagyobb világvallá...

Ha az öt legnagyobb világvallás egymásnak ellentmondó kinyilatkoztatásokat tesz az istenségükre hivatkozva, akkor hinnünk kéne ezek közül bármelyiknek is?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 21:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

Logika!


Attól még, mert ellentmondások vannak, az egyik igaz lehet, de akár mind az öt hamis is lehet persze. Érdemes olvasgatni a "Bevezetés a logikába" c. könyvet. Sőt az is logikus, hogy ha az egyik igaz, akkor az ellenség direkt létrehoz hamis vallást is, hogy bekavarjon. Ez is tartható logikailag

2018. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kakasmanó 10: ezt ajánlom, jó!:

[link]

2018. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Köszi.
2018. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Az ötből hármat, azonnal a kukába kell dobni.
2018. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem gondolom,hogy emberek millióinak gondolatait kukába kellene dobni.Minden vallásban van jó,követendő gondolat.
2018. jan. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Nem kell kukába dobni egy vallást sem. Mindenkinek szíve joga abban hinni, amit magának érez, és természetesen nem kötelező hinni vallásban. Véleményem szerint (én igazából ateista vagyok) minden vallás nagyon szép a maga, tiszta formájában. Az emberi absztrakt gondolkodás egyik magas és csodálatos dolgának tartom a vallást. Nem is beszélve a kultúrára gyakorolt hatásukról. Gondoljunk csak arra, hogy például a Bibliára az európai irodalom mekkora része épül. Vagy például az ókori vallások által eredményezett építészeti remekere (Gíza stb.). Természetesen a vallásnak voltak rossz következményei is (keresztes háborúk, inkvizíció, "muszlim" terrorizmus stb.), de én hiszem, hogy ezek mint távol állnak az emberek (valódi hívők) hitétől.

Egyébként, aki hívő és ebben a dilemmában van, annak nagyon ajánlom Lessing: Bölcs Náthán c. remekművét.

2018. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Minden vallás dogmáit össze lehet vetni,a "szeretet" elvével.

Mit szeretnék én,hogy mások velem tegyenek?

2018. febr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!