Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet kilépni a Római...

Hogy lehet kilépni a Római Katolikus Egyházból?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem jársz többé templomba, nem fizeted az egyházi hozzájárulást.


A keresztvizet próbálhatod majd smirglivel törölgetni homlokodról, az nem fog lejönni. (Ugye a keresztséggel léptél be.)

2018. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartod magad annak és megszakítottad a kapcsolatot a közösséggel, mert már nem jársz oda, akkor nem vagy tag. Vagy nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, mit szeretnél?
2018. jan. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok benne lenni a nyilvántartásukban. Semmilyen formában. Egy papírt szeretnék bizonyítékként arról, hogy kiléptem onnan, nem vagyok a tagjuk.
2018. jan. 15. 13:19
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen nem fog előfordulni, hiszen hivatalos dokumentumokról van szó. A pap nem tépheti ki a lapot, hogy x évvel ezelőtt téged megkereszteltek. Képzeld, az állami hivatal sem törli az anyakönyvedet.


De megnyugodhatsz, te már jó ideje nem tartozol az Egyházhoz, nem vagy katolikus, annak ellenére sem, hogy egykor megkereszteltek.


Ez nem egy párt, hogy egyszerűen törlik a tagságidat. Sokkal inkább szellemi kapcsolat, közösség Istennel. Ahogy ez a közösség megaszakadt, úgy tagságod is megszűnt. A következő népszámláláskor nyugodtan mondhatod, hogy ateista vagy.

2018. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Mond meg a papnak, hogy nem akarsz többé tagja lenni az egyháznak, és kész. Nem hiszem hogy ad papírt róla.
2018. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Népszámláláskor a vallási hovatartozás megjelőkése nem kötelező.

Csecsemő korodban szentelt víz alá tartottak, ezt a tudomány mai állásával nem tudod visszacsinálni.

Nyoma megmarad az egyházi anyakönyvben, ami, ahogy írták, közokirat.

Áthúzásról, lefestésről, lap kitépéséről szó sem lehet.

.

Az egyházakba belépés egyirányú utca. Belépni lehet, de a nyoma mindig megmarad. "Kikeresztelkedés" csak népnyelvi fordulat.

2018. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok benne lenni a nyilvántartásukban."

Nincs nyilvántartás, anyakönyv van. Onnan nem lehet kitörölni, mert az egy eseményt rögzít és nem a nyilvántartás a funkciója.

Egy nyilvántartás van, amikor népszámláláskor saját bevallás alapján megmondod, hogy mi a vallásod. Hát, ne mondd meg. :))

2018. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Egy riportban foglalkoztak ezzel, es ott egy katolikus pap azt mondta, hogy elviekben van erre nyilvantartasuk, de ertelemszeruen ures, mert kevesen mennek oda hozza, azzal hogy ugyan irjal mar ki engem innen :D.
2018. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyiban igaz, hogy megtagadhatod formálisan, tanúk jelenlétében az Egyházat (kell két tanú és a plébános előtt kell kimondani).

De ekkor sem fognak kihúzni a keresztelési névjegyzékből. Csak beírnak egy megjegyzést, hogy megtagadtad az Egyházat. Lényegi jelentősége nincs.

2018. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Agnosztikusként a miértet én sem érte.


Nem vagy katolikus, ha nem teszel eleget a RKE előírásainak.

Nem fizeted az egyházadót, nem jársz templomba, nem gyónsz rendszeresen, nem imádkozol, nem hiszel Istenben/Jézusban/feltámadásban - nem vagy keresztény.


Annak, hogy egyszer megkereszteltek, semmi következménye sincs rád nézve, mosakodáskor is vizes leszel.:-) Ha nem hiszel Jézusban, a keresztvíz sem más! (H2O túlnyomó részben)


Szerintem, egyszerűen felejtsd el az egész problémát, és foglalkozz hasznos dolgokkal.

2018. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!