Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudok kilépni a római...

Hogy tudok kilépni a római katolikus egyházból?

Figyelt kérdés

2015. okt. 21. 23:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
45%
Nem jársz templomba.
2015. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
Bemész egy templomba. Majd kilépsz. Ennyi. Senki sem fog utánad futni. Menj Isten hírével! :D
2015. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
53%
igen, nem játsz templomba és ennyi :D amúgy meg bemész oda ahova jártál, szólsz h már nem jársz és h ezt papírozzák is le
2015. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Brain Storming ***** válasza:
71%

A jelek szerint sajnos sehogy :/

Én a reformátusoknál érdeklődtem, és uez a helyzet ott is. Nincs "kikeresztelkedési" lehetőség, az egyház nem ismeri ezt a fogalmat (vagy volt ugyan valami ilyesmi, de az a zsidó hitre áttérést jelentette).


Ergo az egyház úgy veszi, hogy megkeresztelt vagy, szóval katolikus :P Hiába van vallásszabadság, a keresztény egyházrendszer pofátlanul szembe megy a szabad vallásgyakorlással - és emiatt vélik sokan M.o.-ot keresztény államnak, holott a vallásgyakorlók még talán a 5-10%-ot sem érik el.

2015. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Ráadásul az a szomorú, hogy amikor megkereszteltek csecsemő voltál. Nem tudtál semmit a világról és mikor felnőtt leszel nem írhatod felül ezt a "szimbolikus" keresztséget. Szeretném azt hinni, hogy Mo. egy szekuláris ország de a jelek szerint nem így van.
2015. okt. 22. 09:14
 6/35 anonim ***** válasza:
61%

Ezt is minden héten megkérdezi valaki. És minden héten el szokta mondani valaki, hogy azzal, hogy nem tartod kapcsolatot a katolikus egyházzal, automatikusan kizártad magad a katolikus egyházból.


Kiiratkozni meg nem kell, mert nincs honnan, az egyháznak nincs tagnyilvántartása. (Az egyházi anyakönyv nem tagnyilvántartás. Onnan viszont nem tudod kitöröltetni, hogy meg lettél keresztelve.)

2015. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%

Többször volt már a kérdés!

El kell menned oda, ahol kereszteltek, és ott kiíratni magad.

2015. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen nem törlik ki a bejegyzést, hogy meg lettél keresztelve.

Beírják, hogy ezt megszünteted. De előtte megpróbálnak meggyőzni, hogy maradj, ill. minden fórumon olyan tévinformációt terjesztenek, hogy lehetetlen kilépni, vagy pedig a kilépés csak az, hogy nem mész oda.

2015. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
34%
4-5 miatt együtt ráz minket a szűnni nem akaró zokogás. Ilyen világot! Hogy minden szegény ateista,kommunista, marxista-leninista kötelezve van, hogy templomban töltse az idejét! Hát milyen világ ez?
2015. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
65%

a 4-es téved, mindenhonnan ki lehet iratkozni, technikailag nem lehet "lemosni" a keresztséget magadról, de han emhiszel benne nyilván csak víz volt, az egyházszervezetekből viszont ki lehet lépni, pl a jehovások is kötelezik a tagjaikat, hogy lépjenek ki


én sem vagyok hivatalosan a református egyház tagja imáron, igaz még mindig református templomba járok (a vezetők közül sokkal nem tudok közösséget vállalni ezért léptem ki a szervezetből ,de a saját közösség megmaradt)

2015. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!