Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek mi a terve az ateistá...

Istennek mi a terve az ateistákkal, miért teremtette meg őket?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 19:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%

"Míg az ateisták (többsége) képes azt elfogadni, ha esetleg mégis létezik valahol egy isten, és ettől még ugyanolyan racionálisak maradnak."

De most arról volt szó, hogy a Mennyben vagyunk:)) És sztem te az agnosztikusokról beszélsz, nem? Egy ateista képes elfogadni, hogy létezik Isten?


Amúgy akkor ha létezik is Isten, mégsem racionális benne hinni? Ennek semmi értelme. Tudod, hogy mit jelent a racionális?

Azért mert hiszek, én is racionális maradok. Nem lépek a haladó vonat elé, tudom, hogy a 2x2 az négy, nem pisilek a konnektorba (főleg, ha már be van kötve, de amúgy sem :D), stb...:DDD

Vagy hogy érted, hogy racionálisak maradnak?


Szerintem bizonyos szavakról más fogalmakat alkotunk. De a poén akkor is jó volt:)))

2018. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy én meg tudom, hogy van Isten és mégis racionális vagyok.
2018. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"hogy érted, hogy racionálisak maradnak?"

Úgy, hogy ők csak bizonyíték alapján fogadják el AKÁRMELYIK isten létezését (agnosztikus ateistákról beszélek).

Neked meg, gondolom, égszakadás és földindulás lenne, ha kiderülne, hogy csakis a Tollaskígyó létezik. Jól sejtem?

Az egész világod megrendülne, elveszítenéd az identitásodat, és az életkedved is. Esetleg el se hinnéd. Azt hinnéd pl., hogy ez a sátán műve.

Holott nem, mert TÉNYLEG csak az az isten létezne.

Jól gondolom?


"Amúgy én meg tudom, hogy van Isten"

Honnan tudod?


"és mégis racionális vagyok."

Már sokszor leírtam: egy hívő MINDEN MÁSBAN lehet racionális.

De a hitében nem!

Mivel ott hinnie kell, az meg ugye nem racionalitás, még csak véletlenül sem.

2018. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy, hogy ők csak bizonyíték alapján fogadják el AKÁRMELYIK isten létezését (agnosztikus ateistákról beszélek). "

Ja értem. Csak mert úgy tűnt, hogy általánosan érted az élet minden területére, ami ugyebár csúsztatás lenne. Akkor én racionális vagyok az Isten kérdésben is, mert én is bizonyítékok alapján fogadtam el a létezését. Tehát akkor kihúzhatjuk, hogy csak az ateista racionális, sőt, nekem úgy tűnik, hogy ebben a kérdésben a hívő racionális


"Neked meg, gondolom, égszakadás és földindulás lenne, ha kiderülne, hogy csakis a Tollaskígyó létezik. Jól sejtem?"

Nem. Racionalitásom azt súgja, hogy vannak más élőlények is


"Az egész világod megrendülne, elveszítenéd az identitásodat, és az életkedved is. Esetleg el se hinnéd. Azt hinnéd pl., hogy ez a sátán műve. "

A tollaskígyó?:) Várom szeretettel a megjelenését, de addig nem foglalkoztat a kérdés. Racionalitásom mást súg:)


"Holott nem, mert TÉNYLEG csak az az isten létezne.

Jól gondolom? "

Nem. Csomó más is létezik a materiális világban (is), nem csak Isten


"Honnan tudod? "

Hát használom az eszem:) Amolyan racionális módon. Te hogyhogy nem tudod?


"Már sokszor leírtam: egy hívő MINDEN MÁSBAN lehet "

Ok, így rendben van


"De a hitében nem!

Mivel ott hinnie kell, az meg ugye nem racionalitás, még csak véletlenül sem."

Jó, már leírtad, én meg már reagáltam rá. Azt elfelejted, hogy a hit a fizikailag nem érzékelhető dolgokról történő logikai megbizonyosodás. Szóval igencsak racionális, sőt, ez az igazi racionalitás, mikor az eszemmel győződök meg valamiről. Ugye? Racionális=ésszerű. Mondom, hogy a hit nem ellentéte a racionalitásnak. Hát nem érted? Nem vagy ebben a kérdésben racionális?:)

2018. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad le, hogy miféle tudásod van az istenekről.

Kíváncsian várom!

Idáig csak az derült ki, hogy nem vagy keresztény.


Én viszont már leírtam pár éve, hogy a jelenlegi helyzetben mi lenne a racionális az ateizmus és az istenhit tekintetében.

2018. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"Idáig csak az derült ki, hogy nem vagy keresztény. "

Értem:)) Racionálisan következett ezekből:))


"Én viszont már leírtam pár éve, hogy a jelenlegi helyzetben mi lenne a racionális az ateizmus és az istenhit tekintetében."

És a racionalitás azt követeli meg, hogy mindenről tudjak, amit pár éve leírtál:)

Erre egyes itteni tagok azt szokták mondani, hogy mellébeszélés. De én nem mondom:))) Leírtad pár éve, rendben, értem, nem firtatom tovább

2018. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

"Nem írtad le, hogy miféle tudásod van az istenekről. "

Persze, hogy nem. Nekem több istenről semmi tudásom nincs, így nem is fogom tudni leírni ezt

2018. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad:

"Csomó más is létezik a materiális világban (is)"

Ezért nem vagy keresztény.


Ezen kívül azt írtad, hogy TUDÁSOD van az istenedről.

Ezt várom, hogy leírd végre.


A többi a mellébeszélés.

2018. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

""Csomó más is létezik a materiális világban (is)"

Ezért nem vagy keresztény. "

Azért nem vagyok keresztény, mert szerintem nem csak Isten létezik, hanem más élőlény is van?:) Pechedre a válaszok visszaolvashatóak:) Használjuk racionálisan a fórumokat:))


"Ezen kívül azt írtad, hogy TUDÁSOD van az istenedről. "

Most akkor egy isten vagy több? Kissé megkeverted magad. Azt írtam, hogy logikai tudásom van. A szövegértelmezés racionális dolog:)


"Ezt várom, hogy leírd végre. "

Na akkor most figyelj, ebből mássz ki: a múltban már sokszor leírtam

Na, na?:)))

de most is leírtam immár vagy negyedszer. Logikai


"A többi a mellébeszélés."

Válaszolj saját magadnak:

"Én viszont már leírtam pár éve..."


Racionálisnak tartod, hogy folytassuk ezt a beszélgetést?:)

2018. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%

Megpróbálhatjuk, utoljára:


"racionális vagyok az Isten kérdésben is, mert én is bizonyítékok alapján fogadtam el a létezését."

Itt várom LEÍRVA a bizonyítékaidat. Ha logikai, akkor azt.

Csak bizonyíték legyen, ne fals logika.


A másik: nyilván Istenen kívül sok más dolog is van, de másik isten a keresztények szerint nincsen. Te hogy gondolod ezt?

És hogyan érintene téged, ha kiderülne, hogy LÉTEZIK néhány másik isten, viszont NEM létezik a keresztények istene?


Ezen kívül én már nagyon sok mindent leírtam, te meg még igencsak keveset... de rendben van, leírom ezt is:

tehát szerintem a mi jelenlegi szintünkön az lenne a racionális, ha MINDEN pozitív vallás teret kapna. A 8000 létező vallás nagy része pozitív, kivéve pl. a szcientológusokat és a jehovistákat, stb. Ők destruktív vallás.

Senki sem téríthetne erőszakosan, és mindenkinek be kellene tartania a világi törvényeket. Így meglenne az esély arra, hogy akármelyik és akármennyi isten is létezik, valamennyi ember csak megéri a mennyeket...

viszont ahhoz, hogy itt a Földön is normális legyen az élet, valamivel 50% fölött kellene lenni az ateistáknak.

Utóbbi jelenleg is majdnem így van, csak a vallások erőszakkal követelnek több helyet: meg is látszik a hatása!


Szóval: várom tőled az INFORMÁCIÓKAT.

2018. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!