Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az óriási univerzum...

Mi értelme az óriási univerzumnak ha Istennek az volt a célja, ha az emberi életet a földre teremtette?

Figyelt kérdés
Ha átgondolom ezt a dolgot, pazarlásnak tűnik a teremtés nagy része, ha az emberi életet a földre tervezte Isten. Mi célja a teremtett világ kb 90%+-val akkor?
2017. okt. 8. 15:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
2%
2017. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Már én is megkérdeztem ezt korábban, arra se jött értelmes válasz. Ilyesmikkel próbáltak takarózni, minthogy Isten ezzel akarta megmutatni az ő nagyságát, meg hasonló okosságok...
2017. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%
Először is az Univerzumnak jóval kevesebb, mint 10%-a a Föld. Másodszor élhetnek más bolygókon is élőlények, szóval nem csak minket teremtett Isten, max róluk nem tudunk, de attól Isten tud. harmadrészt meg a Földön kívüli többit teremthette hobbiból is. Megtehette, hisz' Ő Isten.
2017. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
És aztán megtiltotta, hogy majd egyszer benépesítsük a többi bolygót, vagy miért akkora probléma ez most?
2017. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a megnyilvánulásod, mindig örömmel látom, hogy vannak hozzád hasonló zoknik.


#2 Igen épp arra akartam rámutatni, hogy a föld az univerzum alig 10%-át teszi ki, így az állítólagosan megteremtett univerzum, nagy részének semmi értelme sincs.


#3 Hallottam már sok butaságot, de ez viszi a pálmát. Ugye azt tudod, hogy az általános keresztény felfogásban az, amit írtál teljesen elfogadhatatlannak számít? A teremtés könyvében nincs olyan, hogy az embereken kívül más értelmes lény is lett teremtve, mert azért ez óriási jelentőségű lett volna, és a keresztények meg vannak róla győződve, hogy Isten minden fontos dolgot közölt az emberekkel. Teljesen értelmetlen a megváltás terve, ha az univerzumban még létezik vagy 100 másik értelmes faj, lény.


Akárhogy is nézzük, totálisan értelmetlen, a Biblia szemszögéből, hogy a földön kívül más is létezzen, kivéve a holdat, és a napot, a csillagoknak sincs értelme, vagyis nem annyinak, amennyi van.

2017. okt. 8. 16:34
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

"hogy a föld az univerzum alig 10%-át teszi ki"

Tessék? :D

Az egész Tejútrendszer egy töredéke az univerzum ezrelékének is, a Föld meg a galaxisunknak sincs még milliomod része sem, de még az egész Naprendszer sem.

2017. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
#6 Akkor még durvább a helyzet, köszi a javítást.
2017. okt. 8. 18:30
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

10%?

Ez valami vicc volt?

Nincsen az 0.000000 000000 000000 000000 000001% sem!

2017. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
#8 Értem én srácok, de ez csak még jobban alátámasztja, amit gondolok, és amiért a kérdést feltettem. Így még nagyobb értelmetlenségnek érzem a teremtés könyvét.
2017. okt. 8. 19:10
 10/42 anonim ***** válasza:
57%
Más meg nem, és nem is igazán foglalkozik ilyen kérdésekkel, mint hogy minek az a hatalmas másik része az univerzumnak, amit még csak nem is látunk szabad szemmel. Talán jobb is, mert aztán meg belőlük lesznek a kreacionisták a szóról-szóra értelmezésnek a bibliai sztorikra való ráerőszakolásával.
2017. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!