Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten? Létezik vagy nem?

Isten? Létezik vagy nem?

Figyelt kérdés
Én úgy vélem h Isten fogalma azért él mert az emberek nek kell egy támasz vagy valami amiben hinniuk kell .Ez csak feltétel de sztem senki sem hisz igazán benne.Ha jobban bele gondoltok jó sok háború a földön ,,miatta”volt vagyis a vallás miatt.Amúgymeg ha pápa annyira szeretné a népét és államdóan isten segitseget kerne akkor nem hinnem hogy o aranygyurukben jarna .Annak a gyűrunek az arabol egy egesz falu jol lakhatna.Ez nem sértegetés csak nekem ez a velemenyem .Nem érdekel ki mit mond .Én mindent csak akkor hiszek el ha látok vagy tudom h van Dédpapám kántor volt a templomban.Egyik nap ment misere és bekiment egy auto a kocsijanak és a torott bordaja atszurta a szivet es a tudejetb.Na mist ezek utan hogy higgyek Istenbe?Valaki mondjon egy jó indokot?Szeretném hallani mások vélemyet is?

2018. febr. 13. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Csak azért, mert te nem hiszel, ne erőltesd másra a saját igazad. Én sem erőltetem rád, ezért nem próbálllak meggyőzni a magam látásmódjának igazáról. Mindeki a saját szemszögéből látja a világot, mindenkinek a saját igazsága AZ igazság (és most jönnek majd azok, akik erre hangoztatják, hogy egyetlen igazság létezik, satöbbi... a saját képükre formálva). Ha nem érdekel, ki mit mond, egyáltalán minek írtad ki ezt a kérdést? Ha a saját életedben csak a keserűséget vagy hajlandó meglátni, további jó önsajnálatot kívánok. Azért helyesen írni megtanulhatnál.
2018. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez jó: felteszel egy kérdést, utána az írod, hogy nem érdekel ki mit mond. :-D

Ha Isten létezésére szeretnél indokot hallani, akkor a vallás rovatban érdemes feltenni. A valláskritika rovatban Isten nemlétezésére fogsz kapni, amire úgy tűnik így is van elég érved. Vagy még több kell?

2018. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

"Én úgy vélem h Isten fogalma azért él mert az emberek nek kell egy támasz vagy valami amiben hinniuk kell ."

Kb. ezt írják az ateista szennyblogok.

Én a bűnt gyűlölöm, és annak következményeit, ezért vagyok Jézusé


"Amúgymeg ha pápa annyira szeretné a népét és államdóan isten segitseget kerne akkor nem hinnem hogy o aranygyurukben jarna"

Ne irigykedj:) Engem, mint hívőt nem érdekel a Pápa. Mindenki maga számol el Istennek, mindenki magáért felel


"Annak a gyűrunek az arabol egy egesz falu jol lakhatna"

Amit bulira, meg egyéb feleslegre költ az ember, abból is elég sokan jól laknának. A mi "aranygyűrűnkkel" gavallérkodjunk, ne máséval

2018. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Mindenki maga talalja meg Istent. Van aki megtalalja. Van aki megdzeretne talalni. Van aki útan Isten szól de az nem talalja meg Istent mert nem szeretné.


Tehat Isten kuld jeleket de nem mindenki fedezi felmagaban. Akiket Isten lelke vezerel azok Isten gyermekei. Ha Istent keresnéd hathatosabban akkor rajonnel hogy jo. Isten nem fog segiteni azoknak akik teljes mertekben nem bizzak ra életüket. A hit hegyeket kepes mozgatni. Ha Istent megisnered gazdagabb leszel a leggazdagabb embernel is.


Aranygyuruvel minek foglalkozol? En is katolikus vagyok. De kit erdekel milyen gyuru van a papa kezen. Ami egyébként nem kozonseges gyűrű, hanem halaszgyuru. Egyebkent igaza van az elottem szolonak. Bulira cigire alkoholra sok penz megy el. Es abbol tenyleg mindenkit jol lehet lakatni.


Egyebkent az egyhaznak kell egy bizonyos megjelebes. Ha szakadt ruhas papok lennenek a mai vilag elutasitana es meg se hallgatna oket. Ma a kinezet sokat szamit. Van ahol tenyleg mar van egy kis tulzas. De most azzal foglalkozol hogy mit viselnek a papi vagy epp a papa, vagy Istent hivod segitsegul es ra iranyitod a figyelmedet?

2018. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az az ember vagyok aki majd jön és megmondja a frankót!

Szerintem mindenkinek joga van a saját világnézetéhez és ezt senki nem szabhatja meg neki.

Természetesen igazság csak egy van, de ez megint más kérdés.

Én személy szerint ateista vagyok és úgy gondolom, hogy nincs Isten, de ettől még nem ítélek el senkit.

2018. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Tudat alatt félnek az igazságtól hogy a halál után nincs semmi, így inkább keresnek egy mitológiát ami egy megnyugtató hazugságot ad a számukra még ha ezt nem is tudatosan, és ez nem csak a vallásos témában van így.

Az emberek szeretnek hazudni önmaguknak hogy elkerüljék a stresszt, ez ilyen önvédekező dolog az embereknél.

Az isten létezése is egy hamis biztonsági érzete ad azáltal hogy azt az érzést keltjük magunkba hogy egy lény vigyáz ránk stb...

Ez mind pszichológia...

2018. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
ha létezne én hinnék benne!
2018. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

lenni vagy nem lenni...

ez itt a kérdés!

2018. febr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 HaEv ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!

Jó lenne eldöntened, hogy most érdekel mások véleménye vagy nem. Egyszer azt írod, nem érdekel, ki mit mond, aztán pedig mondjunk egy jó indokot egy olyan állásfoglalás után, hogy szerinted senki sem hisz igazán.

Megválaszoltad a saját kérdéseidet, mielőtt feltetted.

Arra a következtetésre jutottam, hogy egy nagy szócsatában szeretnéd levezetni a fájdalmadat annak kapcsán, ami a dédapáddal történt.

Ne higgy Istenben, ha nem akarsz - mert megteheted! Ez az én jó indokom és véleményem.

Sajnálom ami a dédapáddal történt, bár nem derült ki, ez hány éve volt, és sajnálom a fájdalmadat. Ezekkel nem tudok és nem is akarok a gyászod miatt vitatkozni. Ilyen helyzetben ez nem is helyén való.

2018. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Isten? Létezik vagy nem?"


Nézz körül a teremtésben, mert a természetben meg kell, hogy lásd Isten létezését. Kémia, biológia, fizika, matematika stb. Mindenben törvényszerűség van és mindenben törvény uralkodik, márpedig törvény nincs és nem létezik törvényhozó és törvény alkotó nélkül.


A halál elkerülhetetlen, mindenkinek meg kell halnia. Ez is egyfajta törvényszerűség. De ha csak ennyi volna az élet akkor értelmetlenné válna. Ám Isten örök-érvényűre teremtette az ember lelkét ezért az ember léte tudatállapota nem ér véget a testi halállal.

Az ember élete a feltámadáskor nyeri el a beteljesedést és vele együtt a létezés és az élet értelmét.

Ez a földi élet egy "iskola" és az ítélet maga az "érettségi" ill. a földi élet a munka az ítélet pedig a jutalom, a fizetség.

2018. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!