Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem segít Isten a benne...

Miért nem segít Isten a benne hinni akaróknak?

Figyelt kérdés

Vagy azoknak aki már hisznek benne.


Úgy értem van egy rakás problémám amit nem tudok megoldani. Kértem,hogy segítsen nem segített.

Kértem,hogy vigyázzon valakire.Nem vigyázott, Hogy gyógyítsa meg. Csak rosszabb lett.

De ez valahol érthető,mert én nem hiszek igazán, nem tartom be a játékszabályokat(ami ugye nem egyértelműek-lásd egyházak,felekezetek)


De azoknak sem segít akik hisznek,keresik őt,betartják amit kér.

Hány ember szenved világszerte? Akiket folyton cserbenhagy.


At is értem,hogy ez egy bűnös világ amit megrontott sátán.

Minek segítenek bárkinek is élvezni az életét egy bűnös világban. Még a végén elfordul tőle.

Persze kérdés hány fordulnak vagy nem is fordulnak oda,mert nem segít.


El van húzva a mézesmadzag,hogy aki keres az talál, ha ketten vannak egy akaraton azt megkapják.

Aztán a valóság más.


Aki Jézust követi annak Jézus sorsában is kell osztoznia. Szenvedés.


Mindent kér kér tőlünk, minden áldozzuk fel,vállaljunk egy rakás nehézséget és mit ad cserébe? Semmit.

Nem egyoldalú ez egy kicsit?


Legalább kihúzhatnák azon híveit aki szarban vannak. De még csak nem is gyógyít.


Miért? Mert ez egy bűnösvilág? Vagy csak egy nagy megetetés az egész?



2018. febr. 11. 11:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Inkább fordítva tenném fel a kérdést: miért hisznek istenben azok, akiknek nem segít.
2018. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Valamit cudarul félreértettél. Ez nem egy adok-kapok alapon működő vásár.
2018. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%

Az a helyzet, hogy Isten nem egy üdítős automata, amibe bedobsz pár forintot és kapsz érte egy palack üdítőt.


Isten számára sokkal fontosabb az emberek lelki üdvössége, mint pillanatnyi testi egészsége.

2018. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem segít mert nem létezik :D

Nem kell minden mesét elhinni

2018. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Miért nem adok-kapok alapon működik.

Ha valaki vállal egy rakás nehézséget érte csak elvárható,hogy pl meggyógyítja és szenvedhet tovább hajléktalanul. pl


Szerintem a testi egészség is fontos !

Nem értem,hogy miért van akkor a mézesmadzag,hogy segít,kérj és kapsz, stb, ha nem is segít.


Akkor legyen őszinte és mondja,hogy semmiben nem fogok neked segíteni,tartsd be a játékszabályaimat,üldözni fognak,lenézni,kinevetni,megvetni és éljél bizonytalanságban,hogy majd ha meghalsz akkor talán kapsz valamit.

Ez így őszinte lenne.


Nekem ez úgy lenne tisztességes,hogy legalább vigyáz a híveire ha azok áldozatot hoznak érte.

2018. febr. 11. 13:39
 6/32 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!



Egyik vallási ideológia sem tény, mivel egyik vallás sem tud bizonyítékot felmutatni még a főszereplőkre vonatkozóan sem, viszont cáfolhatatlan mert csak gondolat és egy nem működő ideológia. Viszont, az a szép a vallásokban, hogy "az isten örök és szent igazsága" úgy változik folyamatosan az évszázadok/évezredek folyamán, ahogy éppen aktuálisan a legtöbb ügyfelet lehet vele lehúzni anyagilag!! Természetesen úgy, hogy kifejezetten a szegénység hírdetése maximálisan ki van hangsúlyozva! Megkellene végre érteni, hogy a vallás nem egy igaz út, hanem egy scripthiba az ember egójában, ami lekapcsolja az egész rendszert!


Másrészről: ha valaki mindenképp támogatni/reformálni szeretne egy értelmes célt/fejlődést, akkor Pl. fizessen be mindenki minden hónapban ca. 3000Ft-ot(ez nem sok, három doboz cigi!!) az egészségügy javára. Ami azt jelentené, hogy havonta min. 3 milliárd forintal lehetne fejleszteni az összes egészségügyi intézményt ebben a szép országban. Akkor lenne fejlődés! De tudom! Köpködni sokkal könnyebb, mint tenni valamit, aminek értelme is van. Inkább a sok agyhalott fizesse be a fizetése 10%-át valami szekta javára. Akkor jót tett!! Ugye?


Másképp:

Attól, hogy a régi, a természettudományokban teljesen tudatlan emberek milyen összefüggést véltek találni bizonyos dolgok között, azok az "összefüggések" még nem lesznek létezőek/igazak. A legtöbb vallási elképzelés ilyen nemlétező beleképzelt/kitalált összefüggésekre alapul támaszkodik.

Az emberi gondolkodás már csak ilyen: hogy rendszerezni tudja a világ rengeteg tényét, ösztönösen összefüggéseket keres közöttük, és ott is talál ilyeneket, ahol egyáltalán nincs (PL: feng-shui, isten, Jézus, stb...). A régi korok emberei a tudományos módszer ismerete nélkül védtelenek voltak a hamis összefüggések megtalálásának a hibájától, és így természetesen egy sor hamis összefüggésre alapozott (gyakorlatilag alaptalan/hamis) rendszert dolgoztak ki, amelyeket csekély tudású, csodaváró még akár magukat is becsapni hajlandó emberek a mai napig követnek.

2018. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
59%

Isten nem egy kívánságautomata, ahov abedobod az imát meg a jócselekedetet és kiadja a csodát. Mindenkinek megvannak a maga terhei, és mindenkinek a saját baja a legnagyobb, ez tény.


Ne hidd, hogy nem értem meg a dühöd és a kétségbeesésed, mert megértem. Viszont te a sok probléma alatt még nem látod, hogy van értelme mindennek, ami történik. Ha a vallások által hangoztatott "egyszer majd valamikor" ígéretekben akarsz hinni, tedd, de csalódni fogsz, és mindig újra meg újra csalódni fogsz, amíg abban hiszel, hogy a problémáid oka a sátán vagy az, hogy Isten nem segít.


A problémáid okát magadban kell először keresned, logikusan végiggondolva, te mit és hol ronthattál el, majd ezt követően végigvenni a problémákkal összefüggő tényezőket, hogy azokban ki és mit ronthatott el, mert csak ezekből kiindulva lehet bármi esély arra, hogy megoldást találj.


Ebben a világban egyedül az ember gonosz, az ember kegyetlen, és az ember bünteti a másikat, sokszor saját magát is tudat alatt. Ennek a világnak nincs szüksége a sátánra, hiszen mi dolga is lenne itt? Az ember elvégzi a munkáját helyette.


Egyszer a problémáidra találsz majd megoldást, de ezért neked is tenned kell, mert a sült galamb nem fog a szádba repülni. Nem tudom, mi történt pontosan azzal, aki miatt te most aggódsz, viszont azt igen, hogy amíg gyógyítható problémákról van szó, addig inkább legyen több, amiről tudunk, mint kevesebb, és maradjon, amiről nem tudunk, hiszen csak azt tudják orvosolni, amiről tudnak.


És hogy lásd, nem a levegőbe beszélek: én is éreztem ezt a dühöt és csalódottságot Isten felé. Viszont már tudom, hogy ha nem úgy növök fel, ahogy, ha akkor nem kell szenvednem, most nem lennék türelmes, toleráns és alkalmazkodó, ha nem tapasztalom meg a későbbi életemben azokat a nehézségeket, amiket át kellett élnem amagam hibájából, nem tudtam volna, mennyit ér egy stabil munkahely, vagy egy állandó hely, ahova mehetek esténként. Ha édesanyám nem került volna kórházba, nem találták volna meg az eredeti probléma mellett azt a sok másikat, amiből mostanra kigyógyult, és ha nem találják meg, akkor mostanra komolyabb baja is lehetett volna.


Minden rész egy egészhez vezet, és minden egész része egy nagyobb egésznek. Az élet azért van, hogy fejlődjünk, és csak úgy fejlődhetünk, ha elbukunk, hibázunk, szenvedünk, mert csak ebből tanulunk.


Ha pedig mindenáron bibliai hivatkozást akarsz hallani: "Segíts magadon, Isten is megsegít."

2018. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%

Gondold végig ha lenne isten nem lenne éhezés szenvedés szegénység és ebbe a keresztény emberek is beletartoznak


Lehet segítene Isten ha létezne de nincs csak az hisz benne akit sikerült manipulálni

2018. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!

Isten nem teheti mennyországgá a Földet. Ebben egyetértünk.


Isten stílusa az, hogy én jobban tudom, hogy mi neked a jó, mint te magad. Emiatt nagyon nehéz rávenni arra, hogy valamiben úgy segítsen, ahogy te akarod.


Van, hogy csak arra hallgat, hogyha böjtölsz. Van, hogy csak arra, hogy kitartóan veszekszel vele. Akkor megad egy gondolatot, ami a megoldás kulcsa, de ahhoz le kell higgadnod, hogy venni tudd az adást. Helyetted nem fog cselekedni.


Egyébként pedig úgy gondolom, hogy csak játszik velünk, de nem úgy, mint partnerrel. Emellett még szemét is.

2018. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
26%
Maga a kérdés téves: Isten segít a benne hinni akaróknak.
2018. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!