Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valóban nem akarta,...

Kiss Éva Judit kérdése:

Isten valóban nem akarta, hogy az emberek örökké éljenek a Földön?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért ütött szöget a fejemben, mert ha azt állítjuk, hogy a Mennyország a valós élet helye - haláluk után a jó emberek az Égbe mennek -, akkor ezzel azt is kijeletjük, ha Istent Igazságosnak, és Szerető Istennek tartjuk, hogy a Földet csak átmeneti otthonául szánta az embernek, ahol próbára teheti őket, hogy eldöntse ki mehet az égbe és ki nem.

Most akkor Isten a felelős a földet betöltő gonoszságokért?

Vagy, hamis ez a fenti állítás, mert Isten hűséges, sosem igazságtalan, sosem hazudik. (5Mózes 32:4;Titusz 1:2;4Mózes 23:19 Isten nem ember, hogy hazudjon....."



2018. febr. 14. 08:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

sziasztok!

7/10 nek:

mik azok a bizonyos dolgok szeinted, amit Isten csak bizonyos embereknek nyilatkoztat ki?

A világot Isten azértvteremtette, mertba szeretet, ami Ő maga 1Ján 4:8 A szeretet egy dinamikus fogalom, ami azt feltételezi, hogy van aki szeret és az az amit szerethet. Tehát a teremtés maga ezen alapul.

Az ember Isten képmásaként, pontosan ezért élvezi a teremtést, ezért van bennünk művészi hajlam, a színek, a zene, az ének stb...


Te úgy gondolod, h neked kinyilatkoztatott valaminolyant ami nincs leírva a Bibliában? Mondanál egy példát?


Mi az üdvözülés pontosan?

2018. febr. 15. 08:19
 12/16 anonim ***** válasza:

"Te úgy gondolod, h neked kinyilatkoztatott valaminolyant ami nincs leírva a Bibliában? Mondanál egy példát? "

Honnan veszed, hogy a Biblián kívül nekem bármit kinyilatkozott az Isten?


"mik azok a bizonyos dolgok szeinted, amit Isten csak bizonyos embereknek nyilatkoztat ki? "

Ezt miért tőlem kérdezed? Ott a Biblia, az isteni kinyilatkoztatás, mindenki hozzáfér. A kinyilatkoztatás az apostoli időkkel lezárult. Szerintem te kevered a dolgokat. Próbáld ezt a mondatomat értelmezni, kérlek: "Ez a Biblia, az isteni kinyilatkoztatás."


"Mi az üdvözülés pontosan?"

Redukálva, saját szavaimmal: ítéletkor nem leszek elítélve, hanem örök életben maradok

2018. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ezzel a sok annonimitással elég nehéz lesz válaszolni/reagálni, pedig még igazából egyetlen választ sem kaptam a kérdésre.


A logikázásról annyit, hogy a Biblia Logikája lenyűgöző. Így ha többen ez irányba mennének, akkor rádöbbennének, hogy a jó emberek nem mennek a haláluk után sehova máshova, mint a porba, mert onnan "vétettek"


A lélek és a szellem keverése pedig óriási hiba. Leleket lehelt belé= Életet lehelt belé; Isten szelleme lebegett a vizek felett pedig: egy Istentől származó - erő - energia, hullám, amit Ő adhat csak - lebegett a vizek felett a Teremtéskor.1Mózes "2 A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."

Sajnos a fordítás miatti keveredés sok embernek okozza a bukását.



De ez nem ide tartozik, Bár a Bibliában minden összefügg. :-)


Továbbra sem értem, hogy miért tanítják egyes vallások, hogy a jók az égbe mennek. Nem találpm a bibliai utalást. SEGÍTENE VALAKI?

2018. febr. 15. 18:08
 14/16 anonim válasza:
Isten nem is létezik...
2018. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14/14 nek


HA EZT BEBIZONYÍTOD LE A KALAPOT ELŐTTED!

2018. febr. 22. 11:22
 16/16 anonim válasza:
14-es vagyok, és egy kicsit elkéstem. Először is, ne ordibálj, úgy sem hallom. Másodszor is, ha létezne, miért nem fedte fel magát? Sok ostoba történetet hallottam már, érdekes módon én még egyet se láttam. Meg persze ha azt akarná, hogy higgyünk benne, miért nem teremtette meg az embert eleve úgy, hogy higgyen benne?
2018. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!