Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van egy legigazabb vallás? A...

Van egy legigazabb vallás? A Krisna hit valóban a legtisztább, legmagasabb rendű a vallások között?

Figyelt kérdés

Krisnások azt mondják, h Krisna az Istenség legfelsőbb személyisége.

A különböző vallásokról úgy gondolkodnak, h azok a Krisna tudat felé vezető utak. Azaz, ha valaki jó Buddhista vagy Keresztény és ezekben magas szintre jut el, akkor egy idő után vagy következő életében, már vonzódás ébred benne a magasabb rendű, tisztább hit és vallás felé a Krisna tudat felé. Azaz, ha jó keresztény vagy vagy jó Buddhista és betartod ezen vallások előírásait, akkor következő életedben nagyobb esélyed lesz rá, h Krisnásokkal találkozz, Krisnás családba szüless, vonzódj a Krisna hit iránt.

Ezen vallások nagy képviselői, mint Jézus, Buddha stb. mind Krisna kiterjedései vagy küldöttei voltak, akik azért jöttek a Földre, h az emebreknek segítsenek. Azonban mindig csak annyit adtak át az embereknek, amit azok befogadni képesek. Így az összes vallás, a Krisna hit felé vezető lépcsőfokok.

Így a Buddhizmusban Krisna személytelen energiáját tapasztalják meg.

A Kereszténység már magasabb szintű megértés, ott Isten mint személyt, de mint mindennek, az anyagnak is a forrását közelítik meg. De a személyes aspektust magasabb szintűnek tartják, ezért mint személyhez fohászkodnak.

Viszont a Krisna hit a legmagasabb rendűbb, mert ott szintén Istenhez mint személyhez közelítenek. Viszont itt azon kívül , h mindennek, az anyagi energiának is, a Lelki világnak (mennyországnak) is Ő a forrása. ezen kívül egy konkrét személy, akinek vannak kedvenc kedvtelései, van kinézte, formája. Bár bármennyi alakban és formában ki tud terjedni, van egy kedvence, ami Krisna, ezért mondják ezt az Istenség Legfelsőbb Személyiségének.

Így mint személyhez könnyebben és a krisna hit szereint, igazán csak így lehet Istennel kapcsolatot kialakítani.

Ez a kapcsolat mindig szolgai, de azon belül lehet baráti vagy szerelmi.


Aki ezt nem érti meg és életét nem annak szenteli, h fejlődjön a Krisna hitben, azt Démonikus személynek nevezik:


"A démoni emberek nem tudják, mi a helyes és mi a helytelen

cselekvés. Sem tisztaság, sem helyes viselkedés, sem pedig

igazlelkűség nem található bennük.

Azt mondják, hogy ez a világ irreális, s nincsen alapja, sem

irányító Istene. Szerintük a nemi vágy hozta létre, semmi

más.

Az efféle végkövetkeztetéseket követve, az énüket vesztett,

értelmetlen, démoni emberek kedvezőtlen, szörnyű tettekbe

fognak, hogy romba döntsék a világot.

A kielégíthetetlen kéjnél, a gőgnél és hamis tekintélynél

keresnek menedéket, a múlandó vonzza őket, s ily módon az

illúzió hatása alatt mindig tisztátlan munkára tesznek

fogadalmat.

Hiszik, hogy az élet végéig tartó érzékkielégítés az emberi

civilizáció legfontosabb szüksége, ezért aggodalmuk nem

ismer határt. Sok-sok ezer vágy, kéj és düh köti őket, s az

érzékek kielégítéséhez szükséges pénzt illegális eszközökkel

szerzik meg.

A démoni ember így gondolkodik: "Milyen nagy vagyonnal

rendelkezem! A terveim szerint ez még egyre gyarapodni fog.

Mind az enyém most, de a jövőben még több lesz... Volt egy

ellenségem, de már megöltem. Előbb-utóbb a többivel is

elbánok majd... Én vagyok mindennek az ura, mindennek az

élvezője, tökéletes, hatalmas és boldog. Én vagyok a

leggazdagabb, és arisztokratikus családból származom. Nincs nálam hatalmasabb és boldogabb... Áldozatokat hajtok majd végre, valamennyit adományozni is fogok, így élvezem majd az életet." Ily módon téveszti meg a démont a tudatlanság.

A számtalan aggodalomtól megzavarodva, a káprázatok

szövevényébe keveredve, erősen kötődnek az érzéki örömökhöz, és ocsmány pokolba csúsznak.

Önelégültek, örökké szemtelenek, s a vagyontól és a hamis

tekintélytől megmámorosodván néha áldozatokat hajtanak

végre, de csak névleg, mellőzvén az Írások minden előírását és szabályát.

A démonok a hamis egonál, a hatalomnál, dölyfnél, bujaságnál és dühnél keresnek menedéket, gyalázzák az igazi vallást, és irigyek lesznek az Istenség Legfelsőbb Személyiségére, aki nemcsak mások testében, de az övékében is ott lakozik.

Az anyagi lét óceánjába, a különféle démoni fajok méhébe

dobom a gyűlölködőket és gonoszokat, akik az emberiség alját képezik.

Óh, Kunti fia, ezek a balgák ismételten démoni fajokban

fognak megszületni, Engem sohasem érhetnek el. Fokozatosan a lét legförtelmesebb fajtájába süllyednek.

Három kapu vezet a pokolba: kéj, düh és kapzsiság. Minden

józan embernek meg kell válnia tőlük, mert a lélek

degradálásához vezetnek.

Óh, Kaunteya, aki kikerülte a tudatlanság e három kapuját,

az olyan tettekbe fog, melyek elősegítik az önmegvalósítást.

Ily módon fokozatosan eléri a legvégső célt.

De aki félredobja az Írások szabályozó parancsait, és a

kéjtől indítva a saját szeszélyeire hallgatva cselekszik, az sem a tökéletességet, sem a boldogságot, sem pedig a

legvégső célt nem éri el.

Az Írások irányadásából kell megérteni, hogy mi a kötelesség

és mi nem. Miután az ember megismerte e szabályokat,

cselekedjék úgy, hogy fokozatosan fejlődhessék általuk."


Mi a véleményetek erről? Úgy a Krisna hitről konkrétan mi?


Köszi :)



2016. dec. 18. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! :D

Ha én azt mondom, hogy ha jó krisnás vagy, akkor jutalmadul következő életedben lehetsz szcientológus, akkor elhiszed?

Nyilván a személyes hitbéli meggyőződés a legfontosabb, szerintem vallástól függetlenül. Az pedig, hogy a keresztyének Istenben, mint személyben hisznek, az akkor igaz, hogyha Jézusra gondolunk. Már ha csak az ő alakján gondolkodsz el, akkor szerintem rajta kívül nincs más olyan szeszmély a történelemben, amit minden vallás megemlít, vagy elismer.

Persze, távol álljon tőlem, hogy megítéljem a Krisna-tudatú hívőket, tök jó, hogy békét, elmélyülést, önmegtartóztatást, önismeretet és segítséget képviselnek, de aki azt állítja, hogy ez csak itt található meg, akkor az nincs tisztában a többi világvallással kapcsolatban.

De be kell látnunk, hogy hiába fogadják el a Krisnások a többieket, ha végül úgyis magukat emelik fel... ez lenne valóban egy "igaz" vallás célja?

Ha már küldtél olvasnivalót, mellékelek én is, hogy én mit gondolok, hogy mit képviselhet az igaz hit, ha létezik olyan. :)


A szeretet himnusza.


Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,

Ha szeretet nincs bennem,

Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.

Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.

Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek

S vessem oda testem, hogy elégessenek,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik.

A prófétálás megszűnik,

A nyelvek elhallgatnak,

A tudomány elenyészik.

Tudásunk csak töredékes,

Töredékes a prófétálásunk is.

Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Ami töredékes, véget ér.

Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy itéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait.

Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről-színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.

Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük a legnagyobb a szeretet.


Pál apostol első levele a korintusiakhoz, 13 Fejezet

2016. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen szava van a Teremtőnek, és az a Biblia.


Isten egy személyiség, és nem három, vagy több megnyilvánulás.

Persze mindenkinek joga van abban hinni amiben szeretne, de a tényeket meg kellene vizsgálni.


Egyedül Jehova íratta le a kezdetet, azt, hogy mi történt, és hogyan hozza helyre.

S valamikor a zsidók voltak ennek az igaz Istennek a népe, más Istenek csak a más népek hiedelmeiben léteztek amik nem valóságosak.

2016. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem,nincs ilyen,hogy legigazabb vallás.
2016. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Pedig valamelyiknek igazabbnak kell lennie a tobbinel :)
2016. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Alex Fly ***** válasza:
100%

A Krisna-hit alapvetően a hinduizmus egyik ága. Mégpedig egy olyan ága, amely a nyugati (európai/amerikai) emberek között lett terjesztve. Ezért említi Jézust, hogy a célközönség is el tudja helyezni a világnézetek között...

És ezért helyezi a hangsúlyt Krisna személyére, mert így közelebb áll az itt jól ismert keresztény monoteizmusban felnőtt emberekhez, mint a politeista hindu pantheon. De maga a vallás ugyanaz a hinduizmus, ami a maga megszámlálhatatlan istenével, démonaival és egyéb lényeivel gyakorlatilag minden faluban másképp jelenik meg.

2016. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

Aki vallástól vár üdvösséget,vagy igazságot,előbb utóbb csalódni fog.

Üdvösség,csak Istentől nyerhető,és egy igaz van csak,és ez Isten.

2016. dec. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Igy van. Thor válthat csak meg. Vagy Rá. Vagy... Áh hagyjuk.
2016. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

Nincs "legigazabb vallás"!


Isten az egyetlen örök és igaz. Ő Rajta kívül nincs más Isten!


A Biblia Egy Igaz Élő Istene elmondta a teremtést és mindig kapcsolatban maradt azzal, akit erre kiválasztott és elhívott.


A Krisna vallást ember találta ki, semmi köze az igazsághoz és a teremtéshez és az ember-Isten kapcsolathoz. Bölcselkedések, életfilozófia és ennyi. Ám ez mindenben megtalálható, de ennek így semmi köze a teljes igazsághoz.


A krisna biztos, hogy nem a legigazabb.


Az a legigazabb, Aki Istentől van, és akinek hatalma van mindenek felett és hatalma van a bűnöket megbocsátani és örök életet adni.


Ő nem Krisna, hanem Jézus.

2016. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 ceri ***** válasza:
88%
Hogy kinek mi a "legigazibb" az magánügy és ebben senki más nem dönthet helyetted. Azt az istent, filozófiát "kell" követned amit te helyesnek tartasz az ismereteid és az erkölcsöd (lelked) alapján. Az indiai filozófiák viszonylag ember és életbarátiak. Össze sem hasonlíthatók a judaizmus alapján létrejött szörnyűségekkel. Ráadásul ez utóbbi gonosz életellenes alapon kiválogatott, innen onnan összelopkodott förmedvény. (sosem bírom ezt kihagyni, mert mérhetetlen mennyiségű szenvedést okoz a földön :) A "Krisna hit" az ősi jóga filozófiából nőtte ki magát sok évezred alatt. Vagyis hosszú út vezetett odáig. Sztem érdemes megismerni, de ha ez elfogadható, akkor az előzményeket is érdemes tanulmányozni -ha már érdekel a dolog. Pl Bakos Attilát hallgatni.
2016. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Alex Fly ***** válasza:
37%
@ceri: Igen, érdemes megnézni az európai és az indiai életkörülményeket, -minőséget, az emberi- és szabadságjogokhoz való hozzáállást, az alapvető infrastrukturális, egészségügyi, oktatási helyzetet stb. Mindezek alapján valóban tisztán látszik, mennyivel magasabbrendűbb filozófiára épül a társadalmuk...
2016. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!