Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van a kereszténységben...

Miért van a kereszténységben ilyen igazságtalan ítélet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a végítéletre, amikor mindenki elszámoltatásra kerül.

Ezzel az a gond, hogy emberek folyamatosan születnek és halnak meg, tehát bármikor is jön el az ítélet napja, lesznek akik már évtizedeket éltek és szentelhették az életük a kereszténységnek, és lesznek akik még csak meg sem élhették, hogy felfogjanak ilyen fogalmakat mint kereszténynek lenni.

Ez a "majd eljövök egyszer", de közben generációk százai, ezrei múlnak el, ez mindenképp igazságtalan valamelyik oldallal szemben. Belegondoltatok már ebbe?


2018. febr. 15. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Félelemkeltés.

Ha nem lenne végítélet, akkor miért ne várhatnék holnapig azzal, hogy jó keresztény legyek?

Holnaptól jó fej leszek mindenkivel. De ma még szemétkedek kicsit akivel lehet.

2018. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Ajánlom figyelmedbe a szőlőmunkásokról szóló példabeszédet. A nap végén ugyanazt a fizetséget kapja mindenki, függetlenül attól, hogy a nap melyik részén kezdte a munkát.


1„A mennyek országa hasonlít a gazdához, aki kora reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon szőlejébe. 2Miután napi egy dénárban megegyezett a munkásokkal, kiküldte őket a szőlőbe. 3A harmadik óra körül megint kiment, s látta, hogy mások is ácsorognak ott tétlenül a piacon. 4Megszólította őket: Menjetek ki ti is a szőlőmbe, és majd megadom, ami jár nektek. 5Azok ki is mentek. A hatodik és kilencedik órában újra kiment, s ugyanígy tett. 6Amikor a tizenegyedik óra tájban is kiment, megint talált ott ácsorgókat. Megkérdezte tőlük: Mit ácsorogtok itt egész nap tétlenül? 7Nem fogadott fel minket senki – felelték. Menjetek ki ti is a szőlőmbe – mondta nekik. 8Amikor beesteledett, így szólt a szőlősgazda vincellérjéhez: Hívd össze a munkásokat, és add ki bérüket, kezdve az utolsókon az elsőkig. 9Jöttek tehát, akik a tizenegyedik óra tájban álltak munkába, és fejenként egy dénárt kaptak. 10Amikor az elsők jöttek, azt hitték, hogy ők majd többet kapnak, de ők is csak egy-egy dénárt kaptak. 11Amikor átvették, zúgolódni kezdtek a gazda ellen. 12Ezek az utolsók csak egy órát dolgoztak – mondták –, s ugyanúgy bántál velük, mint velünk, akik viseltük a nap terhét és hevét. 13Barátom – felelte egyiküknek –, nem követek el veled szemben igazságtalanságot. Nem egy dénárban egyeztél meg velem? 14Fogd, ami a tied és menj! Én az utolsónak is annyit szánok, mint neked. 15Vagy nem tehetem a sajátommal azt, amit akarok? Rossz szemmel nézed, hogy jó vagyok? 16Így lesznek az utolsók elsők, az elsők meg utolsók.” (Mt 20)

2018. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nincs a kereszténységben igazságtalan ítélet, mivel mindenki azt arataja magának amit vetett.

Az Isten pedig tehetetlen az önállóan, szabad akarattal meghozott döntésekkel szemben. Igen, mivel a kárhozat is szabad akarat döntése, amelyet az Isten tiszteletben tart.

Majd persze a kárhozatból is aki megbánta a döntését, annak az Isten mindig biztosítani fog egy új esélyt, hogy a megjavuljon, és bejuthasson a mennyországba.



"A jelen korban sok embert foglalkoztat a reinkarnáció. Ez természetes következménye annak a szellemi fejlődésnek, mely összezsugorította a földet olyan értelemben, hogy kommunikációs eszközei által megszüntette még földrészek között is a távolságot.

Így tömöríve olyan információkhoz jutottatok, melyek nemcsak felvetik a reinkarnáció kérdését, de nem is tudnak mit kezdeni vele előző ismereteik alapján.


Van reinkarnáció. Akár eszetekre, akár szívetekre hallgattok, nem tudtok belenyugodni abba, hogy a földi élet poklánál nagyobb és általánosabb poklot létben tarthat az az Isten, akit ti joggal SZERETET-nek neveztek. Hogy is szűnhetne meg a fejlődés lehetősége abban a világban, amelyet ti másvilágnak neveztek, melyben még nagyobb lehetőség kell hogy legyen az örök értékek kibontakozására, mint itt a földön.

Ha pedig valaki azt mondaná, hogy nem a fejlődés, csupán a fejlődés iránya válik megváltoztathatatlanná, hát erre csak azt mondom, hogy ismét olyasmit állítotok, mely át nem gondolt kijelentés, mivel a tisztábban látás nem eredményezhet nagyobb lemerevülést a boldogtalanság irányában, mint a kevésbé tiszta látás.

Ha tehát valaki odaát nem lát tisztábban, mint itt a földön, akkor nem is lehet boldogtalanabb a rossz miatt. Ha pedig éppen tisztultabb látása következtében él át nagyobb lelkiismeretfurdalást, az csak azért lehet, mert javulni akar.

Ha pedig valaki javulni akar, képtelenség, hogy éppen a TEREMTETLEN SZERETET akadályozná meg ebben! Higgyétek el, nem lehet örökkön örökké senkinek rosszul törekednie arra, hogy boldog legyen, ha egyszer arra teremtette őt a TEREMTŐ. "



"Valóban nem sokat beszéltem nektek földi életem során a reinkarnációról, de már az is elegendő kell legyen, hogy nem beszéltem ellene, pedig sokszor meg kellett volna tennem, ha nem lenne ez. De azért beszéltem róla. Nemcsak Illés és János esetében, hanem mikor arról beszéltem, hogy addig vettetik börtönbe az adós, míg ki nem fizeti tartozását. Fontosabbnak tartottam, hogy az örök kárhozat elvi lehetőségét állítsam elétek. Van tehát örök kárhozat, de nincs örök kárhozott. Vagyis, egyszer kiürül a pokol, gyakorlatban lesz olyan, hogy mindenki boldog lesz. Csak olyan nem lesz soha, hogy valaki anélkül lehetne boldog, hogy ne tette volna rá életét a szeretetre. Tehát senki sem kerül könnyebben a mennyországba a reinkarnáció ténye alapján, mint ahogy enélkül gondoltátok. Ezért nem a reinkarnáció ténye az érdekes számotokra, hanem a szeretetben való növekedés. Ez az, amit, ha tetszik, ha nem, mindenkinek meg kell valósítania, s mielőbb teszitek, annál kevesebb szenvedés vár rátok. Félelemből különben sem lehet mennyországba jutni, csak szeretetből. Félelem csak a cselekedetek szintjén hozhat gyümölcsöt, s ez csak átmeneti lehet. Gondoljatok arra, hogy a háború borzalmai közepette, a bombázások alatt szinte mindenki megtért. Jaj, de rövid ideig tartott ez a megtérés! Hát mennyország nem ilyesmiért jár. Természetesen a félelem által elindított bűnbánat is válhat jó irányúvá. Ilyen félelem nem alaptalan a reinkarnáció esetében sem. Sőt! Jobban megalapozott, mint az enélküli, mivel a szeretet Istenét nem teszi soha talonba. Nektek még meg kell tanulnotok, hogy ha valaki rosszat tesz, az feltétlenül árt önmagának, s nem árthat az Istent szeretőknek. Ti azért akarjátok megjavítani a rosszakat, mert ezt nem hiszitek el. Ha elhinnétek, ha nem akarnátok megjavítani a rosszakat, ha arra törekednétek, hogy számukra rámutassatok arra, hogy rosszaságukkal önmaguknak ártanak, ha csak arra törekednétek, hogy önmagatokat javítsátok meg, akkor gyorsabban lehetne szebb és jobb a világotok. Nem véletlenül mondtam már kétezer évvel ezelőtt: „Ne álljatok ellen a gonosznak!” (Máté 5:40). "

Jézus; A HANG - könyv 238

2018. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Ajánlom figyelmedbe a szőlőmunkásokról szóló példabeszédet. A nap végén ugyanazt a fizetséget kapja mindenki, függetlenül attól, hogy a nap melyik részén kezdte a munkát."

Igen, ezt hívják igazságtalanságnak.

Ráadásul ami az ítéletet illeti, millióknak, ha nem milliárdoknak még csak esélye sem lesz elkezdeni a munkát...

2018. febr. 15. 11:06
 5/19 Darkmoon80 ***** válasza:
65%

#2!


"Vagy nem tehetem a sajátommal azt, amit akarok?"


Ok, itt a lényeg! Kénye-kedve szerint dönt, tök mindegy mit csinálsz, semmi köze ahhoz, hogy mit kapsz érte!


Szabad a pálya!!!!

2018. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

"Miért van a kereszténységben ilyen igazságtalan ítélet?"

Engem hívőként nem zavar, ha én végigélek ebben a mocsokban, de másnak nem kell esetlegesen leélnie így az életét, mert előbb jön vissza Jézus.

Gyanítom, hogy te nem vagy hívő. Így ha ateistaként ez zavar, akkor ez kötekedés, nem más.

Nem fura, hogy a hívőket ez nem érdekli?


"Igen, ezt hívják igazságtalanságnak. "

Nem. Ezt úgy hívják, hogy te a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet vallod

2018. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Gyanítom, hogy te nem vagy hívő. Így ha ateistaként ez zavar, akkor ez kötekedés, nem más. "

Ez éppen nem zavar, hisz nem is hiszem, hogy van alapja.

Az viszont bosszantó hogy egyesek annyira buták, hogy simán benyelik hogy egy ilyen igazságtalan, logikátlan, kicsinyes módon ítélkező valami amiről a Biblia ír, ő lenne a szeretet istene.


"Nem. Ezt úgy hívják, hogy te a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet vallod"

Ilyesmire egy szóval sem utaltam.

Ha már válaszolsz, próbáld meg előtte értelmezni is a szöveget, ne csak a levegőbe kötözködj!

2018. febr. 15. 11:28
 8/19 anonim ***** válasza:

#4 Hívhatod igazságtalanságnak, ha annak akarod érezni, de hívhatod végtelen kegyelemnek is, hiszen a halálod előtti pillanatban is nyitva áll még a szőlő, bármit is tettél addig. Mégis hogyan lehetne másképp? Aki gyerekkorától követte Istent, az a mennyben 50 szűzzel szórakozhat, aki viszont idősen tért meg, az csak 15 szűzzel?


Azt írod, egyeseknek esélyük sincs elkezdeni a munkát. Kik azok? Azt hiszem, a XXI. században meglehetősen kevesen vannak azok, akikhez nem ér el Isten hívó szava. Aki mégis ilyen, mert például a dzsungel mélyén él, azt nem terheli felelősség, így a mennybe juthat, bár nem vagyok otthon az egyházjogban.

2018. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mansour ***** válasza:
100%

"Azt hiszem, a XXI. században meglehetősen kevesen vannak azok, akikhez nem ér el Isten hívó szava. Aki mégis ilyen, mert például a dzsungel mélyén él, azt nem terheli felelősség, így a mennybe juthat, bár nem vagyok otthon az egyházjogban."

Azt szerencsére nem az egyházjog dönti el, hogy ki juthat a mennybe...

És nem csak a 21. században élnek emberek, hanem éltek már korábban is jópár milliárdan.

Én meg azt a hozzáállást nem értem, hogy akihez eljut a kereszténység üzenete, annál azon múlik az üdvözülés, hogy elfogadja azt, vagy nem, akihez meg nem jut el, annál valami máson múlik... ez is igazságtalan lenne így. És az is, ha mondjuk egy becsületes és igaz hívő hindu, aki ismeri a kereszténységet, de eszébe sem jut, hogy elhagyja azt a vallást, amiben felnőtt, emiatt pokolra kerülne.

2018. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

"Az viszont bosszantó hogy egyesek annyira buták, hogy simán benyelik hogy egy ilyen igazságtalan, logikátlan, kicsinyes módon ítélkező valami amiről a Biblia ír, ő lenne a szeretet istene. "

Miért nem pl. a kemtrailosok, az oltásellenesek, a lapos Földesek, az evó-hívők, az UFO hívők zavarnak, vagy a kannibálok, vagy mittudomén? Van rengeteg dolog, amit butaságból űznek az emberek, akár Magyarországon is. Miért pont a Biblia bosszant? Ne fáradj, tudom a választ...:)


"Ilyesmire egy szóval sem utaltam.

Ha már válaszolsz, próbáld meg előtte értelmezni is a szöveget, ne csak a levegőbe kötözködj!"

Írtam valahol, hogy utalsz erre?:) Mit is írtál a szövegértelmezésről?:))) Inkább kérdezd meg, hogy mire gondoltam, miért ezt írtam, ha nem érted.


"Ráadásul ami az ítéletet illeti, millióknak, ha nem milliárdoknak még csak esélye sem lesz elkezdeni a munkát..."

Az ítélet után már nem is kell, úgyhogy emiatt feleslegesen aggódsz

2018. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!