Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtett különböz...

Isten miért teremtett különböző világnézetű embereket? (hívő, agnosztikus, ateista)

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 18:06
1 2 3 4 5
 21/48 Darkmoon80 ***** válasza:
76%

"A hívő válasz erre az, hogy alapvetően mindenki bűnben születik. "


Az ateista válasz pedig erre az, hogy ezt a szüleiddel beszéld meg, őket vádolod.


Én részemről visszautasítom.


Ami "bűnöm" van, azt én követtem el, azért én magam felelek, mások bűnéhez pedig nincs közöm.

Elég lélekromboló az a hit(ványság), amikor valakire azt próbálják ráerőszakolni, hogy akkor is bűnös, ha semmi rosszat nem tett.


Embertelen vallás, ami rombolással kezd.

2018. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
22%

"Ööö... Az megvan, hogy az ateista jelentése istenben nem hívő? Azaz gyakorlatilag minden ember ateistaként születik.

Később persze aki hajlamos a hitre, előbb-utóbb rátalál, de rengetegek gondolkodásmódja alapul a "hiszem ha látom" hozzáálláson. Ők pedig maradnak ateisták, mert ilyennek születtek."

Nem az a legszörnyűbb, hogy ilyen marhaságokat írtok, hanem az, hogy ezt el is hiszitek.

A csecsemő nem ateista sem teista, mert nem tudja felfogni ezeket a dolgokat.

És az is gyanús, hogy valaki ilyen érvekkel kondicionálja magát...

2018. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyszerűség kedvéért írtuk, hogy ateistának születik, jó, akkor mondjuk úgy, hogy nem hisz semmilyen felsőbbrendű lényben."

Válaszolnátok egy kérdésre?

Szerintetek a tárgyak ateisták? Hisz nem hisznek semmilyen felsőbbrendű lényben. Szóval igen vagy nem?

2018. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
4%

" A hívő válasz erre az, hogy alapvetően mindenki bűnben születik. Van aki előbb tér meg, van aki később, van aki soha. Persze megtérés után is bűnösök maradunk, de elfogadjuk Isten kegyelmét, és hálából harcolunk a bűneink ellen. Aki még nem tért meg, az nem is sajnálja. Ha már kicsit is sajnálja, az már a megtérés előszobája."

Megtérés után bűnösök maradunk? Érdekes. Mesélj még:)

2018. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
26%

"Ami "bűnöm" van, azt én követtem el, azért én magam felelek, mások bűnéhez pedig nincs közöm.

Elég lélekromboló az a hit(ványság), amikor valakire azt próbálják ráerőszakolni, hogy akkor is bűnös, ha semmi rosszat nem tett."

Ritkaság bűntelen emberrel találkozni manapság. Ugye te vagy Jézus?

Megnyugtatlak, mindenki a saját bűnösségéért fog felelni, másért nem fogsz csak magadért számot adni

2018. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Darkmoon80 ***** válasza:
48%
Csakhogy végre felismertél! Soká tartott. Csak szólok, neked az itteni szereplésed miatt nem lesz hely a jobbomon!
2018. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
4%
A gyerek persze nem tehet a szülei által elkövetett bűnökről, de azok következményét el kell szenvednie, és a felmenőitől örökli a bűnre való hajlamot is. Ezt jelenti, hogy bűnben születünk.
2018. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
65%

"A csecsemő nem ateista sem teista, mert nem tudja felfogni ezeket a dolgokat."

Azért hogy egy egyszerű fogalmat ennyire nem ismersz, én nem reklámoznám.

Az ateista az istenben nem hívő emberek megnevezése.

Szerinted egy csecsemő hisz Allahban vagy Jahvéban vagy Oziriszben? Mert ha nem, akkor bizony ateista.

2018. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
22%

"Mert ha nem, akkor bizony ateista." A csecsemő..eegen

Nem hiszem el, hogy ennyire értetlenek vagytok, ez már vicc. Ilyen erővel mondhatjuk már, hogy a magzat is ateista, és a csecsemő kommunista (céklaevés után vöröset kakál)/kettős ügynök (apját-anyját meg akarja nyerni), nagyanyja karján gagyarászik - gerontofill stb. Vannak még ötleteim.

2018. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
22%

"Azért hogy egy egyszerű fogalmat ennyire nem ismersz, én nem reklámoznám.

Az ateista az istenben nem hívő emberek megnevezése.

Szerinted egy csecsemő hisz Allahban vagy Jahvéban vagy Oziriszben? Mert ha nem, akkor bizony ateista."

Tehát akkor az a válaszod, hogy a tárgyak ateisták, illetve mindenki, aki értelem nélkül van, ateista. Nincs több kérdésem:)

Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, miért akarod rám erőltetni a téves definíciódat, de kár erőlködnöd.

Ateista ugyanis az lesz, aki értelemmel ezt el tudja dönteni. A csecsemők és a tárgyak erre nem képesek. Annak ellenére sem, hogy szerinted igen

Akkor elfogadjuk, hogy ki így, ki úgy vélekedik? Vagy azért megkérdezitek heti háromszor továbbra is?


Sátán, sátán, azt ugye tudod, hogy aki meg akar térni, azt itt a GYAK-on sem tudjátok eltéríteni? Istent nem lehet kijátszani. Az erőlködéseteket fogja kihasználni. És azt tudják a kis harcosaid, hogy ők pedig nem fognak megállni az ítélet napján? És azt tudják, hogy őket is gyűlölöd?

2018. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!