Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtett különböz...

Isten miért teremtett különböző világnézetű embereket? (hívő, agnosztikus, ateista)

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 18:06
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
48%
Darkmoon régen, a komcsi idők előtt, minden házban volt egy Szentírás - a legszegényebben is.
2018. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Darkmoon80 ***** válasza:
0%

Ó, yes, és a konyhaasztalon tartották! Ne röhögtess!


A Harry Potter sokkal jobb történet, kicsit még foltozgasd a tiedet mielőtt közreadod.

2018. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
48%
Darkmoon nem én írtam a történetet, és nem kell olyan erővel rázuhanni erre. Volt Szentírás és becsben tartották, ez a lényeg. Most nincs, és olyanok támadják itt a gyakorin, akiknek fogalmuk sincs az egészről. A "Valláskritika" rovatban. Ez békasegge alatti szint okozta, hogy lassan már minden normális ember elhagyja ezt a gyakorit.
2018. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
0%

Darkmoon80!


Milyen érdekes,hogy egy ember ítélkezik egy olyan történet igazság tartalma felett,aki sem engem,mint megosztóját,sem a történet főszereplőit nem ismeri!


Ez,egy olyan reakció,amely visszhangként visszatér minden istentelentől.


Az említett szerelmi foglalkozású hölgyet meglátogatták "Reform Adventista"szülei,az adott napon,és otthagytak leánykájuknak egy Bibliát,aminek tanulmányozása életbevágóan fontos lett volna neki.

2018. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Tudod/tudjátok!


Van egy barátom, aki ügyvéd. Ő szokta mondani egyes helyzetek esetében, ez nem életszagú, ami magyarul annyit tesz, nem hihető!


A kedves történet bizony nem életszagú! Ettől persze akár lehetne igaz is, csak annak igen kevés a valószínűsége.


Sorolom:


1, "Ateisták voltak,s úgy nevelték 3 fiukat is.Az iskolában is istentelenséget tanulhattak. "

Tehát adott egy ateista fiú.


2, "Barátnőjétől kérdezgetett másnap este,nehezen érthető dolgokat a Bibliából,de ő,képtelen volt válaszolni,hisz hitetlen volt. "

Tehát adott egy ateista barátnő.


3, "A srác,barátnőjével élt együtt. "

Ott él tehát egy ateista fiú a barátnőjével egy lakásban. Két ateista, akik nem valószínű, hogy a Bibliát olvasgatnák!


4, Hazaér a fiú és a barátnője egy másik sráccal hentereg éppen. "Ne zavarj! Nem vagyok egyedül! Kihallatszott az aktus zaja. A srác keserű dühében megfogta a konyhaasztalon heverő könyvet,és verni kezdte saját fejét,"


Erre nem rúgja szét a másik srác hátsóját, hanem egy könyvvel a saját fejét veri. Hmmm...


5, A könyv pont egy Biblia. Hmmm. A konyhaasztalon! Hmmm. Egy ateista fiú és ateista lány lakásában mi a bánatos istent keres egy Biblia a konyhaasztalon???? Az volt a vágódeszka? Ki vette volna le a könyvespolcról (ahova miért is került vajon egy ateista lakásba?), és ki és miért tette pont aznap a konyhaasztalra? Ugye ez nem életszagú!


6, Miután kissé fejbe veregeti magát a fiú, szép csendben leül Bibliát olvasni. " Találomra a közepetájt kinyitotta,és olvasni kezdte. Rendkívül érdekesnek találta,és majdnem reggelig,-a munkába indulásig- olvasta. Alig vette észre,amikor barátnője alkali bikája elsunnyogott mellette. "

Szóval a barátnő tovább kamatyol a másik sráccal zavartalanul egész éjszaka, a mi fiúnk meg ott olvasgat reggelig a konyhában az ajtó előtt! Se a barátnőt nem zavarta a helyzet, se az új fiút, hogy ez ott ül, se őt az, hogy mi folyik egy ajtóval odébb!

Mondd, te találkoztál már az életben emberekkel?? Mert ha igen, akkor ekkora blődséget nem tudom, hogy gondolsz el!


7, "Barátnőjétől kérdezgetett másnap este,nehezen érthető dolgokat a Bibliából,"

Miután rajtakapta, szép békésen este a Bibliáról beszélgetnek, mintha mi sem történt volna.

Mondd, te tulajdonképpen ennyire hülyének nézel másokat, hogy ezt elhiszik?


8, "Elküldte viszont egy lelkész barátomhoz,akit bár nem ismert,de jókat hallott róla."


Értem, nem ismeri, de jókat hallott róla. És elküldi hozzá.


---------

OK! Most azt meséld el, amikor király voltál!!!!

2018. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Mókás egybeesés! És a fiút nem zavarta a barátnő foglalkozása, csak akkor éppen, aznap.



Amúgy meg kellene egyeznetek, ki mit is mond, ha már annyira jól benne vagytok a történetben:


"Darkmoon nem én írtam a történetet, és nem kell olyan erővel rázuhanni erre. Volt Szentírás és becsben tartották, ez a lényeg. Most nincs, és olyanok támadják itt a gyakorin, akiknek fogalmuk sincs az egészről. " (43-as hozzászólás)


(Két ateista, aki nagy becsben tartja?! Tudod.... Honnan tudod? ...)


vs.:


"Az említett szerelmi foglalkozású hölgyet meglátogatták "Reform Adventista"szülei,az adott napon,és otthagytak leánykájuknak egy Bibliát,aminek tanulmányozása életbevágóan fontos lett volna neki." (44-es hozzászólás)



Tudod, most sem hihetőbb a story. Még dolgozz rajta.

2018. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Leírtam, miért nem hiszek a történetedben. Ennyi.


A valóság persze bármi lehet. Te azt állítod, hogy a történet igaz, én pedig nem hiszem, hogy az. Ez a véleményem.


Te meg ugye azt nem hiszed el, hogy létezik az evolúció? Pedig arra még tárgyi bizonyíték is van számtalan, nem csak egy ember állítása. Akkor miért nem hiszed el?

2018. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Darkmoon80 ***** válasza:
33%

Mellesleg miben HAZUDTAM???


Megkérdőjeleztem állításaidat, ez igaz, de nem állítottam olyat amire azt mondhatnád, hazugság.


Szemben azzal aki a csillagokat lehazudja az égről, csak hogy ne kelljen beismernie a kreacionista tévedéseket és hamis állításokat.

2018. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!