Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak itt olyanok rajtam...

Vannak itt olyanok rajtam kívül akik régen hívők voltak de megtagadták? Milyen út vezetett odáig?

Figyelt kérdés
Nekem elég sokáig tartott mire rájöttem, hogy mekkora gyökér voltam hogy nyitott szívvel fordultam az isten felé. Ma azt mondom hogy: az istentől van minden gonoszság ezért átkozott az ő szelleme. Kijelentem hogy az isten szelleme démon és egyenlő a sátánnal. Az isten törvényei és ítéletei hazugságok és gonoszságok. De mindenekelőtt átkozott mindenki, aki beszédével vagy imájával rákényszerített arra hogy keressek egy olyan istent akit mindig is gyűlöltem, ám a pokoltól való félelem erősebb volt. Átok alatt megesküszöm hogy az istenhez való hozzáállásomat soha nem változtatom meg.
2018. márc. 5. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Én olyan vagyok. De attól még nem átkozódom, mint egy eszement.
2018. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Csöbörből vödörbe... Az isten nem létezik, nem kell utálni ahhoz, hogy ne legyél hívő, egyszerűen ignoráld, mert egy nagy marhaság ő is, meg a nem létező dolgok felé táplált utálat is.
2018. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 fersk ***** válasza:
100%
Te ma is hívő vagy, nem csak régen.
2018. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1 én annál inkább.

2 az a baj hogy létezik és nem lehet tőle megszabadulni.

3 a hit nézőpont kérdése. a bibliai hitet megtagadtam.

2018. márc. 5. 17:28
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
Istenkaromlas. Ha nem hiszel Istenben akor a satanban miért?
2018. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5 azt mondtam hogy az isten szelleme démon és egyenlő a sátánnal, ami azt fejezi ki hogy egyrészt véglegesen megtagadom az istent, másrészt úgy gondolom hogy így vagy úgy, de az istentől van a gonoszság, ami ha igy van, meltatlanná teszi istent az elfogadásra és az imádatra.

De ez nem jelenti azt hogy sátánhoz fordulok. mi értelme volna annak. A sátán nyilvánvalóan gonosz.

2018. márc. 5. 18:36
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Meleg vagyok.


A Biblia szerint ez halálos bűn, a katolikus egyház a melegházasság egyik legnagyobb bírálója.


Az egyház egy jelentős része elítélet egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetek.

Elítéli a boldogságomat.


Nekem valahol itt ért véget a hitem, persze nem mondom, hogy ezek nélkül kevésbé lenne badarság a vallás és az egyházak, de azt igen, hogy így pont annyira elítelem azt aki/ami elítél engem. :)

2018. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7 na én meg biszex vagyok, az se jobb. :)

amúgy talán nem világos némelyek számára az indulat oka.

az indulatnak az az oka, hogy ez nem úgy megy ám hogy én holnaptól nem gyakorlom a hitet. ez úgy megy, hogy amióta nem gyakorlom a hitet, azóta nagy mentális erőt kell kifejtenem a nap 24 órájában, hogy ne roppantson össze a pokoltól való félelem, mint egy anakonda.

2018. márc. 5. 19:32
 9/20 Darkmoon80 ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Valamikor megkereszteltek, sőt szülői nyomásra még első áldozó is voltam. Nagyjából ezután elég is volt a kereszténységből és úgy általában a vallásból. Volt egy csomó kérdésem, amire nem kaptam tisztességes választ, csak valami misztikus zagyvaságot. Később tételesen is rájöttem, mennyi negatívuma van a vallásnak. Neked csak azt tudom tanácsolni, gondold még egyszer végig, tényleg HISZEL Isten létezésében? Van valami ami alátámasztja szerinted Isten létét? Ha nem tudsz világosan igennel válaszolni (indoklással magadnak, hogy miért hiszel benne), akkor sokkal jobban jársz, ha áthelyezed a Harry Potter dobozba, amiben a sosem volt lények vannak.


Minek neked egy olyan negatív érzelem, aminek nincs tárgya?

Csak önmagadat bünteted, egy hamis képzet miatt.


Ateistaként nyugodt lélekkel állítom, a katolikus vallás Istene egy nagy átverés, éppúgy mint a Sátán.


Vannak egyenlőre még megmagyarázatlan dolgok (a tudomány azért munkálkodik, hogy egyre csökkentse ezek számát), de ezekre sem Isten a valós válasz, hanem az, hogy nem tudom!

2018. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező,


úgy látom, félelmed nem alaptalan, és a sikered kétséges.


"nagy mentális erőt kell kifejtenem a nap 24 órájában, hogy ne roppantson össze a pokoltól való félelem"


Hallod ezt a kopogást? Épp most ácsolod a poklot magadnak.


Kár érted.

2018. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!