Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen sokan megtagadták a...

Régen sokan megtagadták a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Mindig hallom szülőktől, hogy "még régen katonaként..." meg a katonatársak stb... régen kajak ennyire nem ellenkeztek az emberek? Szerintem ha ma akarnák bevezetni inkább a börtönök lennének dugig...És teljesen megértem, ez nem a mi háborúnk, fizetjük az adót cserébe hogy itt élhetünk 1 közösségben. Na mind1, nem is akarok itt erről vitázni, csak az érdekelne, hogy régen tényleg mindenki önként és dalolva (a behívó után) bemasírozott tudván, hogy ez nem gyakorlat és akármikor elküldhetik őket háborúba?

2016. jan. 17. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy is, ment az ügyeskedés rendesen, csakúgy jó magyarosan.
2016. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Hát például a szülőfalumban mindenki úgy tekintette a katonaságot ahogy a többség tekinti ma is. Hogy minden fiatalnak otthon kellene maradnia és a saját életével és kedvesével foglalkozni, és nem pedig fegyvert pucolni. Csupán azért mentek katonának hogy elkerüljék annak következményeit ha nem tesznek eleget a bevonulásnak. A rendszerváltáshoz közeledve egyre többen megtagadták a katonaságot. Még laktanyán belül is, vagyis bevitték de cseszett az egészre.

A sorkatonaság funkciója csak az volt hogy a dolgozni nem szerető hivatásos állomány helyett legyen kik dolgozzanak. Mert hát úgy könnyebb ám az élet ha csak be kell járni a munkahelyre, ráüvölteni néhány rabszolgára ha valamelyik még szadista is volt, majd a fizetést felvenni és a szolgálati lakásba beköltözni úgy hogy a sorkatonák elvégzik neki a rakodást. Az évek során valószínű rájött a hivatásos állomány hogy ma megint dolgozniuk kell néha, ezért merülhetett fel ismét a sorkatonaság bevezetése. De "sajnos" demokrácia van, a tiszt uraknak meg van saját kezük is a munkához, azért fizetjük mi adófizetők őket. Amelyiknek nem tetszik az ne legyen hivatásos katona, vannak hajléktalan szállók is.

2016. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akarta, hogy x évet/hónapot ellopjanak az életéből, az keresett egy jó fej orvost, aki írt neki (persze nem ingyér', hacsak nem barát vagy rokon volt) egy ütős szakvéleményt, amely alapján a sorozóbizottság katonai szolgálatra alkalmatlannak nyilvánította, oszt jónapot - egy életre ki volt pipálva ez a nyűg.
2016. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"ennyire nem ellenkeztek az emberek?"

Nem lett volna értelme, alkotmányos kötelesség volt.

5 év sitt ellenében meg lehetett tagadni, de épeszű ember nem ezt választotta. 5 év bánya földalatti munka vállalásával is ki lehetett váltani. (Én inkább a 1,5 év sorkatonaságot választottam, nem volt az olyan veszélyes, mint előtte hittem.)


"akármikor elküldhetik őket háborúba"

Azokat is, akik nem voltak még katonák, de hadrafoghatóak. Ez ma is így van.

2022. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: "A sorkatonaság funkciója csak az volt hogy a dolgozni nem szerető hivatásos állomány helyett legyen kik dolgozzanak."


Ez úgy hülyeség, ahogy leírtad.

2022. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!