Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten teremtette a földet,...

Ha isten teremtette a földet, akkor a többi bolygó honnan lett? A többi égitestről miért nem ír a Biblia? Más vallásokban ez hogy van?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 08:44
1 2
 11/14 HaEv ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!

Mivel Isten (a Bibliáról van szó) a Teremtő - így mindent Ő teremtett. Tehát a bolygókat is Ő teremtette.

A többi égitestről is ír a Biblia, például Jób könyvében így:

"Össze tudod-e kötni a Fiastyúk szálait?

Vagy felbonthatod-e az Orion köteleit?

Te hozod-e fel a csillagképeket a maguk idejében?

Kézen fogva vezeted talán a Göncölszekeret[b] az égen?

Ismered-e a csillagos ég törvényeit?

Te határoztad meg, hogyan uralkodjanak a Föld fölött?"

Más szent iratot nem tanulmányoztam ebben a témában, így nem tudok róla írni.

2018. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
51%

"Azután [a negyedik napon] ezt mondta Isten..."


Értem Én, hogy a 4. napon, na de addig hogy mérte az időt ha nem volt nap, -éjjel és nappal-?

2018. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Ez az Ézsaiás 40:26-ban olvasható: „Emeljétek föl szemeteket a magasba, és lássátok. Ki teremtette azokat? Ő, aki szám szerint előhozza seregüket, sőt nevén szólítja mindegyiket. Tevékeny energiájának bősége és hatalmas ereje miatt egy sem hiányzik közülük.”

ez:Zsoltárok 147:4

"Számba veszi a csillagok seregét, mindnyájukat nevükön szólítja."


A csillagokat Isten teremtette, és az összes sok sok milliárdnak tudja a nevét. De abban egyet értek veled, hogy erre egyetlen isten sem képes rajta kívül.

2018. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:

..az utolsó kérdésedre.

Mivel csak azt az Istent ismerem, aki leíratta a Bibliát, más vallásokról nincsen véleményem.

2018. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!