Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták Istenét tényleg...

Az ateisták Istenét tényleg Láthatatlan Rózsaszínű Egyszarvúnak, LRE-nem kívják?

Figyelt kérdés
2007. jan. 21. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. " Mivel az LRE láthatatlan, senki sem tudja bebizonyítani, hogy nem létezik. De ha nem tudjuk érzékelni, honnan tudjuk, hogy rózsaszínű, vagy hogy egy szarva van? Az LRE kitalálóinak másik célja a különféle vallásokban lévő ellentmondások kifigurázása volt: valami nem lehet egyszerre "láthatatlan" és "rózsaszínű". Ehhez hasonlóan sokan úgy érvelnek, hogy a mindenhatóság és a mindentudás (mely vonásokat gyakran tulajdonítanak különféle isteneknek) egymásnak ellentmondó fogalmak, valamint sokan a Biblia vagy a Korán különböző fejezeteit tartják egymással ellentmondásban lévőnek.


A Láthatatlan Rózsaszínű Egyszarvú emblémáját sokan az ateizmus nemzetközi szimbólumául javasolják."


Forrás: [link]

2007. jan. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Erre muszáj visszakérdeznem:

Hogy lehet az istentagadóknak istenük????

Ha már ellnetmondásokról beszélünk...

2007. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%
Butaság. Az ateisták nem istentagadók. Egyszerűen emberek akik nem hisznek istenben. Például itt vagyok én, szerintem nem figyel minket senki odafentről. Hihetek én a csodákban, hihetek én akár a Matrixban is, bármiben. De én, a kereszténység istenében nem hiszek. Nem beszélek le róla senkit, nem kérdőjelezem meg. Nem hiszek benne
2008. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Idegen szavak és kifejezések kéziszótára (Bakos Ferenc, 1989): ateista: I. istentagadó, az ateizmus híve, követője, vallója II. az ateizmuson alapuló, vele kapcsolatos


és az

ateizmus: istentagadás; a természetfeletti erők, szellemek, isten v. istenek, a túlvilági élet létezését tagadó, a vallás mint mint szükségtelen ellen harcoló nézetek rendszere

szerintem köznapi értelemben véve leginkább istentagadás, az LRE pedig vmi vicc...:S xD

2008. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az IPU (magyarul LRE) egy poén, csakúgy, mint a Repülő Spagettiszörny (FSM)... az ateisták meg ateisták (én is)
2008. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Xmes ***** válasza:
100%
Az ateistáknak nincs istenük. :D Azért ateisták. Ateizmus a teizmus ellentéte.
2009. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha már ateista, akkor nem lehet istene. ez csak egy poén, nem kell mindent elhinni
2009. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Erre muszáj visszakérdeznem:

Hogy lehet az istentagadóknak istenük????

Ha már ellnetmondásokról beszélünk..."


te nem iróniából tettél állami vizsgát?

2010. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!