Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire igaz Bartos László:"F...

Mennyire igaz Bartos László:"Fesz van"című, Hit Gyülekezetéről írott könyve?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Kb. 10 évig oda járt, tehát egyetértett a tanítással. Most is hálás, hogy megtérhetett és megismerhette Istent a hit gyüli által. Úgy tudom (egy volt barátnőjétől), hogy sajnálja a történteket. Én úgy gondolom, hogy a gonosz (sátán) eléggé becsapta és lehúzta és azért írta a könyvet. Most is egyetért a tanítással és a gyülekezetébe is ezt tanítják... De a könyvbe a jó dolgokat is gúnyosan, lenézően, elítélően fogalmazza meg.

Megkérdezhetem, hogy miért kérded?

Mostanában nem hallottam felőle. Tudja valaki, hogy mi van vele?

2010. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Most került kezembe a könyv.

Igazából én is jártam a gyülibe igazi csóróként,de én nem találtam meg ott Istent,és ugyanazt tapasztaltam,amit ő leírt(mármint az egyszerű hívőre vonatkozó részt,a "pásztorok"elit csapatához oda sem szagolhattam).

Most egy teljesen más vallásban találtam, meg a lelki békémet(iszlám).

2010. jún. 12. 21:44
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
2010. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!


Olvastam a neten az írásait,amelyről nekem a következő véleményem van.


-cinikus

-gúnyos

-helyenként túlzó

-célja a lejáratás,hogy a vezető egy ördögi ember aki

eltért az igazságtól és gyülekezet presbiterei vakok

és vakon követik,a tagok pedig hebrencs

tudatlan,hirtelendi emberkék akik irányíthatóak és ami

nem a Szent Szellem vezetése arról is azt gondolják,

hogy az.


Shalom

2010. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is jártam a gyülibe pár évig,de én azt tapasztaltam,amit leírt:a Sándorból áradó taszítást,ellenérzést.

A gyülekezet pénzügyeibe egyszerű hívó nem láthat bele,de nagyon is el tudom hinni.

2010. jún. 14. 13:33
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok!


Én is jártam több alkalommal a közösségben, és elolvastam Bartus Laci könyvét is. Ha csak a fele igaz annak, amit leírt...


Bizonyára vannak benne túlzások, és a cinizmus is megjelenik a könyvben, de az azért elgondolkodtató, hogy a közösség jelentős része autonóm gyülekezet néven kivált a közösségből...


Az is elgondolkodtató, vajon helyes-e egy keresztény közösségnek ilyen szorosan együttműködnie világi politikai és gazdasági intézményekkel, pártokkal, és egyáltalán politizálnia...


Akit érdekel a könyv elérhető a neten PDF formában:

[link]


Üdv. Péter

2010. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nekem az agymosás volt undorító:nem egy hívő inkább nem evett,de beadta a tizedet,adakozást.
2010. jún. 15. 12:03
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
A Shalom (ehehehe) aláírású ürge a szektásság tipikus tüneteit mutatja: üldözési mánia, táradalomellenesség, kivétezettségtudat. Ugyanerről hisztiznek a jehovisták a mormonok a szcientológusok, hogy "jaj, minket mindenki ok nélkül bánt, pedig mi csak jó vagyunk, brühühü".
2010. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
57%

Köszi Péter! Letöltöttem a könyvet.


Én a Biblia önálló olvasását ajánlom, szerintem sokat segít a tiszta gondolkodás elsajátításában, és akkor lesz "füled a hallásra". Jézus azt mondta, adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené. Ez az állam-egyház szétválasztását is jelzi. Borzalmas, amikor papok ülnek a parlamentben, utána meg a szószéken politizálnak. Egyébként szerintem a saját lelkiismeretedre hallgass, és gondolkodj, mérlegelj, ne menj vakon senki ember után. Látom, már jelzett! Nyugodtan hagyd ott őket, még ha a „nyáj azt bégeti is hogy neeeeeem heeeeeeelyeeeeees”. Boldogabb leszel! Rájössz majd, hogy háromdimenziós a világ. Ezen kívül a végletektől óvnálak, ne ess a ló jobb, vagy bal oldalára...


A papok minden időben a legnagyobb hatalom kegyét keresték. Csak figyeld meg a történelemben: anno a Frank birodalomét, aztán így jött létre a Német-Római császárság, aztán a protestáns földrészre is elrepültek, letérdelve a földet megcsókolni. Csak figyeld meg, ahol a hatalom összpontosul, ott előbb-utóbb felbukkannak mindenhonnan, a hitgyülisek is beálltak a sorba. A vagyon miatt alakult ki a cölibátus is, hogy a földet ne kelljen az utódok miatt szétosztani. (A sok pedofil ügy miatt nem is győznek bocsánatot kérni – persze, csak amikor már muszáj). A papokat nem az egyes ember lelke érdekli (tisztelet a ritka kivételnek, én nem sokat láttam, de talán 1-2 még akad), hanem, hogy mennyi pénzt fial számára. Amikor a világi hatalom megtette, amit az egyház diktált, azt nevezték inkvizíciónak. Azt mondják „sötét középkor”, de amilyen babonások manapság megint az emberek, nem vagyunk messze tőle. A gazdasági nehézségek és az erkölcsi elfajulás miatt az állam is az egyházhoz siet újra segítségért, és majd „vak vezet világtalant”. Ha az egyház becsülettel végezné a dolgát, ahogy anno 12-en elkezdték, akkor az államnak sem lenne ennyi baja. Ma már csak az segít, ha erkölcsi méltóságunkat megőrizve személyesen járunk utána dolgoknak.


Ahogy anno Luther mondta:

„Hacsak meg nem győznek Isten igéje és a józan ész által, és nem pápák és zsinatok határozataival, melyek sokszor ellentmondanak egymásnak – írásaimat vissza nem vonom. Itt állok, másként nem tehetek, Isten engem úgy segéljen.”


Ha még nem sokszor volt kezedben a Biblia, javaslom Bölcs Salamon Példabeszédek és Prédikátor könyvével kezdeni. Ez utóbbit úgy is hívják, hogy „Az ateisták bibliája”.

Vannak összetettebb részek, amelyek az egész könyvet áttekintve válhatnak világosabbá, de nem igaz, hogy csak a papok érthetik meg. A középkorban féltek is tőle, amikor a parasztok is el kezdték olvasni, amikor az a fránya Luther lefordította nekik. Ma is jobban örülnek, ha a polcon porosodik, mert aki belenéz előbb utóbb kínos kérdéseket tesz fel, és ki a franc szereti azt.


A legjobbakat kívánom! M.

2010. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Na, elkezdődött a katolikus fikázása (mi más?), amely természetesen néhány hamis, de sajnos elterjedt sztereotípiát ismételget, mint egy papagáj.
2010. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!