Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy imádkozni?...

Mit jelent az, hogy imádkozni? Tehát ha valaki imádkozik az azt jelenti, hogy imádja az Istent? Isten elvárja az emberektől, hogy imádják őt?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően az imádkozás könyörgést, kérést jelent, az imádás pedig Istennek kijáró tiszteletet. Bár a magyar nyelvben rendkívül hasonló a két szó, egyébként nem ugyan azt jelenti.


Ha valaki imádkozik, akkor könyörög (mai nyelven inkább kéri) Istenhez, vagy hálát mond valamiért. Az imádás pedig mint írtam, egyedül Istent megillető tiszteletet jelent. Utóbbit elvárja, előbbinek pedig örül.

2018. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A magyar nyelvben az imádság és az imádat szó azonos szótőről ered,de más nyelvekben, pl. az angolban (prayer és worship) nem.


Az imádság lehet Isten dicsőítése, hálaadás, vagy kérés. Tehát nem csak a dicsőítés tartozik ide.


Nem Istennek van szüksége arra, hogy dicsőítsük őt, nekünk van erre szükségünk, itt egy jó cikk erről.

[link]

2018. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az ima jelentése: tisztelet teljes beszélgetés a Teremtővel, ahogy az előttem írók is említették.


Az imádat, imádatot bemutatni pedig azt jelenti, hogy olyan életet élek, ami, összhangban van Isten erkölcsi alapelveivel törvényeivel, és kérésével.

2018. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem...Isten nem várja el, hogy imádjuk, de a tisztelet megtanulása (kifejlesztése) a lélekben igen fontos, vagyis amikor már nem csupán a szájunkkal tiszteljük ŐT, hanem a Szeretet érzése köt Hozzá...minden más csak "zengő ércz, és pengő cimbalom"...ehhez pedig szükséges megtanulni helyesen imádkozni is...ahogyan a földi világban sem mindegy, kit és miképpen szólítunk meg...igaz, ez ebben a világban ez lehet puszta külsőség, de Hozzá az nem elég...a tisztelet a Szeretet előszobája...:)
2018. ápr. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%

Azt jelenti amikor a birka keresztet vet és valami problémája folytán könyörög, hogy jobb legyen neki, mert képtelen elviselni az élet nehézségeit és szembenézni vele s ha netán jobb lesz neki akkor még több időt pazarol az “imádkozásra” bízva, hogy valaki meghallgatja tényleg és segít neki s ez erősíti meg a hitét az Isten létezésében.


Nagy részt betanult szövegeket mondanak napról napra, de néha saját mondatokat alkot az egyén és mondja magában, de van hogy motyogják, esetleg énekelik egyedül/nyájastúl az isten birkái.

2018. ápr. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, ne haragudj, de neked egy nagyon téves elgondolásod van arról, miért és hogyan imádkoznak a keresztények.


"Azt jelenti amikor a birka keresztet vet..."

A birkák keresztet tudnak venni? Ez igen, én még ilyet nem láttam, pedig a nagyszüleimnek voltak régen juhai. :o

Egyébként a keresztvetés egy nagyon szép katolikus (és ortodox) szokás, megvallod vele az Atyát, a Fiút, és a Szentlelket, valamint, hogy hiszed Krisztus keresztáldozatát, a megváltást.


"és valami problémája folytán könyörög, hogy jobb legyen neki, mert képtelen elviselni az élet nehézségeit és szembenézni vele s ha netán jobb lesz neki akkor még több időt pazarol az “imádkozásra” bízva, hogy valaki meghallgatja tényleg és segít neki s ez erősíti meg a hitét az Isten létezésében. "

Na, nem. :D Az ima egy beszélgetés Istennel, az ima során tudunk vele személyes kapcsolatba kerülni vele. Nem azért imádkozunk, mert szar az életünk, és hátha jobb lesz, ha imádkozunk. Azért imádkozunk, mert szeretjük őt, és kommunikálni akarunk vele. Hálát adunk, megköszönjük mindazt, amit tőle kaptunk, de igen, kérünk is, de nem azért, mert gyenge jellemek vagyunk, és hason csúszva kuncsorgunk Istennek, hogy legyen már kevésbé szar az életünk. A saját életemen tapasztalom, mekkora ereje van az imának, egy ima után egy más színben látom a világot, és könnyebben meg tudom oldani a problémáimat. Nem azért imádkozom, hogy Isten oldja meg a nyomorúságos kis életem, nyomorúságos problémáit, mert annyira gyenge jellem vagyok, hogy egyedül nem megy. Azért imádkozom, hogy beszélgessek Istennel, ugyanakkor azt is tudom, hogy ő megadja azt, amire szükségünk van.


"Nagy részt betanult szövegeket mondanak napról napra, de néha saját mondatokat alkot az egyén"

Nagyrészt magamtól szólok Istenhez, beszélgetek vele, a saját szavaimmal imádkozom. Viszont a kötött imák is szépek és fontosak (pl. Miatyánk) ezeket is fontos elmondani, de nem szabad, hogy csak üres motyogás legyen, valóban komolyan kell gondolni, amit imádkozol.


"és mondja magában, de van hogy motyogják, esetleg énekelik egyedül/nyájastúl az isten birkái."

Nahát, már megint ezek a birkák, miféle szuper juhokat láttál, amelyek ilyen különös dolgokra képesek?

2018. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!