Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet a kételkedő,...

Mi a helyzet a kételkedő, "hiszem ha látom" típusú emberekkel?

Figyelt kérdés

Őket már konkrétan születésükkor kárhozatra ítéli Isten?

Hiszen mivel bizonyítékot nem ad magáról, egy ilyen ember sosem lesz hívő, mert ilyennek született.


2018. ápr. 26. 10:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
37%
Konkrétan nem, de te hiheted ezt. A hit nem a génekben van, hanem a tudatban. Ezért neveléssel keletkezik.
2018. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Ez nem hit kérdése, ez tény. Itt vagyok én is, egész életemben ilyen voltam, semmit sem hittem.el soha csak úgy. Kizárólag ha egyértelműen bizonyítható volt a dolog.

És természetesen nem a hit van a génekben. A hiszékenységre való hajlam.

2018. ápr. 26. 10:58
 3/33 anonim ***** válasza:
7%
Ne bírod ki, hogy ne provokálj, mi?
2018. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
11%
Az annyira jó, hogy mindenki meg akarja mondani mi a "normális" XD
2018. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

" Ne bírod ki, hogy ne provokálj, mi?"

Feltettem egy kérdést valamiről, ami a keresztény vallásból következik.

Ha a hitedből következő egyszerű tényt provokációként élsz meg, talán ideje lenne újragondolnod, hogy minek hiszel egyáltalán ebben az egészben!

2018. ápr. 26. 12:01
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
4-esnék a pont, hiába lett lepontozva. A vallás a hiszékeny, gyenge embereknek való, akik kérik az irányítást. Szinte önálló gondolatok nélkül példának hozzák fel mindig valamelyik bemagolt passzust a szent kamuikból, és még el is hiszink, és meg vannak győződve róla hogy az úgy jó. De persze el kell hinni egy opyan könyv minden állítását, ahol egy kígyó beszél, egy szűz gyereket szül, majd ez a gyerek később a vizen jár. Azt aláírom, hogy Jézus létezett, de nem volt több, mint egy jó illúzionista, egy bűvész, korabeli Dynamo, vagy David Copperfield, csak az akkori embereket még könnyebb volt megvezetni. De tény, jól csinálta a muki, mert 2000 évvel később is beveszik sokan a maszlagját. De nem baj, álltassa csak magát a sok agymosott ezzel, csak engem hagyjon vele békén.
2018. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
A vallás arról szól, hogy lemondasz az önálló véleményformálásról. Szánni való az ilyen.
2018. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Szornyu!

Remelem van eselyuk a megteresre.

2018. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
8%

Ők nem szellemi emberek, és nem is szeretnének azok lenni.


A Testi gondolkodású emberek bolondságnak tekintik a szellemi dolgokat.

Isten pedig senkit nem ítél előre, mert nincs eleve elrendelés, az szembe megy a szabad akarattal.


Az ember az alapján fog majd elszámolni, amit az életében tett.

2018. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

" Ők nem szellemi emberek, és nem is szeretnének azok lenni."

Már hogyne lennének? Rengeteg tudós és kutató is hasonló beállítottságú. Náluk nehéz szellemibb gondolkodásút találni.


"Isten pedig senkit nem ítél előre, mert nincs eleve elrendelés, az szembe megy a szabad akarattal. "

Ha valaki olyannak születik, hogy eleve esélytelen a megváltásra, az igencsak előre elítélés...

2018. ápr. 26. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!