Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet akkor, ha Isten...

Ay carramba! kérdése:

Mi a helyzet akkor, ha Isten és Jézus maga a gonosz?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy hogyan, de egyszer csak ez jutott eszembe...


Egy gyatra érvem:

-Hatalmukkal befolyásolják a hívőket, így az az elképzelés hogy ők a valódi rosszak, senkinek sem jut az eszébe.


Egyébként agnosztikus ateista vagyok, nem pedig troll, ha esetlegesen valakinek annak tűnnék.



2017. ápr. 27. 18:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Azt se tudja senki bizonyítani, hogy egyáltalán léteznek. Ezért hívják hitnek. Valaki hisz bennük, valaki nem. Az alapelmélet szerint ők testesítik meg a jóságot, erkölcsiséget, nem rosszra tanítanak, ergo nem "ők" a gonoszak.
2017. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ez nem valószínű, mert akkor a világunk egy csöppet másképp nézne ki.

Attól még lehet, hogy szerepcsere történt - de ugye a "sátán" jelentése az, hogy ellenzék, és nem az, hogy gonosz.

Bár van, akinek a kettő ugyanaz, de remélhetőleg Isten nem esik ebbe a hibába.

2017. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem is az egyik legnagyobb baromság a kérdésem, de azért tudni szerettem volna, ki mit gondol.
2017. ápr. 27. 19:06
 4/24 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Alapvetően bármely kérdés feltehető, és nem zárható ki hogy hasznos dolgok sülnek ki belőle.


A kérdésre válaszul azt mondanám, DEFINITÍVE Isten és Jézus is jó.


De ha egyes cselekedetek szintjén vizsgálod a róluk leírtakat, illetve összeveted a nekik (főképpen az ószövetségi Istennek) tulajdonított jellemzőket és a tapasztalati világot, láthatóvá válik, hogy vannak olyan Istenhez kötődő események, melyekben Isten szerepe nem nevezhető jónak, illetve ütközik az általános morállal illetve etikával.


Mindez persze oly módon értendő, hogy feltételezzük (de el nem fogadva) Isten létét.

2017. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, azért Jézus tanításit nézve nem tűnik ő gonosznak. Ez mindenképpen badarság.


Más az, hogy a követői mit tettek az általa megalapított gyülekezetből.

2017. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Darkmoon80 ***** válasza:
Igaz, Jézus cselekedetei a tanítványok leírásaiban túlnyomó részt jók. Nála néhány elv az, ami megkérdőjelezhető, de itt is inkább a súlyozás az ami problémás szerintem. Mi előbbre való pl.
2017. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Hitbeli meg győződesem róluk hogy tökéletesen jók! Református vagyok.
2017. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"-Hatalmukkal befolyásolják a hívőket, így az az elképzelés hogy ők a valódi rosszak, senkinek sem jut az eszébe."


Miből áll a hatalmuk,hogy néz ez ki?

2017. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Akkor megverik, töviskoszorút húznak a fejére, keresztre feszítik, ecetet itatnak vele, lándzsát szúrnak az oldalába.


Voltak akik ezt gondolták róla, mint amivel Te is eljátszottál.

2017. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

Logikailag rá lehet jönni a világ történéseinek, saját természetemnek, stb... megfigyelése által, hogy a Biblia igaz. Érdemes filozófiai műveket olvasni, jól megrágni, akkor gyorsabban rájövünk az igazságra.

Jézus az Isten, aki maga az abszolút lét, az abszolút tökéletesség, igazságosság és szeretet. A gonosz, a bűn az a lét hiányossága, mint a fény hiánya a sötétség. Az istentelenség a bűn.


"Hatalmukkal befolyásolják a hívőket, így az az elképzelés hogy ők a valódi rosszak, senkinek sem jut az eszébe."

Nem véletlen történtek a dolgok úgy, hogy meg vannak írva. Nekem bizonyosságom van, hogy Isten nem manipulál és nem csal, és soha örökké nem is fog csalni, sem semmilyen hasonló dolgot nem fog tenni

2017. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!