Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ilyenkor a hívők is érzik...

Ilyenkor a hívők is érzik hogy valami nincs rendben azzal amiben hisznek?

Figyelt kérdés
Mikor feltesz valaki egy normális kérdést a valláskritika rovatban és amikor látszik hogy még a hívők se nagyon tudnak rá válaszolni akkor jön hogy "ez provokáció"

2018. ápr. 27. 18:22
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
56%
Kognitív disszonancia
2018. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem ígérem hogy tudok válaszolni, de nem fogom azt írni hogy "ez provokáció". Mi a kérdésed?
2018. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

# 1

Van benne valami!

# 2

Le van írva!:D

De ez is egy érdekes dolog számomra hogy hisz az ember egy dologban úgy hogy amúgy nembiztos hogy amiben hisz tudja rá a válaszokat.

2018. ápr. 27. 18:29
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez hülyeség. Abban is hiszek hogy ha rámutatsz egy repülőre hogy tud repülni, de ha felteszel egy műszaki kérdést a repülőről, nem fogom tudni. (Mindenesetre a keresztyénségről többet tudok mint a repülésről.)


De ne hasogassuk a szőrszálat... Van olyan kérdésed a vallással kapcsolatban amire úgy érzed hogy nem kaptál normális választ, de kíváncsi vagy rá?

2018. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

# 4

Nem kell ismerned a repülőt de attól még látod hogy működik! ;)

De nagyon kanyarodunk el a kérdés témájától!

2018. ápr. 27. 18:41
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

"Mikor feltesz valaki egy normális kérdést a valláskritika rovatban"

Szerintem itt van az eb elhantolva.

A HIT feltétlen elfogadást igényel. FELTÉTLENt, tehát semmi keresnivalója nincs ott kritikának, logikának.

Aki hisz, az nem keresi azt, hogy miért hiszi. Elfogadja.

Ha tehát valaki kritikai kérdést szegez neki, nem tud, nem is akar válaszolni, hitében csűrés-csavarással meginogni.

2018. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

# 6

Igen és azt úgy hívják hogy téveszme! :D

Mikor valami olyat képzel az ember ami nem létezik!

2018. ápr. 27. 18:46
 8/18 követ62 ***** válasza:
44%

A magam részéről mindig igyekszem meggyőződésem, és legjobb tudásom szerint válaszolni.

Ezekután jön a lepontozás (de ez a kissebik rossz).

Bizony sokszor van kétségbe vonva az értelmi képességem és nem is finomkodva.


Ennek ellenére nemszoktam vissza vágni.

És ez elmondható itt még néhány emberről.

Úgy, hogy kérlek ne általánosíts.


Ezért teljes a meggyőződesem, hogy minden rendben van azzal amiben hiszek.

2018. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Szerintem jogos a kérdés!


Én, mint keresztény úgy látom, hogy ez azért van, mert a keresztények döntő többsége félre van vezetve, és olyasmiben hisznek amit az értelmükkel nem tudnak alá támasztani. Ez nagyon szomorú, mert Jézus nagyon egyértelműen tanított: "nektek adatott tudni az Isten Országának titkait", "mindent átadtam nektek", "volna még mondanivaló, de ezt most még nem volnátok képesek elhordozni, de majd elküldöm a Vigasztalót (Szentlelket) aki majd elvezet benneteket az igazságra, és eszetekbe juttat amiket tanítottam".


Tehát a HIT és az értelem nagyon is összefüggnek, és azt nem volna szabad egymással szembe állítani.

A keresztények többsége sajnos nem is érti azt amiben hisz, a gondolkodásukban nagyon komoly "káosz" van. Nem ismerik sem Jézust sem az Atyát.


Csak egy apró példa: Jézus többször és szó szerint beszélt a reinkarnációról (újraszületésről) Keresztelő Jánossal kapcsolatban, a keresztények többsége ezt el sem fogadja, hanem egyenest az ördögnek tulajdonítja.

Vagy egy másik amit Jézus tanított: "szeressétek ellenségeiteket", ennek ellenére a keresztények az un. jogos önvédelemre kicsavarva teljesen hisznek az ellenségeiknek a megölésében, annak ellenére, hogy Jézus annyira szájba rágóan elmagyarázta, hogy nincs ilyen annak, aki Őt Jézust követi.


Úgyhogy nem lehet csodálkozni azon ami történik, hogy egy egyszerű kérdésre sem tud egy önmagát kereszténynek tartó hívő ember "normálisan" válaszolni.

De ez elsősorban a vezetőik bűne, a hívőknek ez inkább csak hibája.



"Sohasem szabad engedni, hogy a szív az értelem rovására legyen. Amelyik jócselekedetből hiányzik az értelem bölcsessége, az már nem jó, hanem rosszcselekedet. Mikor azt mondtam: „Tanuljatok Tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű.”, akkor a hangsúly számotokra mégis csak azon volt, hogy tanuljatok Tőlem.


Aki nem akar Tőlem tanulni, annak valóban ópium a vallásossága, s ezek tudnak a legszeretetlenebbek lenni. De ez nem jogosít fel senkit enyéim közül szeretetlenségre. " Jézus; A HANG - könyv 75

2018. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többnyire mindig van normális válasz, bár gyakran látni, hogy a kérdezőnek az nem tetszik, vagy egyszerűen nem akarja elfogadni, esetleg szándékosan tette fel a kérdést, mert egy adott választ akart volna olvasni. Ez utóbbi nem mindig jön össze. Mint amikor egyik fórumozó belém akarta beszélni, hogy én 6000 éves Földben hiszek, stb... hiába mondtam neki, márpedig nem.
2018. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!