Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elképedve olvasom a különböző...

Elképedve olvasom a különböző kérdésekre reagáló vallásos emberek válaszait. Isten annyi mindent teremtett, a bibliát miért nem volt képes?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 00:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Akkor Jézus hazudott.

Ugyan is Ő tényként, sőt az abszolút igazságként említette meg Atyja gondolatait, szavait.


Persze sem Jézus, sem az Atyja Jehova nem hazudik, úgy hogy tény.

Az más dolog, ha valaki nem fogadja el annak, vagy nem hiszi el.

2018. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem rossz helyen keresgélsz. Láttam én itt olyat is, aki szerint az orvostudomány kamu, viszont ő maga is igénybe venné, mert az isten meg tud gyógyítani egy orvoson keresztül is. :D

Vannak értelmes vallásos emberek, de őket nem ezen az oldalon fogod találni. Itt olyan válaszokat adnak, ami egy 6 évesnek is teljesen logikátlan..

Tipp: itt csak az idődet vesztegeted, keress normális fórumokat vagy csoportokat ebben a témában, ahol nem olyan vallásosok meg ateisták vannak(persze 1-2 kivétel van), aki a saját világnézeteivel sincs tisztában. Bár idegesítheted magad, mérgelődhetsz, de időpocsékolás. Én már csak röhögni járok ide.

2018. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nem mondod ?

Sem Jézus, sem az Atyja nem hazudik ?

Hát ezt meg honnét veszed ?

Benne volt a szentírásban, hogy nem hazudnak ?

És a biblia írói vajon hazudtak e ?

2018. ápr. 30. 16:53
 14/27 anonim ***** válasza:

Elképedésed magyarázata az, hogy nem érted sem a vallást, sem a bibliát, sem annak keletkezését.

A vallásos ember HITE szerint teremtett isten ezt-azt. De a vallásos ember HITE szerint a bibliát nem teremtette isten.

Ilyen egyszerű.

És hogy miért pont így hisz a vallásos ember? Ha csak ez lenne az egyetlen kérdés, amit meg kellene tudni válaszolni, ez a világ maga a mennyország lenne. Akár van, akár nincs.

2018. ápr. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#12

Kíváncsi vagyok melyik az a legmélyebb pont ahová el tudnak jutni. :D

Mindig azt hiszem, hogy na ennél mélyebb nincs, de állandóan rám cáfolnak.


Anyagot gyűjtök a következő könyvemhez. :D

2018. ápr. 30. 17:04
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Régebben én próbáltam vitázni itt, de észrevettem, hogy sokan olyanok, mint a szomszéd 7 éves gyereke. Márpedig a Roxfort létezik. :D


Egyébként szívesen elolvasnám a könyved, ha ebben a témában íródik.

2018. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy némelyiktől én is elvenném a népszavazási jogát.. :D
2018. ápr. 30. 18:33
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

"Benne volt a szentírásban, hogy nem hazudnak ?

És a biblia írói vajon hazudtak e ?"


Benne van, hogy Isten nem hazudik. Isten szavait pedig Isten szelleme vigyázta, hogy ne kerüljön bele olyan, ami hazugság.

(4Mózes 23:19) 19 Isten nem ember, hogy hazudjék, Nem is embernek fia, hogy sajnálkozzék. Vajon mond olyasmit, amit meg nem tesz, És beszél olyasmiről, amit nem visz véghez?

(Titusz 1:2) 2 az örök élet reménysége alapján, amelyet Isten, aki nem hazudhat, hosszú-hosszú idők előtt megígért,

(Héberek 6:18) . . .lehetetlen, hogy Isten hazudjon,. . .


Egyébként a Biblia írói, azt is őszintén leírták, ha Ők hibáztak, és azt hogy milyen büntetést kaptak Istentől ezért. Ellentétben sok más beszámolóval, ahol elhallgattak bizonyos hiányosságokat, hogy fényezzék az egyén személyét.


És nem a Biblia írói, hanem annak némely fordítói azok, akik belecsempésztek dolgokat. De ezeket a Teremtő a felszínre hozta, hogy a hűségesek figyelmeztetve legyenek.

2018. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

17@


Nem kell elvenned, mert az igaz keresztények nem járnak szavazni. Bizony.

2018. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#19 Ki dönti el amúgy, hogy ki az "igaz" keresztény? Elég sok variáció van.
2018. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!