Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Christopher...

Mi a véleményetek Christopher Hitchens ezen érveléséről?

Figyelt kérdés

Akik nem nézték végig nem tudom figyelembe venni érvelésüket vagy válaszukat!

https://www.youtube.com/watch?v=HdCx-Brs28A



2018. máj. 6. 22:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezt már olvastam régebben és teljesen egyet értek vele.
2018. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
11%

Ateista vagyok, de egy dologgal nem értek egyet:

80.000 éve közel sem halt ki az emberiség, aközben is és több százezer évvel ezelőtt is bőven voltunk a bolygón, nem csak Afrika területén, sőt esélyes, hogy már akkor megjelentek az első civilizációink különböző részein a Földnek, de ezt biztosra valószínűleg sosem tudjuk meg.

Természetesen ez betudható annak, hogy 2009-ben tartotta ezt a beszédet, amikor még a 80.000 év is iszonyat soknak tűnt az akkori felfedezések alapján és az afrikai történet volt a legelfogadhatóbb magyarázat az emberiség szülőhelyére.


A videó többi részét inkább (egy gyönyörűen megírt és kiváló retorikai képességekkel elmagyarázott) filozófiai gondolatmenetnek tartom mintsem érvelésnek.

2018. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!



Azt mondja, hogy a fajok 99, 9 százaléka ma már nem él? - Ez röhej, ezt honnan veszi? Tény, hogy az ember sok fajt kipusztíott, de ez vicc. Nincs válasza rá.



Honnan veszi a 80 000 éves dátumot és Indonéziát? - Nincs válasza rá.



Azt mondja, az indonéziai lehülés következmányeként!!! Afrikában az emberek száma 30-40 ezerre csökkenT! (sic)

- Hol ebben a logika? Nincs válasza rá. Ráadásul ezt tényként közli, milyen alapon?



Ironikus módon azt állítja, hogy ez azért történt, hogy a főemlősök egy tökéletelen fajának lehetősége legyen kereszténnyé válni - Ez a tökéletes istenkáromlás példája, hiszen a Szentírás szerint az ember "Isten képmása", és nem valami állatfajból fejlődött ki, hanem a Mindenható már eleve embernek teremtette az embert, mint ahogyan majomnak a majmot.



Azt mondja, hogy arrogáns dolog azt hinni, hogy ez az egész fejlődés rólunk szól! - Nos, nincsen szó semmiféle fejlődésről, hiszen az ember embernek lett teremtve az Isten csodálatos keze által, az állat meg állatnak. Micsoda elmebeteg elme szüleménye egy olyan gondolat, hogy az ember az állatból lett? Mi nem vagyunk továbbfejlődött állatok, mi emberek vagyunk. A majom meg majom még most is, és soha a büdös életbe nem lesz belőle ember, évmilliárdok alatt se, tarthatsz ketrecben majmot sok évmilliárdig, soha nem válik emberré, mert Isten majomnak alkotta, egy bugyuta lénynek. Az embert meg embernek alkotta. De azért tovább nézem, miket hord még össze. Persze nincs válasza az elméletére.



Azt mondja (vagyis tulajdonképp kérdezi, szerintem, mintha a kereszténység és a Biblia ezt mondaná - de nem!), hogy mi voltunk a kivánt és tervezett eredmény, és minden más eldobható! - Ennek az embernek az elmélete tényleg közveszélyes és le kéne csukni, legalábbis az állatok védelmében mindenképpen! Hiszen a Genezis pont az állatok teremtésével kezdődik, és miután Isten Atyánk mindent megalkotott, azt mondta: "Minden tökéletes!" Mármint az összes állatfajjal együtt, ami ide teremtett. Itt nincsen "eredmény", ezen a bolygón teremtett teremtett fajok vannak!

Nincs bizonyítéka az elméletére.



Azt mondja, milyen szeszélyes, kontár és inkompetens munka . Mármint ezt tulajdonképp az evilócióval ötvözött teremtésról mondja, mert voltaképp ez a beteg elmélete, ezzel Istent tulajdonképp lebolondozza. No itt már azon a ponton voltam, hogy lekapcsolom a videót, de kiváncsi voltam, mit hoz még ki magából.



Aztán, azt mondja, ha volt is egy olyan lény, aki felelős a kozmoszunk eredetéért, a Földünk tervezgetéséért, az még nem bizonyíték arra, hogy törődne a rajta lakókkal, vagy meghallgatná imáinkat. - Istenkáromlás! A Szentírás pont az ellenkezőjét mondja Istenről, mert Ő azt mondja törődik velünk és szeret minket, meghallgatja kéréseinket. Én Istenemnek, Neki, nem neked, te istentagadó szerencsétlen!DE Isten mindehnató szeretetéből kifolyólag még neki is van esélye! Van! mert Isten hatalmas! Sokkal hatalmasabb, mint ahogyan sokan bugyuták elképzelik!) De ehhez nagyon meg kell bánni neki bóneit, amit tett. Mert ez már a sokadik hazugsága volt Isten ellen.



Azt irja, el kéne jutnunk a deizmustól a teizmusig. - Egy hívő számára ez nem járható út, mindkettő Istentagadás, eretnekség!


Van pár megállapjtása, de nem tud elszakadni az istentadadástól. Azt mondja, hogy kimagaslő álltások, mint egy isteni hatalom létezése, aki megváltott minket, ezekhez kimagasló bizonyitékokra van szükség. - nem látja, mert nem tudja, valószinűleg soha nem találkozott vele és ezért soha nem értette meg, hogy ezek a bizonyitékok már régen láteznek. És itt nemcsak hitről van szó, amivel a hivőket vádolják, hanem szintiszta logikáról és cáfolhatatlan tényekről. Sajnálom az ilyen embereket. akik ennyire vakok, és vaokok is akarnak maradni.



Aztán hazudik egy rakás sort a Bibliából, mintha ezt tanítaná a kereszténység, ezeket szóra sem méltatom, annyira szánalmas. Ez az ember semmit nem ért, de imádkozom, hogy Isten értelmet adjon neki.



Nem tudja abbahagyni, hogy ne gyalázza a szent hitet, egy újabb bibliaidázetet kapart elő, "keresszetek és találtok", Jézus Urunk mondta. Erre ő ebből azt hozza ki, hogy valami mintakereső főemlősök vagyunk, akik ha nem találnak bizonyjtékot, akkor nekik a selejt bizonyíték is megfelel - mármint a "selejt bizonyíték" alatt itt Istent érti (a főemlősők meg minket, mint továbbfejlődött majmokat) Hogy "selejt bizonyíték" alatt itt hogyan lehet Istent érteni, azt én nem értem (nem is akarom megérteni az elmebeteg logikáját), de hogy ezért hitem szerint az örök halálba fog kerülni, az biztos, és nem is sajnálom egy csöppet se.



Aztán arról kezd el beszélni, hogy amíg nem volt igazi ismeretünk a világról, addig a vallás töltötte be a tudomány szerepét, mint valami butító pótlék. Nos, ebben van némi igazság. Nem is tagadható. Viszont a Biblia védelmében meg kell jegyezni, hogy az nem tudományos kézikönyv. Isten nem annak szánta, nem azért adta az emberiségnek, és bármit is olvastak ki belőle (tévesen!) az évszázadok alatt, az az emberek bűne, az emberi butaságé és makaccsaágé,nem Istené! (Mert hiszen akkor is voltak gondolkodók, akik megértették, csak az emberi zsarnokság nem engedte, hogy megértessék másokkal)



Aztán arról beszél, mekkora baklövéseket követett el a kozmológia terén a kereszténység - nyilván nem érti, hogy ennek semmi köze a Bibliához, mert az mindig is az igazat írta. Nem írthatott mást, mert Isten adta a Bibliát.



Felteszi a kérdést, hogyan lehetne kibékíteni a modern fizikát és komológiát a dogmákkal? - Nem érti még mindig. Az igazság az, hogy a Biblia soha nem pártolta az Egyház dogmáit, a kozmológia éa a Biblia (meg fizika) között pedig valójában sohasem volt ellentét! Nem is lehet, mert mindkettő Isten alkotása, és mint ilyen, tökéletes!



Aztán elismeri, hogy a modern fitikusok és csillagászok szinte alig valamit ismernek az univerzumbúl, és emberekként elképzelhetetlen távolságból tekintünk rá. A galaxisunk egy apró szikra, elképtelhetetlen távolságokból kivánunk válaszokat találni kérdéseinkre. - De még ez sem győzi meg, nem látja, mögötte mi van, nem tágít az istentagadásából.



Mintha elismerné, hogy az univerzumhoz kellett egy tervező, mégis felteszi a legostobább kérdést (mert szándékosan nem akarja belátni): ki tervezte a tervezőt? Ill. Ő honnan jött? - Ez egy értelmetlen kérdés. A legfelsőbb tervezőt nem tervezhette meg senki, és Ő nem jött sehonnan sem, mert Ő mindig is létezett, ez ennyire egyszerű! Mert pontosan ezért ő Isten, a Mindenható, de ezt a tényt képtelen belátni, elfogadni a csumpi, korlátolt agyacskájával, mert meg akarja tudni, érteni, amit nem lehet. Egyszerűen mert mi, emberek, nem érthetjük meg, nem tudjuk felfogni, mi az, hogy valaki mindig is létezett. Ezt nem tudjuk felfogni vagy megérteni, hiába erőlködünk. Ezt egyszerűen el kell fogadni, és pont! Aki ezt elfogadja, az egész életében hinni fog Istenben.



Eltöpreng a világegyetem végtelenül felfoghatatlan méretein, de ismét kijut ahhoz a nyilvánvaló sóletlenséghez, hogy a semmi felé tartunk!!!?


Azt mondja, hogy az Androméda-galaxis felé tartunk, ükozőpályán vagyunk vele. - Ez természetesen ugyan lehetséges, de ez semmit nem von le Isten tervéből, ez nem a Nagy Bumm, vagy valami más következnénye. Ha ez valaha is bekövetkezne, Isten gyermekei addigra már rég nem lesznek a Földön.


Ráadásul az a legnagyobb vicc, hogy a következő mondataiban ő is ellentmond ennek, mert elismeri, hogy a világyegyetem szédítő sebbességben tágul.így gyönyörűszépen megcáfolja onmagát. De amint belátja ezt a cáfolhtatlan tényt, megint mit von le következtetésként? Nem ám azt, hogy van egy mindenek felett álló tervező, aki újabb és újabb galaxisokat hoz létre (hiszen azok keletkeznek folyamatosan, persze vannak szupernovák meg sötét lyukak, de mégis egyre nagyobb a világyegyetem)! Az Ő következtestése az, hogy "biztos, hogy beküszönt a semmissság'", no meg azt is biztosra veszi, hogy a Naprendszerünk elpusztul - Nos, ilyen ember agyalmábnyaihoz nem kivánok többet kommebtálni. A vélenényen azért leirom,vélaszolva a kérdésedre:

2018. máj. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Tantételbeli ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!


Kábé az a véleményem Christopher Hitchkenről, mint Charles Darwinról...Ennyi elég is.

2018. máj. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Lux morulus ***** válasza:
76%

Óóó bakker Tanti!


Zárva volt a templom, vagy mi?

Marhára ráérsz, ma reggel.


Még csak belenézni sem tudtam a videóba, és még a tizedét sem olvastam el, az írásnak.


Francoskrumpli! Ez már időterrorizmus!

2018. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves Lux morulus!


Nem, most nincs templom, az tegnap volt, de ma csak éjszakára megyek dolgozni, úgyhogy nagyon ráértem, és rászántam az éjszakám, hogy szétszedjem ennek az istentelen, szentségtagadó, állatgyűlölő, magát embernek nevező valakinek a marhaságait, amit itt összehordott a videóban, és leirjam, mekkora .....Nem használok jelzőt. Nem llik, én istenfélő ember vagyok, a patkányt ugyis megsütik a gyehennában, ez az Isten dolga.


:) Szép napot! És vár ránk az örök élet!



Ui. Azért olvasd végig, mit irtam, ha ráérsz, oksa?

2018. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

#3: Nem akarok mindenre reagálni, mert már az üzenet negyedénél komoly bakik vannak, így feltételezem az egész üzenet ilyen.


A fajok 99,9%-a valóban kipusztult, de nem az ember miatt, ilyet nem is mondott. Ott vannak a dinoszauruszok, az emberiség tőlük számítja az első kipusztulást, pedig könnyen lehet, hogy már előttük is voltak valamilyen fejlett életformák, amik a Földet uralták, de szintén kipusztultak. Arról nem is beszélve, hogy a dinók korát is több időszakra osszuk, csak az ő idejükben feltehetőleg kettőször kerültek a kihalás szélére, majd az utolsó végzett mindannyiukkal. De a ma ismeretes emlősök is bővelkednének ilyen történetekkel ha tudnának mesélni... szerencsére a tudománynak köszönhetően tudnak is, naponta fedezünk fel eddig ismeretlennek bizonyult élő vagy már kihalt fajokat.


A 80.000 éves Indonézia és az emberiség majdnem kihalása abban az időben (2009) tudományosan bizonyítottnak minősülő elmélet volt, rengeteg felfedezés támasztotta alá, de a tudományt és a vallást az különbözteti meg, hogy a tudomány mégis készen állt változtatni az álláspontján, hogy az igazságot kutassa.


Milyen alapon közli tényként? Azon az alapon, hogy minden addig történt felfedezés azt az elméletet támasztotta alá. Te milyen alapon közlöd tényként, hogy "a Mindenható már eleve embernek teremtette az embert, mint ahogyan majomnak a majmot."? :)


Itt ugrottam egy nagyot, de megakadt a szemem azon, hogy szerinted léteznek bizonyítékok a keresztény isten létezésére. Elárulnád nekem, hogy mik azok? :) Nyitott elmém van, természetesen ha lenne rá bizonyíték, akkor elfogadnám a létezését. Jelenleg sem tagadom, de nem látok rá okot, hogy azt mondjam létezik.


Ugrottam még egyet. Viccesnek tartom, amikor azt mondja egy vallásos személy, hogy az istene mindig is létezett, és csak a mi agyunk olyan csökött agyúak, hogy ezt nem tudjuk elfogadni.

Na most, azzal szoktatok érvelni az istenetekre, hogy "A világ annyira tökéletes, hogy lehetetlen, hogy tervező nélkül magától jöjjön létre"... az istened a hited szerint nem tökéletes? Mert akkor kellett volna valami, ami megalkotja, nem? Vagy ha nem, akkor a világot miért kellett volna bárminek is alkotnia? Szerintem ti nem fogadjátok el a valóságot, és ezért tündérmesék mögé bújtok. :)

2018. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedvesem!


Válaszolni fogok némely kérdésedre, de nem fogsz neki örülni, mert tévedásben vagy.



"komoly bakik vannak, így feltételezem az egész üzenet ilyen."


Feltételezed. Teszek rá. Neked bakik, nekem nem. Nekem igazság. Amikben egész életemben hittem és hinni fogok, mí meg nem halok. Neked lehet hazisság, mert 1. nem értesz semmit, vagy 2. nem akarsz hinni semmit, vagy 3. szándékosan másban hiszel, ami viszont nekem hamisság, mert valaki átvert. Több választás szerintem nincs. Mindháromra teszek lapáttal. Igen, én ilyen hívő vagyok. Nem alkuszom.


De először is tisztázzuk, hogy engem nem érdekel, te miben hiszel. Leirhatod a vélemányed, énpedig most szivesen el is olvasom, mert vagyok olyan intelligens, hogy árdekeljen, és kiváncsi vagyok, hogyan látod.



"A fajok 99,9%-a valóban kipusztult, de nem az ember miatt, ilyet nem is mondott."


Igaz, nem mondta, hogy az ember miatt. DE! 1. Honnan szedi ezt a banális számot? 2. Kiszálomlta? 3. Hogy számolta ki,mi alapján? 4. Megszámolta a fajokat? A fajokat egyesével??

Következtetés: nyilván nyem csinálhataott ilyt, tehát hazugság. Ez letudva. 1 nekem.


Lássuk tovább.


"Ott vannak a dinoszauruszok, az emberiség tőlük számítja az első kipusztulást, pedig könnyen lehet, hogy már előttük is voltak valamilyen fejlett életformák, amik a Földet uralták, de szintén kipusztultak."


A trilobirák és a dinók voltak az ember előtt ezt elismerem, és ez semmilyen módon nem áll ellentéten a Binliával, es tény. Pont.


Amit viszont te mondasz: "könnyen lehet, hogy..." Igazán? Kicsodák? Micsodák? Bizonyítékok? No, az semmi. Ez megdőlt. 2-0 nekem


Tovább.



"A 80.000 éves Indonézia és az emberiség majdnem kihalása abban az időben (2009) tudományosan bizonyítottnak minősülő elmélet volt, rengeteg felfedezés támasztotta alá, de a tudományt és a vallást az különbözteti meg, hogy a tudomány mégis készen állt változtatni az álláspontján, hogy az igazságot kutassa."


Ezen jót mosolyogtam. Ez úgy, ahogy van, egy tő nagy baromság. Egyetlen komoly tudóst nem olvastam, aki ezt hirdette volna, és hidd el, ismerem az archeologiát. Ez igy nulla. 3-0 nekem.



"Milyen alapon közli tényként? Azon az alapon, hogy minden addig történt felfedezés azt az elméletet támasztotta alá"


Ekkorát még nem röhögtem soha áletemben! Neked az evolúció tény? Hát akkor te lehet, hogy tényleg majom vagy, de én biztos, hogy nem! Az evolúció nem tudomány, soha nem volt az, most sem az, és soha nem is lesz az. Mert tudod te, hogy mi a tudomány? Én tudom, mert tudós vagyok. Amit 1. Meg lehet figyelni, 2, Figyelni lehet a viselkedésát, hatását, stb. és 3. Le lehet utánozni! Az evolúcióra egyik megállapÍtás sem sem igaz, az nem tudomány, hanem a hülyék mesálye, sarlatánság, kimondom, mert az. Nem mondom ki, hogy kik hisznek, benne, gondolom világos.


Darwin egy káprázatot hírdetett, és mivel nem értette meg, bomlott elméjéből kijött az evolúció elmélete. Pont.


Egész áletének nagy részét elpazarolta egy semmire, egy káprázatra, pedig megérthette volna, miért van ennyi faj a világon! Csal fel kellett volna lapozni a Genezist!



"Te milyen alapon közlöd tényként, hogy "a Mindenható már eleve embernek teremtette az embert, mint ahogyan majomnak a majmot."? :) "


Azon az alapon, hogy ezt maga Isten mondja, a Szentírás, Isten saját szava,nem egy szakállas bolond. A Biblia már sokezer évvel Darwin előtt létezett, civilizációnk alapja volt, és az is marad örökre.


De Darwin----hát ő csak egy orángután volt, úgy is nézett ki! :Ö szerencséjére, hiszen, hogy azt hitte, valami továbbfejlődött majomként halt meg, az volt neki való halál. Amit kitalált. megérdemelte, a fajtársai ették meg!


Nekünk hivőknek meg az a tudatunk,, hogy "Isten képmása" ás Isten gyermekei" vagyunk! Darwin urat meghagyjuk ott, ahová való, ahová ő maga tette őnmagát: az állatok közé - az evolucionista követőivel együtt.

2018. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Tantételbeli!


"Teszek rá. Neked bakik, nekem nem. Nekem igazság. Amikben egész életemben hittem és hinni fogok, mí meg nem halok."


Légy boldog a bigott ostobaságoddal. Csak azt nem értem mit keresel itt a valláskritika rovatban? Ismeretet? Na azt nem mert láthatóan elzárkózol minden elől. Vitát? Akkor troll vagy, ha csak a vita kedvéért írogatsz.



"Nekünk hivőknek meg az a tudatunk,, hogy "Isten képmása" ás Isten gyermekei" vagyunk! Darwin urat meghagyjuk ott, ahová való, ahová ő maga tette őnmagát: az állatok közé - az evolucionista követőivel együtt."


Kár, hogy soha sem fogod felismerni (ahhoz is kellene némi gondolkodási képesség), az állatok sokkal értelmesebbek, mint te, a fennhéjázó gőgöddel. Ők legalább képesek fejlődni, de te láthatóan az evolúció zsákutcája vagy! Isten gyermeke... Inkább hiszékeny bolond!



"Neked az evolúció tény? Hát akkor te lehet, hogy tényleg majom vagy, de én biztos, hogy nem! "


Szerencse! Sértő lenne a majmokra.

2018. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem hogy a majmoknak de az összes élőlénynek rokonai vagyunk!
2018. máj. 8. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!