Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elméleti kérdés! Ha az Univerz...

Elméleti kérdés! Ha az Univerzumunkat egy Teremtő hozta létre, vajon mi célja volt vele?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 15:12
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Fuu utolsó, erre kár volt pazarolni az idődet.
2018. máj. 9. 18:56
 12/34 anonim ***** válasza:
37%

A célja, hogy megossza az életet másokkal.


Ezért mindent gondosan eltervezett, és az embernek is azért adott társat, mert az állatok hímjei is megkapták a párjukat.

Az embert azzal a feladattal bízta meg, hogy a Földet töltse be az utódaival. Ezért is kapott egy magához, emberhez illő párt mint egy kiegészítőt.


Hogy jelenleg ilyen siralmas állapotok uralkodnak, oka van, de hamarosan lezárul ez a vitakérdés, amit Sátán az Édenben felvetett.

Ekkor helyre áll az az eredeti állapot, amit először tervezett, és azokkal, akik addig is kitartanak mellette, az erkölcsi elvárásaival összhangban élve, tiszta imádatot bemutatva, Jézus, mint kinevezett király vezetésével.

2018. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Ozmium42 ***** válasza:
70%
Meg lett válaszolva a kérdés, amit senki nem tett fel: mi a célja az emberrel és a Földdel. De a Föld csak egy porszem az Univerzum végtelenjében, amin egy porszem az ember. Minden az ember kedvéért lett teremtve, ezt ma is megtudtam Jehova tanúitól, de hogy miért jó az az embernek, és mi köze Isten szeretetéhez, hogy a Merkúron kénsavas eső esik, azt nem értem még én sem.
2018. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
24%
Isten vagy aki örökké létezik. Olyan vagy aki nem tudja hol kezdődött kert nem kezdődött. Aki egyszer alkot valamit és azonosul vele. Aki megannyi formát hoz létre elfeledve önmagát, elfeledve a magányt. Boldogságban él.
2018. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 követ62 ***** válasza:
37%

Kedves kérdező.

Feltettél egy kérdést. Én válaszoltam rá. Akkor miért mondod, hogy kárvolt az időmet parzarolni rá?

Ezekszerint te jobb választ tudsz!

Akkor minek tettd fel a kérdést?

És honnan tudod, hogy nem úgy van ahogy én írtam?


Nem csak a Földön létezik élet, nem csak az emberért teremtett Isten.

A család pedig igen is az Isten és teremtményei kapcsolatát reprezentálja kicsiben (jó esetben).

2018. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

"Minden az ember kedvéért lett teremtve, ezt ma is megtudtam Jehova tanúitól, de hogy miért jó az az embernek, és mi köze Isten szeretetéhez, hogy a Merkúron kénsavas eső esik, azt nem értem még én sem."


Mert ezekkel a szabályokkal jár a világunk.

Másrészt nem hinném, hogy az ember a Földön fog sokáig tanyázni.

2018. máj. 10. 00:37
 17/34 Dongaben ***** válasza:
0%
Unatkozott...
2018. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
28%

"a Merkúron kénsavas eső esik, azt nem értem még én sem."

Gyere megsúgom. Azért tette, hogy lásd a különbséget a Föld és a Merkúr közt, hogy ne higgy olyan marhaságokban, mint a Nagy bumm. És ez miért szeretet? Hogy könnyedén belásd a teremtést és ne kárhozz el


"Fuu utolsó, erre kár volt pazarolni az idődet."

Nyilván csak provokáció miatt tetted fel a kérdést, igazából a hívők válasza nem is érdekel:) De igazad van, emiatt tényleg kár volt Követnek válaszolnia

2018. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
A létezés értelme pusztán a létezés.
2018. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Ozmium42 ***** válasza:
66%

"Gyere megsúgom. Azért tette, hogy lásd a különbséget a Föld és a Merkúr közt, hogy ne higgy olyan marhaságokban, mint a Nagy bumm. És ez miért szeretet? Hogy könnyedén belásd a teremtést és ne kárhozz el"


Frappáns válasz... lenne... ha lenne okunk feltételezni, hogy máshol nem kénsavas eső esik az Univerzum távoli pontján. Amihez semmi közünk, mert nem látunk odáig, és hozzánk sincs semmi köze, mert nem miattunk van. Másrészt attól, hogy a Merkúron kénsavas eső, a Földön meg nem, attól még simán volt Ősrobbanás.

2018. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!