Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elméleti kérdés! Ha az Univerz...

Elméleti kérdés! Ha az Univerzumunkat egy Teremtő hozta létre, vajon mi célja volt vele?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 15:12
1 2 3 4
 31/34 Darkmoon80 ***** válasza:

Csak az a kérdés, hogy miért tartod magad misztikusnak?


A tudatod (éntudat) nem jelenti azt, hogy misztikus vagy.

Ahhoz az kellene, hogy a tudatod ne legyen az anyagi világhoz kötve (lélek), hanem egy attól függetlenül létező entitás legyen.


Szerintem, de lehet, hogy nincs igazam.

2018. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

A tudat nem egyenlő az éntudattal, az én az csak egy mentális (képlékeny) fogalom. Olyan mint ahogy a hurrikánt egy dolognak látod, pedig csak levegő, egybefolyik a légkörrel, nincs igazi határa se. Mi is ilyen hurrikánok vagyunk, nincs igazi “én”.


A tudat az univerzumon “kívül” van mivel nem része, sehol nem tudod megmutatni hogy “ott” van.

2018. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 ceri ***** válasza:
Isten önmagát osztotta fel, nem kívülálló - vallásos és egyéb filozófiai irányzatok állítása szerint. Ha így lenne, akkor ez mindent megmagyaráz. Milyen céllal osztódik a petesejt pl? Van rá alapvető válasz? Ha van is netán, az inkább csak spekuláció, mintsem bizonyított természeti törvény. Főleg nem fizikai törvény. Mert ugye vannak egysejtű lények és vannak többsejtűek is. És mindegyik egyenlő mértékben létjogosult. Mert léteznek.
2018. máj. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Az hogy Magdi tudjon valamivel foglalkozni
2018. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!