Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásnak melyek...

A keresztény vallásnak melyek azok az elemei, amelyek eredetiek és nem máshonnan beemeltek/lopottak?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 18:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A 14-es válaszomban összefoglaltam a lényeget. Nem én találtam ki, nem is a Tanúk. Teljességgel logikus és egyértelmű. Maga a körülmény, hogy államegyházzá tették a 4-ik sz.-i hitehagyott keresztény szektát, a katolikusokat, már kizárja azt, hogy komolyabb köze legyen nekik a krisztusi úthoz. Azok tették államvallássá őket, akik korábban üldözték és a legkegyetlenebb eszközökkel végezték ki az első, második sz.-i keresztényeket. Amikor már nem üldözték, sőt államvallássá tették őket, akkor mi változott? A római birodalom talán? Nem! Az egyház vált hitehagyottá, a birodalom számára emészthetővé.


Ez már természetesen nem a krisztusi út volt!

2018. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ez könnyen lehet.

Csakhogy, ha marad a krisztusi út, lehetséges, hogy ma sehol se lenne ez a vallás.

Egy vallásnak ugyanis szigorú feltételei vannak, és ennek az őskereszténység nem mindenben felelt meg.

Azt sem árt tudni, hogy szoros versenyben volt a Mithrasz-kultusszal, és csak orrhosszal győzött!

Igazából azon múlhatott a dolog, hogy jobban megbecsülte a nőket. ENNYI döntötte el azt, hogy akkor és ott a kereszténység lett az első.

2018. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!